• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Otvoreno pismo TO Istocno Sarajevo vezano za katastrofalno stanje na Jahorini

Started by vip-jahorina, 31 December, 2013, 16:10:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Drag forumasi i prijatelji Jahorine,
vec godinama upozoravamo javnost da su lazi prije svega iz Olimpijskog Centra Jahorina postale nesnone i da nas petljaju kako stignu. Dvije godine smo imali Boziju pomoc i snijega vise nego sto smo trebali. Ali sad kad su padavine zakazale, nastali su pravi problemi na Jahorini!

Dobijamo informacije sa terena koko ce stotine sezonskih radnika biti otpusteno, gosti otkazuju termine. Mi kao VIP Jahorina se trudimo svim gostima maksimalno da izadjemo u susret i pukusavmo na sve nacine da rijesimo probleme. Gosti su nezadovoljni, iako mi domacni absolutno sve cinimo da im provod bude vise nego ugodan, od druzenja, welnesa, rakija, kuhanog vina, rostilja, torti i sta sve ne, ali mi nismo u stanju im snijeg stvoriti. Oni koji jesu - OC Jahorina ga nisu stvorili, iako su imali milione na raspolaganju, topove, jezero ...


Prije svega istakao bih bivseg direktora OC Jahorina, Branka Koromana koji je najvecim djelom kriv za sve ovo, te njegovg pajdasa, bivseg premijera Dzombica, kao i sadasnjeg direktora i njegovu uzu svitu, koji se kako se cini nisu sposobni za vodjenje ovako velike i poznate organizacije.

Od turisticke oragnizacije I. Sarajevo smo dobili molbu da damo nase misljenje koje ce kasnije biti upuceno direktno Vladi RS-a sa konkretnim zahtjevima. Pa evo u cjelosti pisma:


suncica

Svaka cast za ovo, treba reagovati na vrijeme, znam da je kasno za ovu sezonu, ali dajte da ucinimo sve da se ovo ne ponovi nikad vise...... ovo je zaista katastrofalna situacija, zahvaljujuci pojedincima :(

BoleBl

eee tugo nasa!!!

Pored ovakvog dragulja zimskog turizma mi ne znamo izvuci ni mrvu vrijednosti! ccc.....  ;((
op, op, op, op.....

Arcturus

Obracate se na pogresnu adresu(sto je najtuznije izgleda da i ne postoji adresa na koju se mozete obratiti) jer ova bagra i olos "odozgo", "pomazu" samo kad vide da se oni mogu "ugraditi"(svi se sjecamo raspalog Dzombe i njegovih investicija...)

Nisam bio na planini ove goodine, ali mi se cini da se nije moglo mnogo sta uraditi. Ne stajem ni naciju stranu i sam sam ogorcen sto je evo pocetak januara, a situacija je takva kakva je...Ali, kad je bilo ono otvaranje sezone, svi su hvalili oc i nacin na koji su ispeglali staze koje su na tako malo snjega, tako dobro izdrzale. Laicki gledano, sve i da su osnjezavali skocine kad god su to vremenski uslovi dozvoljavali, i dalje cisto sumnjam da bi se sad moglo skijati tamo jer svi znamo kakve su temperature bile i kako se skocine rastope prije svega. Nego, mene interesuje koja mudra glava je sistem za vjestacko osnjezavanje postavila na stazu koja je na najnizoj nadmorskoj visini i koja se prva otapa?


Korisnik

Sve odlièno reèeno, podr¾avam svaku rijeè napisanu. Samo mi nije jasno gdje su bili ovi iz TO kad je bilo snijega?!?!?


rale

SVIM FORUMASIMA SRETNA NOVA GODINA SA PUNO SNIJEGA I DOBROG SKIJANJA !



trening po mjeri

Одговор на питање "Да ли је могло да се скија у оваквим временским условима?" можете добити на овом линку http://www.kranjska-gora.si/Live-picture

Пуно је ствари које треба мијењати на Јахорини:

- Ски пас 37,00 КМ (аха, како да не);
- Продавање свјежег ваздуха (некад било);
- Цијене апартмана, смјештаја (Аустрија је јефтинија);
- Обликовати и проширити стазе...

Најважније од свега: цијенити госта и не правити будалу од њега јер он то није!

suncica

Problema ima, ali e najvaznije rijesiti problem vjestackog osnjezavanja, navaznija je garancija skijanja, kad moze Kop, Slovenija, i bugarska kako onda ne moze Jahorina....neka krivci odgovaraju, onaj menadzment koji je bio na celu OC-a kad se sistem instalirao, neka sada odgovara za ovo, treba ih javno prozvati i ovo treba objelodaniti, neka javnost sazna pravu istinu.....

Bitno da e On strpao pare u dzep i sad se povukao......jad i bieda

vip-jahorina

Danas sam se cuo sa Corsovicem iz "S Jahorine with love"  :bravo::( i u nedjelju ce biti pozvani svi faktori koji imaje neke veze sa Jahorinom.
U svakom smo se slozili oko situacije i mislim da ce se moci sta i cuti.
U emisiji je pozvan i OC. Da li ce se neko od njih odazvati, tesko je reci. Za sada nema nikave potvrde.
Osim toga iz TO Istocno Sarajevo bice gosca Branka, nasa Marina ce ipred VIP Jahorine biti, Risto Jokic ispred udruzenja vikendica, te jos jedna osoba ispred udruzenja hotelijera.

Sve u svemu, ocekujemo da se neke stvari konkretno spomenu, okarakterisu, pa cemo vidjeti sta dalje

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Ko Dzomba i Koroman? Ma daj, jos Dzombic nije ni hotel zavrsio. Da je kako jos neki tunal ili 6sjed navuci bilo bi i jos hotela  austin:(
Ko nije gledao, evo linka:

http://www.rtvbn.com/news/propala-sezona-na-jahorini/