• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja novog vertikalnog transporta i osnjezavanje

Started by dugokontov, 12 April, 2016, 08:10:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spock

Meni savrseno skijanje danas. Sad mi frka sto nisam kupio sezonski ski pass za Bjelasnicu, sve kontam skijacu malo vamo, malo tamo pa mi se nece isplatiti, ali poslije danasnjeg dana, tacno mi je zao.
Za cetiri sata ne pamtim kada sam se vise iskijao, jedva sam poslije do auta :)), staze su fakat dobre, tvrde i treba puno snage za skijati, e to je ono cega je danas falilo :)).
Staze 1- spust, 3- kolijevka i donji dio staze 4 je odlican. Jedino malo pri dnu staze 3 fali snijega, trebali bi malo to topovima rijesiti.
Hladno je bilo prilicno danas, -8 u babinom dolu, gore jos hladnije. Steta sto ono sunce nije skroz probilo, fali hauba na 6sjedu, ali sve u svemu odlicno skijanje. 4sjed je danas bio okovan ledom, izgledao je ko da se nikad nece otopiti (:smijeh:, iako ovi iz zoi-a tvrde da ce i on da proradi za par dana.
Po mom misljenju, ovo sve sto je uradjeno daje Bjelasnici potpuno drugu dimenziju :))
I da, fakat moraju nesto uraditi sa onim crvenim mrezama, morao sam se provlaciti ispod. Makar da ih otvore na jednom dijelu.

vranex

Juce bio na Bjelasnici, prvi dan sa novim sezonskim

Duzina staze je impresivna, kad to spojis sa strminom stvarno se covjek naskija u 3-4 sata. Moracemo malo mijenjati ritam, nema drndati na zici po cijeli dan kao na Jahorini :)

put do gore je savrsen i bez puno okuka, odlicno ociscen.

Kamena skoro da i nema u gornjem dijelu, samo je kolijevka nezgodna po tom pitanju. Nije mi bas jasno sto nisu palili topove koji su bili tu poredani, da taj problem rijese.

kad i ako otvore taj cetverosjed gore, to ce da bude fenomenalno.

Sestosjedu ce definitivno faliti kupola

Sve ostalo cista desetka. Raja nas zove "Jahorinci" i to je cool :D


dugokontov

Sestosjed radi prije 9h... izgleda da su ga stvarno popravili...


maliq53

Koliko ce sestosjedu faliti kupola, to je odma duplo za cetverosjed. Nadam  da se varam ali cim malo vjetar kakav bude puhao nece ni raditi cetverosjed a vala ne planiram se ni mrznut na njemu da bi dosao na vrh  :DD

mrjasmin

Koliko kilometara iznosi najduza staza na Bjeli kad se pocne skijati sa vrha?

pahuljica

Preko 3km:

http://www.ski.ba/wp-content/uploads/2017/03/Mapa-Bjelasnica-Kenan-Cemo.jpg

dugokontov

Duzina kolijevke sad od izlaza sestosjeda do babinog dola je preko 2.5km. Mjereno koristenjem Google Earth-a, kolijevka od vrha je duga 3.3km, a muski spust 3km.

Danas staze puno bolje nego jucer, radili su dijelove koji su jucer bili cjelac. Na izlazu sa Kolijevke topovima pokriven kamenjar, dosta bolje stanje. Sestosjed pusten prije 9h.

Ima vise ljudi nego prethodnih sezone radnim danom... ali nema guzve ni na stazama ni na sestosjedu. Magle vrlo malo, vrijeme bolje nego jucer... sunce tek poslije podne...


maliq53

Quote from: pahuljica on 21 December, 2017, 14:18:14
Preko 3km:

http://www.ski.ba/wp-content/uploads/2017/03/Mapa-Bjelasnica-Kenan-Cemo.jpg

Samo na ovoj mapi pise da se umjesto onog lifta bX nalazi trosjed sto nije tacno...Da li je ovo greska ili se planira staviti trosjed?


Sarajevo 1984

Danas najbolje skijanje. Sve staze od medjustanice su uradjene.

Uzivao sam na Spojevima, Olimpijskom SL i VS.
Sve sam prospartao staze i vrlo dobro su uradjene.
Popravili su prilaz sestosjedu. Topovi su odradili svoje ispod Benetona.
Zamjerka je Kolijevka pri samom dnu, gdje ima kamenja i prolaz od baze ZOI-a do nivoa Planinske kuce.

Super skijasko popodne! 3:(

vranex

dan za 10 juce bio.. i ja pobjegao s posla u podne i prezadovoljan.
sa onom strminom i duzinom staza, sit se naskijam za 3 sata.

magla tu i tamo ali su staze GOSPODJE STAZE, uredjene i bez kamena sem u kolijevci. ostala imena staza i nisam popamtio jos :D

s posla mi treba 25 minuta okvirno do gore, ispada ovo bolje nego sto sam mislio .

sad ide vikend pa da i to vidim kako ce da bude, nisam bio na bjelasnici vikendom od onog ogromnog snijega 2012te..

maliq53

Sad za vikend ce test da bude kako se sve to ponasa u guzvi...Nesta me zanima oko prilaza dole na startu sestosjeda.Koliko vidim na kamerama ima krivina prije samih rampi sto bi moglo predstavljati problem jer kako ce se sa skijama moci iz krivine doci do rampe, slican problem je i na Praci dole na pocetku sestosjeda pa skroz desna strana ima problem kada hoce smotati prema rampi nastaje problem jer ne moze skije da ispravi od ostalih ljudi..Ovo se desava samo kad su velike guzve.Ovako sa kamere mi se cini da bi to mogao biti problem, ali moguce da je uzivo to malo drugacije i da ne bi trebalo biti problema ...

vranex

nece to biti problem, prostor je jako sirok a mreza odvaja od setaca..

samo da se sestosjed pokaze dobar i pod punim opterecenjem, svakakvih prica ima o tim stubovima :D

maliq53

A ovu dvojku stazu od heliodroma kada ides prema 2-sjedu jesu li tu stazu sta prosirivali, znam da je sa heliodroma pa gotovo sve do izlazne stanice dvosjeda bila prilicno uska, red bi bio da malo i to prosire  :DD