• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2015 - kraj sezone

Started by vip-jahorina, 09 April, 2015, 23:37:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Zvanicni kraj sezone je 15.4. ali je odlukom OC-a produzena sezona do 1.5. a mozda i duze  (Y)
Snijega ima, sunca je moglo biti malo vise, ali narednih par dana bi trebalo nas opet sunce ogrijati.

Sutra, u petak ocekujemo vrhunski dan sa puno sunca ....

Veceras su skoro sve staze radjene i tabane, relativno je sigurno da ce raditi praca, ogorijelica 1 i lift poljica. Zica Poljica je spremna ukoliko se procjeni da ima potrebe za njom. Na praci su uradjeni veleslalom i spust, ali imamo klubove kako domace tako i gostujuce, npr. NIS iz Srbije, tako da je staza spusta vise za njih rezervisana.

U zadnje vrijeme se dosta polemisalo oko toga zasto ne radi ova zica, entuzijasti kazu treba stalno da radi.
Svi moramo imati u vidu da je skoro sredina aprila i da gostiju nema. Ko zeli da skija moze vise nego kvalitetno to da uradi na stazama koje su otvorene. A o cijeni skipasa da ne govorimo. Kako uvijek se neko nadje da komentarise u stilu: u Austriji je ovako ili onako.. Ja mu kazem cista glupost. Nije istina i pogotovo germani nece vrtiti uzald zice nego ce odrzavati sistem da ima skjanja.
S druge strane, za one koji kazu da su mislili doci ali nece zato sto u utorak nije radila zica Poljica, usputno receno u taj utorak je pored djece iz kluba bilo jos tri skijasa na palnini - mislim da nije potreban komentar.

Ajmo malo i ekonomije. Veceras ratraci tabaju skoro sve staze. Smetova ima i po 5-6 metara, zato je potrebno malo vise vremena i goriva. Veceras ratraci ce potrositi oko 2000 litara goriva! Za informaciju oko 250l/100 km ili u prosjeku oko 100-120 l/h na Jahorinskim stazama.
Gdje su ljudi, struja, kvarovi i sl.

adrenalinbn

Evo jedan nocni izvjestaj za one koji se jos dvoume😊
Danas smo skijali pracu i bila je odlicna.Nema guzve, vec nekoliko desetina etuzijasta i zaljubljenika u planinu.I naravno Tarzo Trenutna temperatura -2 , vedro i ujutro ocekujemo idealne uslove.Sve staze su uredjene i u zavisnosti od broja skijasa bice pustane u pogon. Sigurno ce raditi 6-sjed Praca, 6-sjed Ogorjelica, a ako bude skijasa 6-sjed Poljice i Olimpik.


Denis i Jan

 ole   ukljuèujte ¾ice. Dolazi pola Sarajeva.

vip-jahorina


vranex

Kamere sve kazu.ko nije dosao sam je sebi kriv


Korisnik

Директ са стазе, врхунски је. Малчице топло ал стаза бетон Ради све осим двосједа. Пустили су и Пољице.

vip-jahorina


ninodragoljub

Danas putujem i mogu samo da ''balim'' gledajuæi kamere.  ludzatobom:((  Ljudi u¾ivajte.

sremac72





DarkoN

zna li neko slucajno pustaju li sutra zice ranije? na bjelasnici sutra rade od 8, zbog viskoih temp to bi i za jahorinu bila prava stvar.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...