• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijalista Srbije Sezona 13/14

Started by Milos CTS, 10 September, 2013, 23:17:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

mijat


raca

Sve sto ste htjeli da znate o vjestackom osnjezavanju a niste smjeli da pitate
http://www.infokop.net/staze-i-zicare/sistem-za-vestacko-osnezavanje-5.html

Ovo je slika za Mijata... dinamika potrosnje vode u akumuluaciji, i objasnjenje zasto ne mogu sve staze odjednom da se osnijeze. S tim da je ovo slika stanja od prosle sezone koja je bila prilicno sa dosta padavina.

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Milos CTS

i napokon cenovnik skipass-a
http://www.infokop.net/images/stories/cenovnici/2014/zima/ski-pass-cene-2013-2014.pdf

raca

Cjene su na evropskom nivou... u Austriji na skijalistima slicne velicine cjene su iste, mozda par evra razlika. Po meni, bezobrazno velike. U poslednjih par godina cjene na Kopu su porasle od 20 do 50%.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

mijat


borisBP


Milos CTS


borisBP


raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Milos CTS


raca

Ne, nego je mjerodavno to sto ti kazes. Sad trebam da idem stavku po stavku cjenovnika i da poredim izmedju 2006/07 i ovogodisnje da bi ti objasnio da nije ono sto si prehodno rekao da su ISTE cjena kao iz te sezone kad se uzme u obzir kurs evra, sto se iz prilozenog vidi da nisu ni priblizno iste. I nisam napisao za mart od prosle godine vec od pretprosle. Moja prethodna izjava je bila da su u poslednjih par godina cjene (generalno) u porastu od 20 do 50 % kad racunamo u evrima a ne u dinarima.

Sto se tice tog ski pasa 10 dana u sezoni, po meni je bio isplativ samo prve godine kad se promotivno uveo. Sebi sam stavio racunicu da mi se to ne isplati toliko da bih odmah platio 10 dana, ako ne iskoristim svih 10 dana na Kopu onda sam u minusu, ali recimo da idem dva puta po tri dana i jednom cetiri u sezoni (i to gledam cjene najskupljeg perioda, za NG, Sretenje i sl), usteda mi je po danu nekih 200 dinara, za jeftinije dane jos manje, u odnosu da regularno platim, trodnevni ili cetvorodnevni ski pas, za druge kombinacije, slicno ili jos i manje. Da ne pricam jos goru varijatu da taj ski pas koristim za neki od drugih centara kao sto su Tornik ili Stara Planina. Nikome se ne isplati da ide na Kop na jedan dan izuzev ovih koji zive u Brusu, Kursumliji, ili Krusevcu i generalno toj okolini, a i tada prevoz do Kopa nije dzaba.

Jahorinu i njen cjenovnik ne bih ni komentarisao... to je prica za sebe.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Milos CTS


raca

Ok, posto ja nisam najbolje izracunao, obrazlozi nam ti na bilo kom primjeru cjena 06/07, da su iste cijene kao ove godine ili bar priblizno iste, necemo ciganisati za evro dva.

Druga stvar, 5 x 2 dana, i onda se isplati 35 evra ustede? A cime dolazis na Kopaonik pet puta? Teleportujes se? Ista ti je cjena doci 3 i 5 puta na Kopaonik i vratiti se? Mene recimo izadje... jedan put, sto odem i da se vratim nekih 6, 7 hiljada dinara, samo gorivo i putarina, ok, ako nas ide dvoje, po osobi jedno 3 hiljade dinara. Neka ne iskoristim dva dana od tih 10 koje unaprijed platim, sa bilo kojom racunicom u minusu sam. Necu vise ulaziti u dijalog da li je to neki vrijedan popust ili nije... jednostavno, meni nije privlacan i mislim da je za vecinu ljudi cista navlakusa.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Milos CTS