• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini sezona 2015-2016 1. dio

Started by vip-jahorina, 13 December, 2015, 22:31:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Evo je: sezona 2015/2016 je otvorena, neki su i skijali  ole
Snijega nema bas previse ali je OC uradio i potrudio se da staze bude kolko toliko osposobljenje za navalu skijasa i posjetioca koje smo imali preko vikedna.

I prvi put je Praca skoro u potpunosti bila osnjezena topovima (oko 10 dana su topovi skoro svaku noc radili do maksimuma) a ratraci su navlacili snijeg koji se skupljao sa stane. Nisu bas idilicne slike,a li ipak se moglo skijati :-)






raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


Radiohead

Kakva je ono magla/dim juce cijeli dan na Jahorini??

delija999


Radiohead

Ne vjerujem , prije da je neki pozar ili neki veci problem, jer dim je stajao cijeli dan na Poljicama, oko Vucka da i ne govorim

JAHORINA13

Quote from: Radiohead on 14 December, 2015, 10:39:32
Kakva je ono magla/dim juce cijeli dan na Jahorini??
Od Trnova odnosno Delijasa je zapaljena trava a posto je duvao jugo sve je donijelo na ovu stranu Jahorine

Radiohead

Hmm, POljice na prvu kao da je mart :)
U biti da imaju osigirano vjestacko na POljicama mogli su komotno imati beton stazu, jer je hladno i staza je u hladu donjim dijelom, i eto ti love citav decembar puknes reklamu i sva mudrolija....

MiKuLa

Quote from: Radiohead on 14 December, 2015, 15:49:04
Hmm, POljice na prvu kao da je mart :)
U biti da imaju osigirano vjestacko na POljicama mogli su komotno imati beton stazu, jer je hladno i staza je u hladu donjim dijelom, i eto ti love citav decembar puknes reklamu i sva mudrolija....

Ja sam skijao 28 aprila na Poljicu i mogu ovo da potvrdim, jer je staza bila super tvrda iako je temperatura danima bila u velikom plusu, a i brza (morao sam da èekam lezer da se otvori). Definitivno najpogodnija staza, jer je maksimalno u hladu, ima lift, a zgodna na svaki naèin.



Filipino

da ne povjerujes da su uspjeli stazu tako dobro osnjeziti  :bravo::( :bravo::(

vip-jahorina

Danas je lift Poljica radio, staza je malo progledala na zadnjoj prelomnici, ali par mamaka koji su bili tu iz grada su mi rekli da je putanja koja je pod snijegom prilicno dobra.

Ovo sto sam ja vidio na stazi: snijeg je prepriran kao savrsena podloga. Mislim da bi sa novim snijegom, ako bi pao u neko dogledno vrijeme, imali savrsenu pistu na Jahorini. Steta sto ga za sada nema u prognozi.

I da, staza Poljica je skoro cijela u hladu stalno ... Prednost sjevernih staza, ali takve i jesu uglavnom na jahorini  (Y)

HeAd

Pod hitno treba skratiti dvosjed Poljice da izlazna tacka bude paralelna sa tanjirom. A onda nek se hotelijeri udruze i stazu Poljice stave pod vjestacki snijeg - mislim da druge nema i tu bi OC i opstina trebala maksimalno da im izadje u susret sa svom potrebnom logistikom (nacin otplate prema istima, jedan dobar ekonomista uz kafu moze osmisliti) Generalno ima povoljno uzeti snjeznih topova koji su polovni (primjer:  http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/topovi-snijeg-oglas-12320047) , a rade sasvim dobro posao i nije to uopste velika cijena koliki su troskovi struje (jedan top i do 10KW zna trositi, a vode da ne govorim, zicare, ratrak)... Kad sve uzmes podvuces i saberes nije nu cudo sto je ski pass u Austriji 45 EUR dan..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4