• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

OC Jahorina izgubio tuzbu - ostavke, privatizacija ili nesto trece?

Started by vip-jahorina, 13 December, 2014, 13:35:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

U decembru 2013. godine je OC Jahorina izgubila spor sa UPI - Istocno Sarajevo. Navodno je prije par dana je vrhovni sud RS-a potvrdio presudu a bankovni racun OC je blokiran.

Po tuzbi MDP UPI Srpsko Sarajevo protiv Akcionarskog drustva Olimpijski centar
Jahorina Pale, u vezi hotela Koran Pale, Visi privredni sud u Banja Luci dana
26.12.2013. godine, donio je Presudu br. 61-0-Ps-000024-13-pz-2, kojom je
obavezao da isplati MDP UPI Srpsko Sarajevo, iznos od 1.062.600,00 KM sa prispjelom
zakonskom kamatom u iznosu od 1.008.600,00 KM i da nadoknadi tro5kove kau
iznosu od 17.524,95 KM. Dru5tvo je izjvilo Reviziju Vrhovnom sudu RS ...


Po zadnjim informacijama koje "kolaju" po Jahorini, rukovodstvo OC-a je podnijelo ostavku, odnosno to planira u ponedjeljak.
Navodno se vec prica da ce tehnicka baza  i zice preci u ruke za sada nepoznatog koncesionara.
Podsjecam, ovo su sve nezvanicne informacije. Zato moramo pricekati da vidimo kako ce se razvijati situacija u narednih par dana.

Radiohead

Hocel koncesionar zahtijevati da se ponovo slikamo za sezonske, ili da mu sta gore ne padne na pamet.  austin:(
Nije se zjb ti

Sinke

Moze li vise detalja za nas sa jefitnijim kartama.
O cemu se radi ?

Koliko nagadjam iz ove sture vesti, po sredi je tuzba jednog drzavnog preduzeca protiv drugog i to neka stara tuzba koja nema direktne veze sa aktuelnom upravom skijalista.
Ne razumem zasto podnose ostavke ? Kako vlasnistvo OC Jahorina moze preci u ruke koncesionara bez sprovedenog tendera za izdavanje koncesije, itd...

Ovakva prebijanja su obicno pilitkantske i koruptivne mutljavine, al' da ne gresim dusu, molim pojasnite.


edit:
Da sam sebi delimicno odgovorim:



Iz dokumenta:
ANALIZA STANJA U OC JAHORINA NA DATUM 31.3.2014. GODINE SA PRIJEDLOGOM MJERA ZA IZLAZAK IZ KRIZE
http://oc-jahorina.com/wp-content/uploads/2014/06/9.1.-Analiza-stanja-u-AD-OC-Jahorina-Pale-na-dan-31.03.2014.-godine-sa-prijedlogom-mjera-za-izlazak-iz-krize.pdf

vip-jahorina

Svasta se prica po planini. Ja licno mislim da su to vise ima politicku pozadinu.
Nema nikakvih zvanicnih informacija, i zato mozemo samo nagadjati ima li nesto u tome ili ne.


Korisnik

Malopre je bio direktor na BHT 1, neka dosadna emisija, nije zvučao sekunde zabrinut. Meni se čini da je sve o.k. A i što neko reče ovo je između dva državna preduteća...to se "namiri" odlukom vlade...

HeAd

Tu je fora da neko hoce da dodje do lake love i situacija nije nimalo jednostavna, iskreno zao mi je ovog rukovodstva jer su se nasli u neobranom grozdju...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


vranex

Taj MDP UPI mi je totalno nepoznat, i na internetu nema podataka, jedino se negdje na nekom desetom portalu spominje kao firma sto prodaje namjestaj u maloprodaji..

Znaci OC im dodje milion + milion kamata?

I zasto su sad poslije godinu dana odjednom svi pali s kruske?