• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijalista Srbije Sezona 13/14

Started by Milos CTS, 10 September, 2013, 23:17:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Milos CTS


drasko

Odlican posa, ovako bi tribalo dogovorit sva skijalista sa podrucja bivse Jugoslavije

Radiohead

Quote from: Milos CTS on 10 September, 2013, 23:17:30
©to se tièe Cenovnika ski pass-a za sezonu 2013/ 2014, JP "Skijali±ta Srbije" je donelo predlog cenovnika koji æe preko resornog Ministarstva privrede biti prosleðen Vladi na usvajanje. Cene se generalno nisu menjale, a uvedene su i nove kategorije popusta. Ove godine je veæa paµnja usmerena ka deci, pa je jedan od predloga da deèiji sezonski ski pas bude 30 odsto jeftiniji.
Nista nego svaka cast za komsije i razmisljanje (Y)

mijat


Radiohead

Ove godine mi se ukazala (Gospa na Kopaoniku :)) prilika da odem na Kopaonik 5 dana pa cisto informativn me zanima kako je tamo jer nikad nisam bio. Vidim da je puno vece skijaliste od Jahorine....
AKo neko od komsija bude raspolozen, volio bi da mi napise svoje impresije o Kopaoniku u odnosu na Jahorinnu. Dakle ono klasicno kao u 5th Gearu Jahorina vs Kopaonik, staze, liftovi, cijene ili sta njih privlaci vise i zasto.
Hvala i pozz

Milos CTS


mijat


Milos CTS

Na Gobelji su jedino tolearntni za vo¾nju van staza i ispod ®ica
http://youtu.be/fLobnhqzj9w

raca

Sto se tice znacajnijih investicija na Kopu, bar ovih sto drzava finansira, ne vjerujem da ce biti u narednih par godina, sve sto je planirao za ovu i narednu godinu, posjeceno je iz budzeta. Steta za Krcmar, bio sam se ponadao da ce od ove sezone biti nova zicara... bas steta, jer je rijec o jednoj od najljepsih staza na Kopu, a ima najstariju zicaru.

@radiohead
Istina je da na Kopu ima dosta blagih i kratkih staza, ali to mu daje i neku prednost za masovnost ovog sporta, ali u svakom slucaju imas dosta i tezih staza da ces se bas fino naskijati za pet dana. Sto se tice tezih staza tu su Crvena i Crna Duboka, Gobelja, Krcmar, Bela Reka, Ledenice i Gvozdac - poslednje tri nemaju vjestacko osnjezavanje, pa rade samo ako ima dosta snijega... duzina ovih pobrojanih staza je veca nego sto realno ikad radi na Jahorini. Pripremljenost staza, bezbjednost, redari... sve je na dosta vecem nivou nego na Jahorini. Poucen vremenskim iskustvima u proteklih 4,5 godina, najbolji period za skijanje na Kopu je od druge polovine januara do kraja februara, jer u tom periodu su najcesce radile sve staze... Iako nema snijega, taman im treba nekih mjesec dana da vjestackim snjijegom pripreme i puste vecinu staza.  I obavezna poneka pauza u PD Rtanj uz krofne, naravno ako bude radio, obzirom da je imao pozar ove godine i da je renoviran, pa sad ne znam da li ce do pocetka sezone proraditi. U ostalim kafanama i restoranima, cjene su jace (rekao bih dosta vise) nego na Jahorini, ali imas mali grad u konacima, od marketa (maxi i idea) do prodavnica sportske opreme (najcesce sam nalazio bolje ponude gore nego u bg). Zavisi gdje ces biti smjesten, parking zna biti problem ako ti je zao da das nekih 200 dinara dnevno (oko 2 evra). Vecina hotela koji nisu blizu staze imaju kombi prevoze do centra. Uvece je dosta zivo u centru oko konaka... moze da se vidi lijepog (zenskog) svjeta po klubovima  8))... Sve u svemu, nece ti biti lose ;)

Gobelja je predvidjena za skijanje na neuredjenim stazama, i to tamo gdje su obiljezene, prosto jer jedino tu mozes skijati a da si siguran da ne zavalis neki panj ili stjencugu ispod par cm snijega.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


Radiohead

Ma sminka je ovo pravo, sredjeno nema sta, mada mislim da su staze dosta blage po ovim snimcima, ali jbg skijat cu dzabe :)
Ali me iznenadila uredjenost staza.
NIje mi niko odgovorio razlike u odnosu na Jahorinu, ili ih nema :)
U svakom slucaju hvala na odgovorima i preporukama

Milos CTS

pisano je svasta, koja konkretno razlika te interesuje.
Staze su sve blaze od Olimpika na najstrmijem delu

mijat

nema razlike, pljoska treba i na kopu i na jahorini  (:smijeh:

raca

Skijam na Jahorini od 6 godine, a sa 10 godina sam bez problem skijao i na Durmitoru na Savinom Kuku, koja je jedna od najstrmijih staza kod nas, medjutim nemam nikakav problem da skijam na Kopu, sve mi je to ok. Prije svega najcesce idem sa zenom na skijanje i sa njom sam na stazama srednje tezine, takodje, s kolegama ili drustvom kad idem obicno 3 od 5 ljudi nisu iskusni skijasi. E sad nekad ljudi insistiraju na strmim stazam kao u prici ciji je veci... Staze oko centra, i ono sto prvo vidis iz centra su zaista blage, ali ove staze koje sam naveo su Ok staze, za pet dana ako budu sve radile ima da se iskijas fino.

Ako hoces bas poredjenje u nekim uocljivim razlikama,  ono sto je zaista bolje na Jahorini jeste to sto je generalno kao planina i priroda meni ljepsa Jahorina, ljudi na Jahorini su neposredniji (cesto i neprofesionalniji) pa cesto i bude bolje druzenje i prijatnija atmosfera. Mada je i to relativno, veliki broj ljudi dolazi i na Kop i tamo mozes da sretnes sjajnih ljudi. Potez Ogorelica - Praca na Jahorini kao jedna staza, ono sto nema ni jedna planina u okruzenju. Sve ostalo je u prednosti Kopaonika, veca i bolja organizacija, staze su vrhunski pripremljene, bez ogrebotine na skijama sam prosle godine prosao (doduse, bio sam samo 4 dana) sto je na Jahorini nemoguce ni kada padne 2 metra snijega. Mozda od ove godine i na Jahorini uspiju radnom akcijom da pociste staze ;)

Sto rece Mijat, ponesi pljosku i sve je isto, za dobru svinju nema losih pomija ;)
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.