• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vranex

Pozdrav!

Nismo mi dali objavu u medije, Ljevnajic je. A mi smo objavili sinoc na grupi Ambasadori Jahorine, koja je nastala zajedno sa peticijom.
Vjeruj evo sad sam sa posla , i vrijeme koje imam je to. U peticiji nisu nazalost spomenute tacke, a ako si je potpisao to si valjda i uocio. Realno tacke su dobra stvar, i ako ima interesa artikulisite ga slobodno.
Ovo je objava od sinoc, od tada smo malkice pametniji, nadamo se boljim uslovima u ponedeljak.

Dragi prijatelji i Ambasadori Jahorine
Danas smo se sastali sa direktorom OC i njegovom kolegicom , clanom nadzornog odbora OC Jahorina, uz prisustvo i jednog od predstavnika ugostitelja.
Mi smo bili u formaciji Zlata Avdagic sa njenim sinom Nedimom, Ranko Markus sa sinom Vukom, Alen Glavinic i Srdjan Vranesevic kao predstavnici vlasnika sezonskih karata. i neformalne grupe Ambasadori Jahorine. Imali smo i srecu da smo uz nas imali i profesionalnog konsultanta za stragije razvoja, g.dina Sasu Dodika, koji je nesebicno pomogao da dovede dijalog u konstruktivnom pravcu.
Nasa delegacija je , po dogovorenom zadatku i tekstu peticije, trazila 4 stvari :
1) Ukidanje karte za seniore over 67
2) Povecanje granice za djecu, tj da se racunaju kao odrasli tek od 14, a ne od 12 godina
3) Vracanje pretprodaje karata, po maksimalnoj cijeni od 550 km
4) Smanjenje cijene parkinga, koje je vec obavljeno prethodno usvojeno, nismo doticali
Direktor OC Jahorina g.din LJevnajic nam je predocio da :
1) Jahorina je trenutno zavrsila dobar dio projektovanih radova. Staze su bolje i sire nego ikad. Osnjezava se donji dio Ogorjelice i Poljica i izgledno je da ce to biti zavrseno u obecanom roku. Vjetroustavi su zavrseni i trebali bi pomoci zadrzavanju snijega na vrhu, sto je mozda najveca boljka Jahorine. Skijanje ce ove godine biti produzeno zahvaljujuci tim intervencijama.
2) Finansijska situacija skijalista je sve osim ruzicasta, ali da su usred ciklusa investicija koji obecava bolju buducnost svima.
Nagomilani dugovi kod dobavljaca i radnika, i nerijesene situacije iz prethodnih godina su dovele Jahorinu pred stecaj. Bez radikalnog pristupa okrenutog ka buducnosti, isti bi uslijedio vrlo brzo. G.din Ljevnajic je doveden na planinu kao najbolji resurs za spasenje iste i nosi najveci teret odgovornosti.
3) Da su sezonske karte u pretprodaji prodane u neznatnim brojevima proslih godina (po podacima SKIDATA samo 48!!!)
4) Da je ogroman problem zloupotreba sezonskih i djecjih karata, 'koje se ispod ruke izdaju turistima i cine ogromnu stetu OC
5) Da ne postoji organizovani odaziv jahorinskih aktera u pomoci OC i da smo trenutno mi, kupci karata, jedini resurs na koji mogu racunati.
6) Predlozena je mogucnost skupljanja 200 osoba, koje bi dobile popust od 30% na cijenu karte , tj konacno 630KM, ili 100 karata za 720 (vec postojeca opcija u cjenovniku). Nekoliko karata gratis bi bilo ukljuceno u tu ponudu, za predstavnike socijalnih kategorija.
7) Clan Upravnog Odbora g.din Elek je predocio da je razlika izmedju onog sto trazimo, a onog sto smo dobili, ukupno 16000km.
Racunica je sljedeca : 200 karata po 550KM je 110,000, a po 630 KM je 126.000
Ako nadjemo nacin da je nadomjestimo rijesili smo problem. Traze se sponzorstva i projekti koji mogu pomoci u tome. Trebamo takodje biti svjesni da su na Jahorini sve snage angazovane na boljitku i da je tesko uopste posvetiti puno vremena pojedinacnim problemima.
Dogovorili smo se da u ponedeljak posaljemo nase reakcije i eventualni plan
Ukratko, na stolu imamo ovo trenutno :
1) Seniori ce najvjerovatnije biti postedjeni karata kao i proslih godina, ali ostaje da saznamo od koje godine starosti nadalje
2) Djeca ce se i dalje smatrati odraslim, od 12 godina navise, jer je to standard na vecini skijalista, a cinjenica da su skolarci iz Grada I.Sarajevo dobili besplatno skijanje , je ogromni napredak u tom pogledu.
3) Ako nas se skupi 200, mozemo traziti cijenu od 630. Ako nas ima vise, sigurno cemo imati jacu poziciju'
Buduci da nam je ponudjeno nekoliko karata gratis uz tih 200, Ako racunamo da je to 5 karata po 630 KM, da je to 3150 KM, mogli i to da odbijemo od "glavnine", pa bi po karti izaslo 615 KM.
Ostaju otvorena pitanja :
1) Otvorena mogucnost novog prijedloga (raspravljali smo o opcijama sezonske koja vazi od 17tog Januara, tj poslije najvise turisticke sezone, ili vikend kartama, ili 20-dnevnim kartama, ali ni jedna nema dovoljno sirine)
2) Mogucnost iznalazenja sponzora do 16.000KM ako vlasnici sezonskih ne prihvate poskupljenje
3) Novi prijedlozi :D
Blizu smo cilja, vrijedi probati naci rjesenje do ponedeljka ;)

