• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kraða skija

Started by sipace, 26 February, 2015, 15:44:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sipace


Radiohead

Uuuu imao 2 sluèaja isto takva ove sezone. ..ne mo¾e se puno uèiniti po ovom pitanju, niti se ima kome ¾aliti. ..

Sinke

Pa nije da nema resenja, ako se vec takve stvari desavaju, onda je u interesu kako skijasa tako ugostitelja da se lopine pronadju i kazne, da ne kazem istrebe sa skijalista.

Pre svega moze se nesto uraditi instaliranjem video nadzora, koji je danas nikada jeftiniji i bolji. Kao i pravljenjem policijske akcije da se uhvate te stetocine, pritisnuti policiju da uradi posao.

Zar rajska vrata nemaju kameru tacno iznad ulaza, a sliku sa kamere vidimo i preko ovog sajta ?

ninodragoljub

Tema je kraða skija ispred Rajskih Vrata i svako normalan to osuðuje. Znam kako bi meni bilo i zaista mi je ¾ao svakoga kome se to dogodi, ali kada spomenuste ostavljanje skija ispred dotiènog objekta trebalo bi stati ukraj seljakluku i praksi da se skije ostavljaju skoro do pola staze jer ugro¾avaju bezbjednost. Nekada po¾elim da tuda provezem ratrak preko ''nemarno'' ostavljenih skija.
Opet ka¾em za kraðu ne postoji opravdanje!

brera

Quote from: ninodragoljub on 26 February, 2015, 22:39:19
Tema je kraða skija ispred Rajskih Vrata i svako normalan to osuðuje. Znam kako bi meni bilo i zaista mi je ¾ao svakoga kome se to dogodi, ali kada spomenuste ostavljanje skija ispred dotiènog objekta trebalo bi stati ukraj seljakluku i praksi da se skije ostavljaju skoro do pola staze jer ugro¾avaju bezbjednost. Nekada po¾elim da tuda provezem ratrak preko ''nemarno'' ostavljenih skija.
Opet ka¾em za kraðu ne postoji opravdanje!
(Y)  :bravo::( Va¾i za skoro SVE lokacije!
©to se kraða tièe, dok je bio do prije par godina unazad na ulazu na JA kontejner policije i tamo 24 sata na dan njihovo prisustvo, kraða nije bilo!!!!  3:(

HeAd

stavi naocale i dan danas stoje dole na raskrsnici...vidi se da si bio u sedmici kad je bila magla  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

mijat


brera


HeAd

jes vala kad god udjem u Termag ili Vucka u knjizi utisaka sve potpis Brera  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MiKuLa


brera


sipace

Ima li netko od moderatora kontakt web mastera ili nekog tko ima pristup arhivu web kamere? Naime web cam na Rajskim vratima pokriva tocno to mjesto (kod motornih sanjki). Skije nisu smetale skijasima jer su bile iza sanjki - koje su po toj logici parkirane na stazi.

Da, za kraðuje kriv vlasnik isto kao sto je za silovanje kriva zrtva - to moze tvrditi samo netko tko je i sam sklon ukrasti ako se pojavi prilika. Skijanje  je bilo i na nekim mjestima ostalo jedna od aktivnosti u planinama, a u planinama bi trebalo vrijediti pravilo da se tuða oprema ne dira. Sam posjecujem planinske kuce u Sloveniji, Austriji, Italiji kao planinar ili turni skijas i u 30 godina nikad mi nista nije bilo ukradeno. Komentari u stilu vlasnik je kriv, ne pomazu nikom...

Hvala i pozdrav

mijat


Radiohead