• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Naplata parkinga na Jahorini

Started by MiKuLa, 05 January, 2016, 19:26:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dugokontov

Parking je poprilicno ociscen. Zadnje ciste onaj parking kod srusenog hotela Jahorina, kad se krene prema Lavini. Kod apartmana Kosuta, hotel Nebojsa, situacija je malo losija, ali ja kad se vracam kuci uvijek naidjem na red automobila parkiranih sa obje strane ceste. Rajska izlaz Prace su dobro ocisceni.

Parking naplacuju cike sa florescentno zutim prslucima. Nalaze se na svakom parkingu. Jedina malo cudna stvar je sto stoji jedan ciko gore kod Rajske, kada se prodje nadvoznjak i tu naplacuje prolaz, pa gdje god da ti iza toga parkiras.

Reda je vise bilo prosle godine, desi se sada da parkiraju i zauzmu jednu traku u dvosmjernim ulicama, poput onog dijela kod Rajske.

brera

Dru¾e Dugokontov, hvala za opisano! :bravo::( Navrati u kafanèe, da te poèastim!  regge

MiKuLa


Krusko

Nisam bas skontao ovo sa sezonskim, pa ako neko moze da pojasni.
Dali se negdje treba podici vinjeta uz predocenje sezonske, ili uposleniku na naplati parkinga pokazem sezonsku?
Hvala unaprijed.

vranex

Treba otici u bazu na ogorjelici gdje drze ratrake sa sezonskim i podacima auta..tamo ih izdaju.nazalost kad sam ja bio nije bilo lika pa nisam jos uzeo vinjetu..


3d


HeAd

Jbg za biciklo se ne placa, na Jadranu 10kuna sat..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Brera, kako god tebe kaèi parking  (:smijeh: 

Ozbiljno sad:
Postavljene su table po jahorini, plavo P a ispod pise naplata parkinga. Koliko sam vidio, naplata se vrsi na Poljicama, oko Kosute i ispred bloka hotela Dva Javora. Nisam siguran da li naplacuju ovima sto parkiraju uz cestu, ali koliko znam, to parkiranje se tolerise samo kad je guzva vikendom.
I jos ne znam za dio iza lifta Zeljo. Tunisam primjetio tablu a ni ljude koji naplacuju parking.

Ovo nije provjerena informacija, nego su moja zapazanja.

Znaci Brera, sezonski ski pas moras kupiti. Em ces nam cesce dolaziti, em neces parking placati  (:smijeh:  :bravo::(


HeAd

7 dana 10 eura...bome ce se naglaviti (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dugokontov

Ciko koji naplacuje parking stoji poslije nadvoznjaka pored Rajskih vrata i naplacuje svima koji idu prema gore, parkirao ti uz ulicu ili na onom parkingu na izlaznoj stanici Praca.

Danas sam uzeo vinjetu... procedura je pravo jednostavna za vlasnike sezonskih. Samo odes u tehnicku sluzbu ispod 6osjeda Ogorjelica, kazes koje je vozilo i koje su registarske oznake, pokazes sezonsku, i to je to. Vinjeta treba biti zaljepljena na vidnom mjestu.

brera

Brzina ne ubija, barem za neke va¾i to.  8)) Nakod 10 dana, eto i "zvaniènog" odgovora... regge Èak me dva put spomene, u prvoj i zadnjoj reèenici... ???
Kolko nekad zna bit tura, nije ni tako skup parking... fuf

bakica