• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Povrat novca za sezonski skipas?

Started by GoranL, 16 February, 2014, 20:04:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vranex

Ja licno smatram da pismo ne treba biti ispred nikoga sem vlasnika sezonskih.
Jahorina.org je platforma na kojoj se dogovaramo i naravno svako ko je tu a misli da je zakinut sezonskim neka se potpise/upise.

Mislim da bi bilo kontraproduktivno ako se VIP firma ili sajt pojavljuje kao nosilac zahtjeva, jer postoje brat bratu i drugi portali i ski agencije i rentali i ostalo koji bi u tom slucaju mogli ili iz inata ili iz bilo koje druge logike da pokrenu sopstvenu inicijativu, a nama je u interesu da imamo sto siri konsenzus sto se vlasnika sezonskih tice.
Za sada nas je jako malo, ali mozemo lako doci do vise ljudi.
TRebali bi vidjeti nekoliko stvari prije nego krenemo sa nasim argumentima i pisanijom, a to su stvari koje smo tu i tamo na forumu do sada iznijeli :
1) koliko je sezonskih prodano? koliko smo u stvari love dali OC-u?

2)tacni zahtjevi koje iznosimo?ja bih razmotrio ove prijedoge, dodajite i oduzimajte koliko vam volja :
a) 50% popusta na iduci sezonski
b)karta sa 10 dana skijanja (ali tu im otpada sansa da ce iko napraviti sezonski dogodine)
c) povrat dijela novca onima koji nisu u prilici da dodju na Jahorinu dogodine (mrka kapa koliko vidim)

3)da li zelimo da saljemo pismo samo OC-u i da ga objavimo ovdje, ili cemo isto poslati i medijima?
4) da li uslovljavamo obnovu sezonskog novim investicijama u osnjezavanje ili zelimo samo popust na karte ili sta vec po tacki 2?
5) da li smo mi u sustini prevareni kad nam je reklamom obecana planina sa osnjezavanjem ili smo i sami trebali znati u sta se upustamo i samim tim smo krivi sami sebi?
6) koliko uopste vrijedi skijanje na jednoj stazi ili pola iste, kad se sezonski placa kako bi se skijalo na cijeloj planini?

kako god skontam, ne znam sta nam mogu ponuditi a da nas sve zadovolje. bitno je i za nas i za OC da dogovor bude razuman i na obostranu korist, a svacija je prica drugacija.





vip-jahorina

slazem se vranex!
osim ovo sa agenicijama. Mi smo jedina turisticka agencija na Palama, jedina na Jahorini. Ima ovih par divljih sto love u mutnom i satro oglasi tamo vamo.

znaci sto se tice teksta, mislim da vranex ima najvise iskustva oko toga  (:smijeh:
Ja samo znam (ne kao vip-jahorina, nego kao neko ko je kupio sezonski skipas) da necu na isti papir staviti potpis kao vranex  (:smijeh:
Salu na stranu, sto nas vise bude, vece su nam sanse.

vranex

@ VIP : ok drug, to ti znas izbliza, ja nisam u turizmu pa nemam direktne info.

a to da ja pisem, nema frke, samo da vremena nadjem i da se dogovorimo sta da se pise.
eto ja sam iznio svoje razmisljanje i dao neke "tacke dnevnog reda". dajte sad kritikujte, ali molim vas konstruktivno ako ikako moze :D

Filipino

I od mene puna podrska,potpisujem gdje i sta treba.
Kupio 2 prenosiva  i 1 djecji sa slikom = 2450 KM  fuf  (head)  (head)

Burli

Raèunajte i na mene kao potpisnika peticije.
Ti si ne¹to drugo, ti 'armonikom lijeèi¹ bol na estradi sve je la¾no, na estradi sve je fol...

Stale


dugokontov

Ovo izgleda veoma pismeno i kulturno, bez ruznih rijeci. Sto se mene tice, ja potpisujem (:

Stale





vranex

ma i ja kontam da sa pravne strane slabo sta mozemo uciniti. Visa sila je tu determinantna, a ne volja nasa ili njihova.
Nisam pravnik, ali imam malo direktnog iskustva u tome, i mislim da je jedini ekstrem po kojem pravno mozemo nesta raditi je taj da nadjemo promotivne materijale OC-a u kojem oni pisu : garantovan snijeg, osnjezena planina, moderni  sistem za osnjezavanje i sl.  Onda im lupis na sto onu njihovu analizu temperatura u decembru i pitas zasto u tih 100 sati sto je temp bila ispod -4 u decembru nisu palili topove?
To bi se dalo osporiti kao "prevara" , jer se radi o promociji necega cega u sustini nemas. I to svi znamo.

Svi na svijetu kupuju sezonski na nevidjeno, i dobiju sta dobiju. Imao sam losih sezona u Italiji (da se razumijemo, ni upola ovako losih) ali nikad nisam dobio nikakav povrat, samo popuste za dogodine, do nekih 30% max.

Mi smo do sada, koliko sam shvatio u postovima, a takav je bio i moj pristup, pokusali prici sa komercijalne strane, kao stare musterije i kao prijatelji planine.
Rizik za OC ako se ne proba dogovoriti sa nama je da nece prodati sezonske dogodine. Mislim da je to za njih veci problem od eventualne tuzbe na klimavim nogama. Osim, ako, ponavljam, uspijemo dokazati da smo prevareni jer nam je obecano vjestacko osnjezavanje kojeg nije bilo.



Stale


Stale

koliko mi rizikujemo da padne ili ne paden snijeg tako i oni rizikuju gdje æe ko skijati dogodine
i to nam je jedini aragument koji dr¾i vodu

Korisnik