• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijalista Srbije kupuju Jahorinu

Started by vip-jahorina, 08 March, 2016, 09:42:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina


borisBP


vip-jahorina

Vec izvjesno vrijeme mi to manje vise znamo, ali cekamo da nam potvrde vlasti  austin:(

Cinjenica je da ovako vise ne moze.
Sta ce nam donijeti ova fuzija, jos ne znamo.
Da li nas stavlja u podredjeni polozaj u odnosu na Kopaonik? ili ce tek sad Jahorina procvjetati?
Ako pogledamo Kop, tamo je u sektoru skijalista skoro sve kako treba. Svaki godine sagrade neki novi lift/zicu, osnjeze dodatnu stazu, infrastruktura staza se poboljsava, radncici su redovno placeni.

Ne vidim razloga zasto ne bi bilo i kod nas tako.

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


vip-jahorina

VladaNS
Slazem se uglavnom, mislim da Jahorina nikad nece biti cajkama i sminkerima interesantna.
Jahorinske staze su za razliku od Kopa "5 nebodera" bolja. Kroz pametno ulaganje privatnika (ako mozemo Skijalista Srbije tako nazvati), Jahorina bi mogla imati puno koristi.

S druge strane, koliko znam, ne mjesaju se previse u privatni sektor, cak ga i podsticu. Tako da i sa nase privatne strane ne vidim nista lose.
Misljenja sam da i opstina Pale kao lokalna zajednica bi mogla imati koristi, naravno o tome je jos rano govoriti. U svakom slucaju poslije ovoga sta nam se desava u odnosu iz Banja Luke moze biti samo bolje.

Stuha

Sve je to ok, samo da nas ne spr¾e po d¾epu kada uzmu jahorinu pod svoje.....

mijat


Milos CTS


HeAd

Sto ne ostavis konobarima ostavices doktorima... :skijas:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

raca

Nesto sam skeptican za buducnost Skijalista Srbije. Nije sporan dosadasnji uspjeh ali kod nas je uvijek sporan kontinuitet, narocito kad ode politicka opcija koja je tu pricu forsirala. Ima i tamo smjesnih situacija i problema ali se to kompenzovalo velikim ulaganjima i dotiranjem drzave. I na Kopaoniku kad sidjete sa skijalista sve je problem. To je mentalitet ovih prostora, ciganska posla (uz duzno postovanje Romima). Sto se tice buducnosti Jahorine, kad ima snijega nema problema, cim nema onda se vide svi problemi i ista prica godinama. Nije tu samo problem OC Jahorina, svi su tu problem i svako vuce na svoju stranu, od opstina, drzave pa do privatnika koji zive od tog turizma. Ne moze se samo svlaciti sa te planine, glumiti gazde a ne ulagati nista i nesavjesno se ponasati. Tako da ko god da kupi ili uzme pod upravu OC Jahorinu stari problemi ce ostati.

Drzava je dala ili kreditirala vertikalni transport, nije ni bitno, pitam se kako bi izgledalo da je neka komercijalna banka dala kredit? Par scena koje namaju veze sa vremenskim uslovima i nemogucnosti skijanja, sto je u "Bozijim rukama". Dodjete da kupite ski pas, prva scena, prodajno mjesto je raspadnuto i ruglo za turisticko mjesto, ne postoji info bord sa oznacenim stazama koje rade i ne rade, informacije o radu skijalista, dobijas tako sto pitas "nekoga" po principu solidarnosti, skijaliste nema wc, skijaliste nema javni transport koji povezuje Sarajevo i Pale... mogu do ujutro da nabrajam, samo "sitnice". Pitam se koliko WC kosta u odnosu na osnjezavanje ili prodajno mjesto, neka drvena kucica koja ima neki smek ili lijep dizajn? Svaki privatnik je gradio objekte kako je on zamisljao da to treba da bude, bez savjesti i odgovornosti da je on dio turisticke price, tako da se napravio urbanisticki haos. Cak i raspadnut, hotel Jahorina lici na nesto u odnosu na sve sto je napravljeno na Jahorini u poslednjih 20 godina. S druge strane, svako nocenje trebalo da ima uracunat dio za odrzavanje skijalista i ulaganje u infrastrukturu, nije dovoljan porez. Povratno, privatnici bi trebali da imaju udio u odlucivanju i biranju menadzmenta skijaskog centra koje rukovodi infrastrukturom skijalista. Treba vratiti i siroj zajednici nesto, sponzorisati sportska udruzenja koja ce promovisati mjesto i kulturu, uciti djecu iz okoline skijanju i turistickoj kulturi da bi sutra tu neko i radio ko nema samo brdjanski mentalitet. I sam porez koji se ubira, da bi se ubirao i dalje, treba se vratiti u nesto. Rupe na putu stoje onakve kakve sam ih opisivao prije 5 godina, jbg... kad snijeg padne, naravno da se ne vide, ali kad nema snijega, valjda treba uraditi osnjezavanje puteva da se ne bi rupe vidile.

Vise od osnjezavanja Jahorini fale pametni ljudi i opsta kultura koja je usmjerna ka turizmu iz koje moze da se povuce snaga i kad nema snijega. Ne pisem ovo zato sto sam ogorcen jer sam potriosio neke pare na Jahorini, pa sam frustriran. Bio sam sad za vikend gore, u nedelju kad sam vidio da je guzva i da od skijanja nema nista i da mi je propao ski pas, otisao sam sjeo narucio kafu i uzivao u planini, sumnjam da vecina tako reaguje. Frustriran sam kad vidim koliko ljudi zaista zivi od toga i koliko bi jos moglo da zivi da su stvari drugacije.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.



borisBP