• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja novog vertikalnog transporta i osnjezavanje

Started by dugokontov, 12 April, 2016, 08:10:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Radiohead

Prvi put sezonska na Bjelasnici. Izgleda da ce biti dobra sezona, 6sjed sasvim OK, topovi rade, postavili su ih bruka...Parking 3KM cjeli dan gore prema bazi ZOI-a sasvim pristojno,jedino staze nisu dobro sredili, dolaze im i 2 ratraka kak omi rekose...

Sarajevo 1984

Danas dosao na Bjelu u 12:30 i skijao do kraja. Razlaz u 16h.

Snijeg je padao, a temperatura -6*C.
Radili su: sestosjed, X i K1.
Uradjene su staze sa X-a, a od medjustanice staza 3 tj. Kolijevka, tehnicki put, a onda od izlaza sa Y-a uradjena spust staza. Takodjer uradjen je i ovaj novi dio staze od pocetka Heliodroma sto veze Kolijevku.
Staza vrlo dobra, na tvrdu podlogu palo 15cm novog snijega i to je perfektno. Treba paziti od Benetona do prilaza sestosjedu na kamen. Tu ga ima.
Sestosjed vozi cca 9min. Odlicno, ali definitivno fali hauba.
Ono sto me iznenadilo bili su ratraci u 13h, sto ranije na Bjelasnici nisam vidjao, osim vikendom.

Super dan, ako budem mogao i sutra sam gore, jer snijeg je nastavio da pada! :))

Spock

Quote from: Sarajevo 1984 on 18 December, 2017, 18:55:39
Danas dosao na Bjelu u 12:30 i skijao do kraja. Razlaz u 16h.

Snijeg je padao, a temperatura -6*C.
Radili su: sestosjed, X i K1.
Uradjene su staze sa X-a, a od medjustanice staza 3 tj. Kolijevka, tehnicki put, a onda od izlaza sa Y-a uradjena spust staza. Takodjer uradjen je i ovaj novi dio staze od pocetka Heliodroma sto veze Kolijevku.
Staza vrlo dobra, na tvrdu podlogu palo 15cm novog snijega i to je perfektno. Treba paziti od Benetona do prilaza sestosjedu na kamen. Tu ga ima.
Sestosjed vozi cca 9min. Odlicno, ali definitivno fali hauba.
Ono sto me iznenadilo bili su ratraci u 13h, sto ranije na Bjelasnici nisam vidjao, osim vikendom.

Super dan, ako budem mogao i sutra sam gore, jer snijeg je nastavio da pada! :))

Hvala za info (Y). Kakav je danas bio onaj fini strmi dio staze 1 od meðustanice do izlaza sa lifta Y? Jesu ga radili?

vranex

ja kontam gore sutra da prosetam moj novi sezonski i izvidim situaciju :D

ide li ko jos od "prebjega" sa jahe? :D


Krusko

Imam ja
:DD
Bio danas predobro bilo isto kao da imas privatnu stazu nigdje nikoga ni naprijed ni nazad
Obzirom da sam dosao tek oko 1 staze su bile super
Opalio 5x sestosjed sa sinom
Na heliodrumu bilo magle pa je bilo gutavo ali samo par stotina metara pa se razbistri

FZL

ako ima neko jedno mjesto za bjelku ovih dana da me poveze, plaæam turu anan :skijas:



Sarajevo 1984

Bio sam i danas. Ponovo popodnevna tura!
Stvarno je ovo nova dimenzija skijanja na Bjelasnici. Sa 1275 mnv do 1878 mnv za 9 min i onda se bas naskijas do polazne. I danas se u Babinom Dolu moglo naletiti na kamen, ali me raduje da su tri topa radila citavo popodne u tom reonu.
Magla od medjustanice do nekih 1750mnv, otprilike od dvosjeda sa tehnickog puta sve se vidi.
Najbolja staza 3, a i staza 4 (donji dio) izvanredan.
Radili su jos X i K1.
Put je dobro ociscen do kruznog toka i prema parkingu u Babinom Dolu, a prema Stinem Dolu lose.

