• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Povrat novca za sezonski skipas?

Started by GoranL, 16 February, 2014, 20:04:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ritta

Vratiti ce vam novce tj.uvaziti odredjen iznos za iducu sezonu kao sto ce i iznajmljivaci vratiti kapare gostima ili im ih uvaziti za iducu godinu...malo sutra  (:smijeh:
Sezonska kao i kapara za najam je rizik...ja dam kaparu i imam zagarantiran apartman a vi uzmete sezonsku i skijate po cijele dane puno jeftinije nego ostali.
E sada...nije bilo snjega i ispusili i svi...i mi i vi i oni...

Stale


vranex

Quote from: ritta on 19 February, 2014, 16:30:25
Vratiti ce vam novce tj.uvaziti odredjen iznos za iducu sezonu kao sto ce i iznajmljivaci vratiti kapare gostima ili im ih uvaziti za iducu godinu...malo sutra  (:smijeh:
Sezonska kao i kapara za najam je rizik...ja dam kaparu i imam zagarantiran apartman a vi uzmete sezonsku i skijate po cijele dane puno jeftinije nego ostali.
E sada...nije bilo snjega i ispusili i svi...i mi i vi i oni...


Uvijek kad neko hoce nesta da promijeni ili pokrene nadje se neko da ga spusti na zemlju..klasika prava.
A cekaj ritta jesu li tebi nudili da promijenis termin u apartmanu?

DarkoN

Njihova dobra volja je u pitanju. Svi sta potpisali ugovpr prilikom kupovine sezonskog, ove kao i svake prethodne godine. U ugovoru nema zagarantovanog broja skijaskih dana koliko se ja sjecam. Ali jasno pise da stvari kao sto su vremenski uslovi ne uticu na povrat novca. Osigurali su se ugovorom pravo dobro.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Radiohead


Stale


Korisnik

Quote from: ritta on 19 February, 2014, 16:30:25
Vratiti ce vam novce tj.uvaziti odredjen iznos za iducu sezonu kao sto ce i iznajmljivaci vratiti kapare gostima ili im ih uvaziti za iducu godinu...malo sutra  (:smijeh:
Sezonska kao i kapara za najam je rizik...ja dam kaparu i imam zagarantiran apartman a vi uzmete sezonsku i skijate po cijele dane puno jeftinije nego ostali.
E sada...nije bilo snjega i ispusili i svi...i mi i vi i oni...


Ja nisam kapariso sezonsku, ja sam platio koliko su tra¾ili.

ritta

Ma znala sam da ce te me odmah napasti.
Samo sam realna,nista vise.
Djaba drugih termina kada cijele zime nije bilo snjega a naravn da ne ocekujem da mi se to prebaci na iducu sezonu.
Nisam mislila nista lose,samo sam realna.  hug:(

ritta

Quote from: Korisnik on 20 February, 2014, 09:22:49
Quote from: ritta on 19 February, 2014, 16:30:25
Vratiti ce vam novce tj.uvaziti odredjen iznos za iducu sezonu kao sto ce i iznajmljivaci vratiti kapare gostima ili im ih uvaziti za iducu godinu...malo sutra  (:smijeh:
Sezonska kao i kapara za najam je rizik...ja dam kaparu i imam zagarantiran apartman a vi uzmete sezonsku i skijate po cijele dane puno jeftinije nego ostali.
E sada...nije bilo snjega i ispusili i svi...i mi i vi i oni...


Ja nisam kapariso sezonsku, ja sam platio koliko su tra¾ili.
I ja sam platila koliko su trazili, nije puno manje od tvoje sezonske vjeruj mi.
I ja sam se zanosila,pasti ce snjeg, skijat ce se ali na zalost nista.
Ne kazem da nebi trebalo apelirati na OC ali ne treba se zanositi jel kako je netko vec napisao ne postoji sigurno nikakav dio u kojem se navodi da postoji povrat novca u koliko ne bude snjega.

Korisnik


vranex

Ritta ne napadam te niti imam tu namjeru, nego sam ti htio reci da su tebi ipak dali da pomjeris termin.
Mozda  bi ga mogla i pomjeriti na decembar, jesi li probala?
Mi isto tako trazimo da nam pomjere termin, uz nadoplatu. Mislim da je tako jasnije ono sto trazimo.
Znaci platili smo - nismo skijali.
Zelimo skijati dogodine opet - ali da nam se dio novca od ove godine uvazi.
Ja sam privrednik i prema musterijama se odnosim tako da ih uvijek saslusam i kad je god moguce ispostujem, nekada i na svoju stetu. Puno mi je bitnije da se zna da ih pazim i da oni opet dodju kod mene i da me preporuce drugim ljudima.
Kad bih dobio peticiju od svih mojih najboljih musterija u kojima mi traze nesto, cak i da nemam nikakve veze sa njihovim problemom, opet bih sve ucinio da im izadjem u susret ako je ikako moguce.
A ovdje smo upravo mi te "najbolje musterije".
Na tu vrstu osjetljivosti mi apelujemo, i nadamo se da cemo biti ako nista saslusani i da cemo dobiti realan odgovor. Kad dobijemo odgovor, procijenicemo da li su nam zadovoljili zahtjeve, i vidjeti sta dalje.
Ne moramo zuriti, ima jos nesta malo sezone i svi se nadamo da ce se popraviti stanje bar malo, ali opet poceli smo se vec organizovati i razmisljati sta poslije.



ritta

Tako kao ti razmisljaju pametni ljudi koji i u buducnosti planiraju raditi...+sto si privatnik.
Zaboli OC ili nekog tko iznamljuje vikendicu za tebe,skijat ces do godine svakako vratili ti ili ne kao sto cu i ja doci iduce sezone nebitno kako je ova prosla.
Nisam ni pokusala nista jel nakon prvog otkazivanja mu je bio pun kufer dogovaranja drugo. Ali nije ni bitno, opet nitko nije kriv.
Od price ovdje na forumu nema nista a da se svi uspijete skupiti kolektivno napisati neku zamolbu i potpisati je...e onda vec da.
Ja sam svoje prekrizila tako da se vise ni ne zivciram zbog toga.


Radiohead

Jel ti ovo neka informacija ili tvoja impresija?

Stale