• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama Bjelasnice i Igmana 2016/2017

Started by Iske, 12 February, 2017, 15:09:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iske

Jako bih volio kad bi oni koji imaju informacije o stazama na planinama Bjelasnica i Igman da postave ovde. Pray for snow

Sent from my SM-G850M using Tapatalk


testo82

na Bjelasnici nisam skijao ni 2015 ni 2016 iskljucivo zbog nedostatka svjezih informacija i iskustava aktivnih skijasa o stanju na terenu :X
prije kada su se informacije azurirale, i kada vidim da ce kotlovi biti pusteni, nisam ni imao dilemu kuda na skijanje

Spock

Igman, nemam pojma.

Skijao sam u jucer na Bjelasnici. Nije bilo guzve i nigde se nije cekalo.

Ukratko, staza 1 sa heliodroma, sa lijeve strane se fino moze skijati, popeglano je i ima snijega, dio kod izlaza sa trosjeda je skroz ok. Prvi prelom na stazi 1 ispod trosjeda je zaledjen, pa treba oprezno sa strana proci.

Putic sa heliodroma je top.

Kolijevka sa heliodroma, prvi dio ok, kasnije ima leda na stazi, ali sve u svemu se moze. Pri dnu progledala staza, ali se da fino skijati sa strane.

Staza 2 isto ok, kad se krene od dvosjeda prema Stinjem na jednom dijelu progledala staza i ima kamenja, oprez!! staza 5 ispod  skroz ok.

Staza 4 sa heliodroma cini mi se da nije ni radjena, tako da nisam probao. Donji dio staze 4 isto nisam vozio.

Vidim da su peglali vrh i rekli su da ce pustiti kotlove za vikend.

Obzirom da je danas palo pola metra snijega na Bjelasnici, moglo bi biti dobrog skijanja u narednim danima, posebno ako puste kotlove, pa se bude gustalo na vrhu :)) :)) :))

Iske

Hvala na informacijama.
Ja sam danas bio jutros do 2 na Igmanu s obzirom da je napadao snijeg. Staza je bila super. Guzve nije bilo, sveukupno nas 8 bilo na stazi(dvosjed). Takodjer baby liftovi su bili u funkciji. Leda nema ali su virile po koke travkice te ne znam do kad ce potrajati. #prayforsnow

Sent from my SM-G850M using Tapatalk


Spock

Danas na kotlovima perverzija prava[emoji3], poneki kamencic tu i tamo, al' nista sto bi pokvarilo fantastican dan[emoji3][emoji3][emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iske

Znas li ocel se odrzati staza do sutra i sta su kotlovi hahaha mislis sidro ? Hvala #prayforsnow

Sent from my SM-G850M using Tapatalk


Spock

Hahahahaha, lift kotlovi je tanjir koji vozi na vrh Bjelasnice[emoji3]. Rijetko ga puste, al' kad ga puste bude bas dobar dan[emoji3]. Danas nije radio, jak vjetar na vrhu. Sidro je lift heliodrom[emoji3]. Obzirom na vrijeme u narednoj sedmici, mozda ga opet puste tek u naredni cetvrtak ili petak[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

testo82


Spock

Nisu ujutro, gledao sam bas na web-u zoi84, pisalo kotlovi su spremni, a bice u funkciji cim prestane vjetar. Sta se kasnije desavalo, nemam pojma, samo znam da je bilo jako vjetrovito cijeli dan..


Sent from my iPhone using Tapatalk