Takodjer i informacija da se prate sezonske karte i da su tri oduzeta gostima iz Hrvatske. Moze se i tome stati u kraj!  (Y)
U razgovoru sa ljudima iz ZOI-a cuo sam da je prodato oko 1500 sezonskih ski passova i da su s tim jako zadovoljni. Kazu prosle sezone 300.   :skijas:

Nadati se jos nekom snijegu i radu topova u donjem dijelu (ispod 1350-1400 mnv), jer tu fali nekih 15-20 cm da bude kako treba. Prilaz sestosjedu ispod Benetona je na donjoj granici normale.

Sarajevo 1984

Quote from: Spock on 18 December, 2017, 23:48:34
Quote from: Sarajevo 1984 on 18 December, 2017, 18:55:39
Danas dosao na Bjelu u 12:30 i skijao do kraja. Razlaz u 16h.

Snijeg je padao, a temperatura -6*C.
Radili su: sestosjed, X i K1.
Uradjene su staze sa X-a, a od medjustanice staza 3 tj. Kolijevka, tehnicki put, a onda od izlaza sa Y-a uradjena spust staza. Takodjer uradjen je i ovaj novi dio staze od pocetka Heliodroma sto veze Kolijevku.
Staza vrlo dobra, na tvrdu podlogu palo 15cm novog snijega i to je perfektno. Treba paziti od Benetona do prilaza sestosjedu na kamen. Tu ga ima.
Sestosjed vozi cca 9min. Odlicno, ali definitivno fali hauba.
Ono sto me iznenadilo bili su ratraci u 13h, sto ranije na Bjelasnici nisam vidjao, osim vikendom.

Super dan, ako budem mogao i sutra sam gore, jer snijeg je nastavio da pada! :))

Hvala za info (Y). Kakav je danas bio onaj fini strmi dio staze 1 od meðustanice do izlaza sa lifta Y? Jesu ga radili?

Taj dio nije radjen. Cjelac!  ;D

maliq53

Evo gledam i trenutno sad rade topove tako da  (Y) Inace sada Bjelasnica dolazi u opticaj definitivno, ranije sam izbjegavao zbog loseg transporta, inace sam visok pa nisam mogao noge staviti da odmorim na trosjedu  :DD 

MisterXZY

Jucer na Bjelasnici extra dobar dan za skijanje. Gore na izlazu sestosjeda bila magla i vrlo hladno (-12°C) ali zato snijeg odlican, staze fino uredjene, mada je moglo i bolje, a u donjem dijelu Kolijevke ima dosta kamena, pa su skije malo zaplatile. Kasnije sam se drzao uglavnom jedinice koja je bila u izuzetno dobrom stanju. Takodjer, osoblje susretljivo, ratraci na stazama, sve u svemu, neki novi - bolji vjetrovi pusu na Bjelasnici :)

mrjasmin

De ba zar nema neko slika ili video zapisa da postavi?  :skijas: :skijas:

dugokontov

Jutros smo bili na Bjelasnici. Sidra X i Kolijevka su poceli raditi prije 9h, ali je sestosjed, navodno, treblao nesto popraviti, pa je pusten tek u 9:30. Y, Kotlovi, dvosjed i cetvorosjed nisu radili danas.

Vidljivost je bila ok, malo magle na izlazu sestosjeda, ali ispod je bilo super. Staze su bile vrlo dobre, bas su ih dobro upeglali. Kamenja malo, samo na par mijesta. Doduse, onaj izlaz sa kolijevke je lijepo progledao, ali se moglo tu vec izaci na glavnu, pa onda njome spustiti na polaznu sestosjeda.

S krivina, staze ispod dvosjeda i heliodrom nisu radjene. Cjelca ima dovoljno, moze se i po sumicama vozati (:

Put mnogo bolje ociscen nego do Jahorine... necu reci da se moze ljetnim gumama, ali bas nigdje nije bilo da se ne vidi asflat.

Ima par stvari koje su mi zasmetale (osim kasnijeg starta sestosjeda): sestosjedom se vozi 9, a ne 6 minuta kako je najavljeno, izgleda da su i njega usporili. I druga stvar, da bi usao na sestosjed nakon sto kupis ski kartu, moras se provuci ispod neke crvene mreze, ili setati skoro do ulaza na X pa tabanati nazad do sestosjeda... ili se vratiti na parking, pa sa parkinga tehnickim putem do benetona, pa onda na sestosjed... elem... nigdje veze S:

Sve u svemu, super dan...