• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Otvoreno pismo TO Istocno Sarajevo vezano za katastrofalno stanje na Jahorini

Started by vip-jahorina, 31 December, 2013, 16:10:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vranex

OC se nije udostojio napisati neku izjavu na svom sajtu ima skoro 20 dana.. ni rijeci o nicemu. Ostala samo vijest o otvaranju sezone gore u najavama, a rubrika VIJESTI azurirana zadnji put prije mjesec dana.
Ni tih 5 minuta da nesta smisle, objave, nisu smogli. Cak su i onaj nesretni "ski info" zaboravili.

Mene je vise smorila ova prica o topovima. Vec 3 godine palamudimo i nagadjamo, razgledamo, slikavamo, apelujemo itd itd a situacija apsolutno, u trunku, ista. Te malo jezero, te busno, te topovi ne rade, te zakljucali italijani satelitom, te propala firma, i jos kad su ono par puta radili vjetar oduva snijeg u sumu ili na Breginu vikendicu..rezultat je jedna konstantna nula, iz godine u godinu.
Od strane OC-a nikakve najave niti objasnjenja, samo se oglase kad objave cjenovnik i to je to.
Na svakoj planini sa slicnim vremenskim i geografskim uslovima u krugu od 1000 km se trenutno  skija i to na svim stazama, ukoliko imaju sistem osnjezavanja.

Samo cekam da mi u martu kazu da nema interesa skijasa i da ce zatvoriti, a vi sto ste uzeli sezonske masite usima, ko vas je**e sto ste budale.





ninodragoljub


zburkos

sve dok bude politika ispred strucnosti imacemo ovakvu sezonu. Dovoljno je samo reci da prilikom izbora novog direktora OC Jahorina GLAVNA STVAR JE BILA DA DIREKTOR MORA BITI SA PALA... a da li ima predhodno iskustvo u turizmu ili vodjenju ovakvog posla to je najmanje bitno. Zalosno ali istinito i ovo ne pricam napamet vec je prica sto posto tacna... I sta se onda ocekuje??????
Sad imamo ovo sto imamo... i treba ovako da bude ako ne jos gore ne bi li se malo opametili...

Svaka cast momcima iz VIP-a, ali kad te koci neko ko je iznad tebe onda se taj trud slabo primjeti.

Necu da ulazim u politiku, ali dajem jedan primer kad se osnivala nova aviokompanija AIR SERBIA, za generalnog direktora Vlada Srbije je postavila coveka koji je rodjen u Sidneju ciji koreni su sa nasih krajeva, i niko nije rekao mora biti neko iz politicke stranke ili da je iz Beograda. Taj isti covjek ima 20 godina iskustva koje je sticao u Australiji u avioindustriji i turizmu.

A sta imamo na Jahorini glavno je da je dirketor sa PALA a otalo cemo se snaci, a da  ne pricam kako se steluju tenderi za izvodjenje radova na Jahorini a to sto je oprema loseg kvaliteta to je nebitno. Bitno je od drzavnog preduzeca napraviti jedno porodicno i privatno preduzece gdje su svi zaposleni u srodstvu. ZALOSNO... I ZNAM DA ME OVE GODINE JAHORINA NECE SIGURNO VIDJETI IAKO MI JE POD NOSOM.

HeAd

Gore bi onda trebalo dovesti sve iz Sidneja, od direktora do zicacara, ratraktasa...Da dodje samo jedan isti dan bi zavrsio u jarku...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dugokontov

Mi smo sad za novu bili gore na Jahorinu 4 dana. Bordali smo samo 2., i to je bilo vise da nas zelja mine. S obzirom koliko snijega ima gore i kakvo je stanje, nama je bilo super.

Medjutim, ima par stvari koje sam primjetio i zelio bih podijeliti sa autorima Otvorenog pisma, a vezan je za sistem vjestackog osnjezavanja. Gdje se nalaze zirafe za osnjezavanje (donji dio staze Ogorjelica I, Rajska dolina, pogotovo onih par zirafa na Praci sto se vide sa prevoja ispod Zlatnih zita) postoji krug od nekih 5-10 m snijega/leda debljine barem 20cm. Taj snijeg je sad jako tvrt i dosta je tesko skijati po njemu, ali je idealna podloga. Ono sto zelim reci jeste da je sistem osnjezavanja dok je radio dao odlicne rezultate - savrsenu podlogu za dugu skijasku sezonu. Medjutim, taj sistem ima dvije mane:


  • Staze na kojima je sistem vjestackog osnjezavanja montiran imaju premalen broj zirafa. Moja slobodna procjena je da se njima pokriva ispod 10% povrsine tih staze/dijelova staza. Nije ni cudo sto su te iste zirafe po skijalista van Balkana postavljane skoro uvijek u paru i sto su postavljane mnogo gusce nego na Jahorini
  • Ljudi ga nisu koristili kad je za to bilo vrijeme

Nije mi cilj cmizdriti i prosipati drvlje i kamenje. Kao sto rekoh, nama je na Jahorini uvijek dobro, bilo ili ne bilo snijega, ali mislim da je ovo interesantan podatak koji vrijedi napomenuti u nekim diskusijama sa OC-om kada budu promovisali svoj super dobri sistem vjestackog osnjezavanja.

Sretno sa pismom, stvarno bih zelio da uspijete pokrenuti lavinu.


looka



vip-jahorina

Ne znam da li ste vi gledai danasnju emisiju o Jahorine na RTRS-u
i demagogiju jednog od glavnih krivaca u OC, skoro pa siva eminencija OC-a, covjeka koji je poceo kao lozac u Bistrici, potom sobar a danas v.d. direktor Bistrice i jos dva sektora?

Po njemu ne trebamo nista traziti previse od Jahorine ne dizati prasinu tamo gdje je nema, topovi su bili spremni (kad su bili spremni?) samo eto oni nisu znali da ce biti ovako?

E moj Sokolovicu, mozda jednog dana skonats da je proslo vrijeme muntanja i laganja.


brera

©ta bi danas u emisiji S Jahorine s....??? Prodaja magle??? 3:( 3:( VIP-e ima link, da se vide i èuju ti "struènjaci"...