• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijalista Srbije kupuju Jahorinu

Started by vip-jahorina, 08 March, 2016, 09:42:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mijat


HeAd

Samo pamet, postenje i savjestan rad. Obe planine zasluzuju da budu centar ovog djela Europe i donesu svima dobit. Ulaganja sa bilo koje strane se moraju visestruko vratiti. Jahorina pored svega nabrojanog na 20min voznje ima grad od pol miliona ljudi i aerodrom sto je cini u povlastenom polozaju na sve druge.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


vip-jahorina

Kako stvari stoje - danas sam zvanicno upoznat od rukovodstva OCa oko pregovora, SS ce preuzeti oko 30% i samim tim uloziti taj kapital u Jahorinu. Nasa vlada je rekla da neda 51% ni pod razno. Samim tim bi vlasnicko pravo ostalo kod nas.
Menadzment bio ostao isti sto je po meni pozitivno, jer dugo nismo imali ovako savjesno vodstvo.

Sa ovih 30% padaju sve moje sumnje u vodu, i vidim samo jos prednosti.

Radiohead

Pa eto dobro je to onda, al vidjet ce se rad sigurno u narednom periodu.Vidim da i Bjelasnica priprema neke projekte, pa onda ce biti dobrog skijanja sigurno, samo neka konkurencije i da nema onog mrtvila. AL ko zna mozda sa ovim samo ispituju puls, pa u narednom periodu kupe i ostatak vrijednosti, ovdje se ama bas nista ne zna pouzdano...

MiKuLa


Radiohead

Ekonomski, nema smisla raditi nove investicije a ne izvrsiti sanaciju stanja. OC je u dugorocnom/akumuliranom gubitku od ja mislim cca 20 mil KM....

MiKuLa


Radiohead

Na 12.5 mil dodaj jos 4.4 mil iz 2015. S tim da moras racunati da je 2015 jedna od najuspjesnijih godina sto se tice osnovnih faktora (snijeg i broj turista) 2016 godina je katastrofalna i bilasne ces imati u martu 2017. AL mozes pretpostaviti gubitak.....Sigurno ce biti preko 20 mil.
Sta znaci ulaganje od 20 mil? To je relativno. Partner moze kupiti procenat vlasnistava i da novac uopste ne bude uplacen u OC (vec da se isplati vecinsksim vlasnicima npr, ako je to vlada RS oni mogu popuniti budzetsku ruzpu, ako je opstina oisto tako, ako je IF oni mogu traztit namirenje gubitka i sl...puno je kombinacija)