• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi dizajn sajta jahorina.org

Started by vip-jahorina, 11 March, 2016, 05:14:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Doslo je vrijeme da se "modernizujemo" i napustimo ovaj vec stari, ali veoma prihvacen i dobro poznat format sajta.
Ali kako sve ide naprijed, a VIP Jahorina vazi kao inovator na ovim prostorima, moramo drzati korak sa vremenom i naravo postavljati nove znakove i vrijednosti.

Ja se nadam da ce novi dizajn vam se svidjeti i biti prihvacen, jer je veoma logican, jednostavan, uredan i pregledan.
Ima i novih funkcija, informacija, ali to prepustam vama da polako otkrivate novine i promjene.

Sajt je 100% prilagodjen svim oblicima pregledavanja koje danasnja tehnologija elektronskih uredjaja poznaje: normali desktop kompjuteri, laptopi, tableti i smart telefoni. Koristena su najmodernija saznjanja u programskim jezicima a sve skripte su iskljucivo smisljene i realizovane u kuci VIP Jahorine  (PIVA)

Sve slike su u prilicno viskoj rezoluciji, mozda je tu i tamo neka stara ostala, ali cemo ih vremenom zamjeniti.
U novom dizajnu nastupamo sa brendom VIP Jahorina® kao registrovanom i zasticenom markom, a konotaciju stavljamo na skoro milion posjetilaca koje smo imali samo u proslom mjesecu :-)

Kritike?


ninodragoljub


mijat




dugokontov

Super je site. Nek ste ga malo promijenili (:

Evo par komentara:

- Na manjim rezolucijama, vremenska prognoza se preklapa sa panelom sa lijeve strane (Vrijeme.png)
- Kad se klikne na scroll down na inicijalnoj stranici, scroll te postavi na neku cudnu poziciju, kao da visina header-a nije uzeta u obzir (Scroll.png)
- Na istoj slici (Scroll.png) vide se sekcija koje su jako korisne i najcesce se pristupa njima (forum, vrijeme, mapa staza), medjutim ne moze se kliknuti niti na jednu od njih. Mislim da bi ih trebalo napraviti da budu linkovi na odgovarajce sekcije, ili ih skroz skloniti... nema nikakve koristi od njih kakvi jesu
- Sekcija ispod kao da bootstrap nije dobro implementiran, jer je zadnji div (region i ski centar), vidno uzi od ostala dva. Na visim rezolucijama se ponasa ok. (css.png)
- Cini mi se da ima previse neiskoristenog prostora u footeru stranice (Flicker.png), dok su tri sekcije (Kontakt Info, Meni i Flickr) suzbijene...
- Stranica sa vikendicama (vikendice.png -> slika je dva posta ispod) ima par mana: vikendice se ne reasporedjuju obro, dubme Online Buking je odsjeceno

dugokontov

- Online buking (prije svega, ja ga ne bih prevodio, kad je vec online na engleskom, ostaviti mozda i booking?) ima input polja koja su pravo velika (npr, checkbox), a nisu stilizirana, tako da u sustini izgledaju ruzno. Takodjer, neke opcije nisu prevedene sa njemackog (Bitte Wahlen) (Njemacki.png)
- Evo jos par feedback-ova vezanih za Vikendice.png
  * Sekcije Moj smjestaj, pronadji me!, itd meni vise izgledaju kao dugmadi nego kao zaglavlja
  * Sta znaci Bee social? mislim da je jedno 'e' viska
  * Sekcija Moj smjetaj mi je prazna... Kako ona radi? Mozda je i ne prikazivati dok je prazna
- Kada se otvori pojedinacna vikendica, nije prevedeno Lage (Zadnja sekcija) (Lage.png) (btw... super vam je ova opcija sto ste svaki objekat geolocirali na mapi... svaka cast!)
- Takodjer, na istoj stranici, ne radi mi link na sekciju Opremljenost
- Klik na webcam Sarajevo mi ne otvara popup, kao sto je to slucaj sa svim web kamerama sa Jahorine, nego mi otvara novu stranicu
- Super je sto ste stavili interaktivnu mapu OC-a da se otvori u u punoj rezoluciji, ona na njihovoj stranici je mala i teska za koristiti
- Stranica dodatne ponude ima svojih problema (dodatneponude.png)
- Ski skola -> rezervisi ne radi nista
- Region, Asistennt (<- ispravite type-o na padajucem meni-u, duplo n) ima slicne probleme sa bootstrapom... (Region.png)
- I ono najbitnije: Ormaric na Webcameri Ogorjelica 2 se jos uvijek vidi! Ucinite nesto po tom pitanju (:

dugokontov

Izabrao sam pogresnu sliku i prvom post-u, pa evo ispravne: vikendice.png

alternativni

Polako se navikavam na novi dizajn, mo¾da bude dobar :D

Jedan detalj sa poèetne stranice, dobra visina snijega :D


vip-jahorina

odlicno ...
tabela sa vremenom je malo veci problem, tu cemo morati nesto se dosjetitit  ???
testirano je na razlicitim velcinama displaya, i sad vidim i ja na ovim rezolucijama neke nezeljene promjene.

zlimfur

Quote from: dugokontov on 11 March, 2016, 09:49:04
Izabrao sam pogresnu sliku i prvom post-u, pa evo ispravne: vikendice.png

ovo se moze lako rijesiti, samo predvidite da je ime vikendice uvijek u dva reda ( u slucaju kratkog imena, kao npr. vuk, imate malo vise whitespace-a), to ce malo primiriti ovaj "razbacani" pregled, jer vam ovako boskici nisu iste visine i onda se bootstrap pogubi ko dziha u grahu.. ;)

vip-jahorina

5.aprila 2015 je bilo 245 cm snijega  ole

vip-jahorina

zlimfur
dobra ideja
alternativno smo mislili da smanjimo font, ali mozda je bolje imena u dva reda

zlimfur

kod ovih teasera (vidim da je naslov linkovan, sto je pohvalno) ovaj dole link na dnu je u manjem fontu i "prilijepljen" za tekst, pa malo zagine i skoro se ne primijeti.. napravite buttons na sva cetiri teasera na istom mjestu.. u tamnijom boji od boksica, a font moze biti bijeli.. (teasers.jpg)

drugi screen (padding), dodajte malo razmaka na ovaj bijeli dio, da malo prodise prema dalo.. ovaj u plavom je ok..

treci, najvazniji dio. trenutno mi se nikako ne svidja. preveliki je i za moj veliki ekran, jednostavno ne staje po visini, a to vam je najprominentniji dio jer od toga manje vise se zivi. ovdje mora biti puno vise sadrzaja (ja bi smanjio sliku, dodo jos par thumbnails okolo, dodo mozda vertikalno s lijeve strane (svakako vam je ovaj dio sadrzaja uzi od ostatka stranice) tri boksica jedan ispod drugog sa aktuelnim podacima (trenutni kursevi, ucitelji, whatever), to se mora dobro prodati. (skola.jpg).

vip-jahorina

zlimfur, u kojem browseru vidis sliku br. 3?