• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Put ka Jahorini

Started by vogel, 20 January, 2017, 09:55:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vogel

pozdrav svima,

prvi put idemo na Jahorino, pa imam pitanje. Dolazimo iz smeri Doboj-a, pa me samo zanima, kakvo je stanje ceste u smijeri Sarajevo - Klek - Jasnik - Vlahoviæi - Jahorina? Ima tko kakvu informacijo?

Hvala svima za informacije

taraba


alternativni


marinaSki

Pozdrav,

To je put iz Istocnog Sarajeva ka Jahorini. Put je dobar sa nekoliko jacih uzbrdica i nizbrdica ali cesto nije dobro ociscen. Osim toga ima nekoliko km vrlo uske asfaltne ceste (stari put za Jahorinu preko Trebavica) tako da bih ja isla provjerenim putem Sarajevo - Pale- Jahorina.

Ovo je uput kako doci do Jahorine putem Sarajevo-Pale-Jahorina:

Pretpostavljam da cete doci autoputem iz Doboja. Kad prodjete naplatne kucice, pratite izlaz Vogosca i onda kad predjete most preko Bosne (cim izadjete iz kruznog toka) odmah desno za Vogoscu (tu ste na putu m18) .I onda vozite pravo 9km,  (kad predjete vrlo siroku ulicu - 6 kolovoznih traka) na sljedecem semaforu idete lijevo ...I onda sve pravo..narednih kilometar do dva maksimalno..Put vas vodi desnom obalom Miljacke, trasom tramvaja. Kada tramvaj skrene lijevo oko jedne velike i renovirane gradjevine (Vijecnica) vi na tom semaforu produzite pravo. I to je izlaz iz Sarajeva ka Palama i dalje ka Jahorini (pratite putokaze i to je to)

Inace, dolazite u vrlo lijepom periodu..Snijega ima dovoljno, samo da jos magla ode i bice fino skijati.

Sretan put,
Marina

Korisnik


vogel


vip-jahorina

imas na forumu dosta tema oko prilaznih puteva ka Jahorini.
Malo pretrazi forum, mozes super odgovora naci.

maliq53

Evo ja sam isao prosle nedjelje tom cestom i mogu reci da je do Kleka bila do asfalta ociscena a poslije je bila snijegom prekrivena i malo progledava gdje su tragovi guma.Sto se tice same ceste ona je ovaj novi dio  dobra siroka i nema puno rupa.Problem je jedino eto taj dio gdje se prikljuci na staru cestu sa Trebevica i ona je uska i losa.Taj dio puta je jedno 7-8km nisam siguran ako neko zna nek kaze.Inace na novijem putu imas jednu ozbiljnu s krivinu a ostalo je poprilicno hajmo reci "normalno".Uglavnom ja licno bi vise isao na Pale ali zato sto dolazim iz smjera Rajlovca meni je blize otici na ovu novu cestu nego na Pale...Eto valjda je malo jasnije  ;D

murga

Dolazio sam prosle nedelje na Jahorinu i put je bio los. Sutra opet dolazim pa ako moze neko da napise kakav je put od Pala do Jahorine u odnosu na prosli vikend?

Lp

dugokontov

Put je i danas bio lose ociscen, pogotvo zadnjih par kilometara... vidio sam par auta koji su stali i ne mogu krenuti, proklizavaju i sl... da se razumijemo, ako imas zimske gume, i oprezno vozis, mozes izaci gore bez problema... ali je neuporedivo losije odrzavanje puteva ove godine nego predhodnih...

@murga u odnosu na prosli vikend, za nijansu je bolje... ali, sto bi rekli, u pet deka...

HeAd

Fora je sto je led a jos popustilo. I zajebano dobro...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

alternativni

Trenutno jedan bus stoji na cesti. Proklizuju tockovi.
Malo ispod Poljica.

murga

Ok... Hvala na informacijama. Vidimo se na padinama  :skijas:

looka

Neki info od danas za novi put? Sutra dolazim na dan pa da mi je da izbjegnem SA.

dugokontov

Za novi put iz pravca Lukavice ne znam, ali od Pala do spajanja sa tim putem (ili tiga sa putem preko Trebevica) staza je dobra. Medjutim, odatle do Poljica, stanje je lose. Jos je danas vikend, pa je pravo puno raje krenulo gore... kad smo se vracali na svakih 200m vidjeli smo neko auto kako proklizava... Ali opet kaze, ako imas zimske gume, vozis lagano, ne bi trebalo da bude problema