• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijalista Srbije Sezona 13/14

Started by Milos CTS, 10 September, 2013, 23:17:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sinke

Quote from: Radiohead on 17 October, 2013, 08:55:18
Ove godine mi se ukazala (Gospa na Kopaoniku :)) prilika da odem na Kopaonik 5 dana pa cisto informativn me zanima kako je tamo jer nikad nisam bio. Vidim da je puno vece skijaliste od Jahorine....
AKo neko od komsija bude raspolozen, volio bi da mi napise svoje impresije o Kopaoniku u odnosu na Jahorinnu. Dakle ono klasicno kao u 5th Gearu Jahorina vs Kopaonik, staze, liftovi, cijene ili sta njih privlaci vise i zasto.
Hvala i pozz
Da ti ja napisem, ali vise u Top Gear fazonu, jer mi sterilni 5th gear i idolopoklonstvo svabama idu na zivce.

-Kop, vise staza, vise staza i vise staza.
Sta to znaci, da imas vise dana na raspoloaganju da ti dosadi u skijaskom smislu.  Staze kao sto su Gobelja, Gvozdac, Bele reke, pa cak i Krcmar kao da su na drugoj planini izdvojene od ostalih, pa ne samo da ima vise staza, vec su i prostorno razbacane sto sa sobom nosi odredjene prednosti...
Staze su bolje pripremljene nego na Jahorini.

-Kop, vise evrope, manje balkana.
Nema onih fazona platio sam zicaru mito pa me propusta bez ski pasa, nema bezobrazluka tipa moj rodjo ima da ide preko reda. Nema paljenja i gasenja zica kako zaposlenima dune.
Nema dobacivanja skijasima iz kucice od sestoseda. Ali nema ni one tople prisnosti.
Nekome je to pozitivno nekome negativno. Generalno osoblje skijalista je mnogo profesionalnije.
Skijaliste je neuporedivo bolje obelezeno i organizovano od Jahorine.
Obezbedjenje skijalista ce ti bez mnogo razmisljanja oduzeti ski pas ako pravis gluposti.

-Kop ima plave i zelene staze, za razliku od Jahorine
Na Kopu je ogroman broj staza za pocetnike i one koji preferiraju blaze staze.
Kada uprava jahorine skapira da najvecu zaradu donose staze za pocetnike, pa narave jednu dugu i blagu livadu za skijanje, tada ce Jahorina mlatiti dobre pare i povecati broj gostiju.
Jedini sestosed na Kopu vozi upravo na zelenu stazu koja je kao livada, puna skola skijanja, puna dece i odraslih konja koji uce da skijaju i bordaju.
Najveci broj ljudi upravo skija na ovakvim stazama.

U proseku skijasi na Jahorini su mnogo bolji od onih koji skijaju na Kopu.
Jahorina je bolja za offpiste skijanje, mada i Kop ima dobre lokacije, ali je off piste zabranjen.
Jahorina ima mine, Kopaonik kasetne bombe.


raca

Dobro si opisao. :)

Samo bih jednu stvar dodao...

"Kada uprava Jahorine skapira..." - kad procitam takav pocetak recenice, obicno nastavak iste ne citam, nema tu puno ljudi koji su u stanju nesto da skapiraju.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

borisBP


Milos CTS



MilanP

Zar je moguce da na Jahorini nece pustiti nista do 14-og cak i ako bude dovoljno snijega :DD

borisBP

Ne seæam se odavno da je bilo skijanja u novembru. Neka se neko javi ako se seæa zadnje takve godine.

raca

Hmmm... u novembru, ne sjecam se da je bilo u poslednjih 10 godina.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

JAHORINA13

Quote from: lakiluk on 26 November, 2013, 17:54:57
Zar je moguce da na Jahorini nece pustiti nista do 14-og cak i ako bude dovoljno snijega :DD

Hoce za vikend ako nastavi ovako da pada tako su najavili jutros na tv. A kako pada mozda bi sutra ili prekosutra mogli poceti tabati staze.

Milos CTS




skiDeki

Treba se paziti, skijanje nije ni malo naivan hobi.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...