• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Jedna osoba poginula, druga te¹ko povrijeðena na Jahorini

Started by taraba, 20 March, 2015, 15:45:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dale

Pricao sam sa ljudima iz Gorske i kazu da su nesretno nastradali ljudi vec bili upozoravani
zbog nesavesne voznje,ali nije bilo efekta!Kazu da zadnjih par metara nije bilo
tragova sanki,pretpostavlja se da su pokusali da izbegnu sudar sa skijasem!Ipak se postavlja
pitanje sta sanke rade na potezu izmedju Olimpika i Zelje u sred dana!?Nadam se da ce ova
tragedija ubrzati donosenje Zakona koji bi pomogao da se ovo vise ne ponovi!R.I.P.

Radiohead


vip-jahorina

Malo vise informacija:
po svemu sudeci, otac i sin (posinak) su vozili Yamahu sa R1 motorom (to su trkaci motori za sanke) i od Rajskih Vrata kroz lift Zelju i zapucali se ravno u kamenu kucicu od ski kluba (nekadasnju SSK danas PD Jahorina).

vip-jahorina

Dale:

tu negdje prolazi i staza za sankase.
Royal - ispod Bregine Vikendice - Rajska Vrata - iza lifta Zeljo - putem iza Olimpika i onda starom cestom prema vrhu.

Naravno, narocito u ovom potezu Royal - Rajska Vrata - Zeljo Olimpi je potrebno paziti. Oceigledno da je nekima Rajska Dolina mjesto za zajebanciju. Ja ne znam da li ih je Gorska sluzba upozorila ranije, ali da sam ih ja vidio da jurcaju tom brzinom tu bi im sigurno napravio neku scenu.
U svakom slucaju, neprimjereno je bilo voziti sa 200 na sat na tom mjestu. Sad jednog od njih vise nema, drugi ako prezivi .... Sve u svemu zalosno i bezobzirno.

vranex

Koliko znam ti ljudi su bili neiskusni sto se planine i motosanki tice.
Moje licno misljenje je da ako mi treba vozacka za motor onda treba i za ta vozila.
Vec 3 sata prije ih je gorska upozoravala da se smire.ako je bitnije da se zaradi na rentalu sanki nego da se sacuvaju zivoti onda je ovo rezultat
Sreca u nesreci je da nisu pokupili sa sobom druge ljude. Nadam se da ce se napokon uvesti red za te naprave..sto dalje od staza
Steta da se moralo doci do ovoga

dale

@Vranex
Apsolutno se slazem sa komentarom!Pa ja vidim decu od
12 ili 13g,koja voze sanke kao da je to neka jebena igracka,
samo malo veca!Znaci,B kategorija,mozda cak i posebna sa
polaganjem i sve ostalo:alko test,narko test,novcane kazne i
ostalo pa da vidis!!!

MarijaBB

Ta lokacija je pokrivena jednom od kamera. Mozda to pomogne kod istrage.

vip-jahorina

Sanke nisu bile iz nekog rentala, nego od nastradalih.
R1 trkace sanke nema niko na Jahorini.

ninodragoljub


brera


vranex

Po meni sankama nije mjesto blizu staza.ima ko to voli i nisam ja taj koji ce drugima govoriti sta da rade ali vidim puno mladih neiskusnih na njima i u nekoliko dijelova se staze sanki sijeku sa onima od skijasa/bordera npr kod rojala i na ogorjelici kod partizana.
Ne sjecam se da sam to vidio na drugim skijalistima ali mozda i grijesim jer ne pratim to..
Mozda bi dvorista bila prikladnija za taj sport.

vip-jahorina

Opet ponavljam da postoji zvanicni put koijim se sanke mogu kretati. I on ide cestom od satora preko partizana do royala pa dalje ispod bregine vikendice do rajskih vrata, pa onda iza zelje (vazno) malim putem te iza olimpika, iza ciljne kuce.
90 posto ove trase je put.

Kod royala i auta "sjeku" put skijasima, ili obrnuto, ali je tako.

U ovom sliucaju, doticni se nije drzao rute i vozao se posred staze vise puta sa prilicnom brzinom. Radnici na zicama su zvali redare da rijese problem, ovi su ga i upozoravali, ali dotcni je jos uvijek radio po svom, te neposredno poslije toga i nastradao.