• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

Ima tu dosta stvari o kojim se ne pise kad se odredjuje sezonski ski pass. Na cijenu sezosnkog ski pasa ce vjerovatno uticati cijena ski pasa na Bjelasnici,  jer ce tamo sigurno dici cijene za 150-200% zbog novog vertikalnog transporta..Po meni nelogoicno jer jbg mi smo u Bosni i cijene se trebaju odredjivati po nasem standardu. Sezosnki ski pass je ionako za lokalne skijase, ako hoce da se naplate vise od stranih turista to im nece biti probelme jer oni kupuje regularne ski pasove...Sta je to poskupilo kod nas 200%???
Ako su sredili staze na Jahorini to je nesto sto svake godine trebaju raditi., ili ako je Bjelasnica dobila novi vertikalni transport
Al haj ko te pita....

maliq53

Kako ce na Bjelasnici povecati cijene za 150 ili 200 % ako su trenutne bile 35/30 KM dnevna... Uglavnom, cijene su previse skocile za standard BiH.  Poslije ove vijesti sve vise razmisljam da ganjam neke aranzmane za skijalista na Alpama..

Korisnik


HeAd

da li ce biti dnevna 30 KM za one koji skoknu kad ima snijega  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Ne mojte trcati pred rudu. Cekajmo da objavi prave cijene.
Mijat je rekao odmah kad je cuo ko je novi direktor da ce cijene ski pasa biti visoke.

Ne znam sta da vam kazem. I ja bi volio da je dzaba, ali ne ide to tako. S druge strane sta mi moramo platiti za skole i sl, se mjeri u 500-1000% povecanja.
To je usluga i stanje na trzistu. Da li ce se isplatiti, cemo vidjeti.

Ja cisto sumnjam da cu ove godine uzimati sezonski, zadnje 4 godine Mi se nije ispaltio. Ali zbog niske cijene se isplatilo uzimati da ne cekam u redu na kasi.

HeAd

Ako naprave vjestacki snijeg, ici ce logikom 50KM dnevna.
EU skijalista 50 eura dnevna i piva 5-6 eura, tako da opet Jahorina prevali sto se isplativosti pijanke tice  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


Radiohead

VIPe sta cemo cekati da objave cjenovnik, kad ga objave nikad ga nisu promijenili. Ako ovako ispituju evo da im kazemo da je to fula zesca. Ovdje smo uvijek govorili sta je Ok, a sta je promasaj. S obzirom na situaciju u OC Jahorina, za vecinu smo i bili upravu. Izaci sa ovakvim cijenama znaci rastjerati ovo malo skijasa sto je ostalo.

brera


brera


Ime

Nece sezona na Jahorini nikada trajati 5 mjeseci. I kada je bilo snijega u aprilu, oni su zavrsavali sezonu, jer nije bilo dovoljno skijasa da bi se njima isplatilo. To je njihova logika. A da bi sezona trajala pet mjeseci, morali bi poceti praviti snijeg sredinom novembra, i to 10-15 dana bez prestanka da bi pokrili sve ili vecinu staza, sto oni takodjer nikada nece raditi, cak i da budu minusi, jer po njihovoj logici, ni to im se ne isplati.


murga

...nego hoce li se odrzavati putevi npr Pale - Jahorina ...led ubio prosle godine nas slabije vozace :)

...i naravno sve pohvale za uredjenje staza!

Finac

Meni samo nisu jasni oni (ne)radnici iz OC Jahorina sto poslase ono otvoreno negativno pismo o ovim poboljsanjima na Jahorini. Kao da ne zele platu... Svi vide da se radi kao nikad do sad, a njima smeta tenderska procedura. Smeta im uvodjenje reda, izgleda.

DarkoN

Iskreno ja ne znam sta bih rekao... kao neko ko skoro od rodjenja skija na Jahorini mogu samo reci da ove godine definitivno necu kupovati sezonski. Ne znam ni jednu jedinu drzavu na svijetu gdje je cijena sezonskog ski pass-a u visini prosjecne plate. Ocigledno je cilj da se lokalno stanovnistvo udalji sa planine. Odlican potez menadzmenta... pogled u vrlo svijetlu buducnost privatizacije medernizovanog ski centra za male pare. Kao sto Mijat rece  :X
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...