• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Vestacki sneg na Jahorini

Started by skiDeki, 11 November, 2012, 09:21:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BL

Quote from: vip-jahorina on 12 November, 2012, 12:49:04
Meni je bilo dobro skijati po tim djelovima gdje je bio vjestacki snijeg.
Probleme je u tome sto je bio samo "mjestimicno", pa sam neocikivano prelazio preko tvrdih ploha (vjestacki snijeg) i mekanih mjesta (prirodni snijeg). Dusu dalo za padanje.

To je to. U svakom slucaju bez vjestackog snijega nema ozbiljnog skijalista. Siguran sam da ce Jahorina to rijesiti.
Ko je odredjivao raspored topova, zirafa i ostalih naprava po stazama? Ljudi iz firme koja proizvodi topove ili neko drugi?

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BL


BL



brera


BOJAN-BG

Jesu li palili topove da pojacaju malo sneg na praci

HeAd

mislim da ce praca da se cuva za trku, a i nema minusa ta topove...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

Jebes sistem kad radi samo na -3 i -4 il je toplo za vestacki ili je previse hladno

skidub

Quote from: BOJAN-BG on 06 March, 2014, 19:54:40
Jebes sistem kad radi samo na -3 i -4 il je toplo za vestacki ili je previse hladno
ni meni nije jasno kakvi su to topovi koji rade samo na -4 WTF..kraj 1. mj 7 dana bili smo u slovackoj.
Topovi su radili cijeli dan a temperature su bili od 0 do +4 ,oko podne i vise

skiDeki

Quote from: HeAd on 06 March, 2014, 19:50:20
mislim da ce praca da se cuva za trku, a i nema minusa ta topove...
ja mislim da treba da puste pracu zbog ljudi koji nisu skijali celu sezonu, a za trku nek se potrude.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

Kako su krenuli i ako bude skijasa ko danas tesko da ce pustati ista vise

JAHORINA13

Topovi nema sanse da rade jer je gore i nocna temperatura -1 do -2. topovi nemogu bez -4. donji dio prace je skoro kopan  nemoze se napraviti staza a ni vjestak. evo u palama pljusti kisa a vjerovatno i dinji dio prace kisa ili susnjezica tako se nemojte puno nadati praci . jedino da nocas neka strasna snjezina padneili da jos  stepen dva spadne temperatura pa da predje u snijeg.

JAHORINA13

Quote from: HeAd on 06 March, 2014, 19:50:20
mislim da ce praca da se cuva za trku, a i nema minusa ta topove...

Takmicenje je na olimpiku