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

rale

Sa nestrpljenjem sam oceikvao rezultate pregovaracke ekipe sa gospodinom direktorom Ljevanicem.
  Izmedju ostalog vidim da ste uspjeli iznaci rjesenje za nas  seniore, odnosno da je blizu rjesenje za nas koji bi tesko mogli doci na nasu ljepoticu ako se to ne promijeni.
   Cestitke i hvala pregovaracima a gospodinu direktoru uspjesan pocetak skijaske sezone i dobro poslovanje !
   POzdrav svima!
               Ilicic Radomir.



HeAd

https://trebevic.net/istocno-sarajevo/oc-jahorina-besplatno-skijanje-za-osnovce-i-srednjoskolce-sa-podrucja-opstine-pale/
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

sboard

Je li 70% popusta od 13. do 17. ili onaj navedeni ski opening je nekad trebao prije biti?



taraba

Quote from: vranex on 01 December, 2017, 15:53:40
Pozdrav!

Nismo mi dali objavu u medije, Ljevnajic je. A mi smo objavili sinoc na grupi Ambasadori Jahorine, koja je nastala zajedno sa peticijom.
Vjeruj evo sad sam sa posla , i vrijeme koje imam je to. U peticiji nisu nazalost spomenute tacke, a ako si je potpisao to si valjda i uocio. Realno tacke su dobra stvar, i ako ima interesa artikulisite ga slobodno.
Ovo je objava od sinoc, od tada smo malkice pametniji, nadamo se boljim uslovima u ponedeljak.

To je u redu, ne trebas se pravdati.Svi smo manje vise zauzeti pa je to potpuno razumljivo.
Sto se tice dijela tvog posta : "..... U peticiji nisu nazalost spomenute tacke, a ako si je potpisao to si valjda i uocio. Realno tacke su dobra stvar, i ako ima interesa artikulisite ga slobodno."
Mislim da je to potpuno jasno artikulisano.

Treba traziti da nam izadju u susret ( pored sezonske, djecije i seniorske karte o cemu ste vec razgovarali) i sa bar jednom od slijedece tri varijante.

1-Tackice
2-10 ili 15 ili 30 sati u sezoni  ( nevezanih )
3- 5 ili  7 ili 10 dana u sezoni ( nevezanih )
To je podrska za skijase iz oba grada i okoline koji su najredovitiji gosti Jahorine.

To je moj prijedlog

Pozdrav


Carving tri

Karta za 4 sata bolje je rjesenje i za skijase i za OC. Skijasi izlaze na stazu kada im odgovara, a za OC je bolje jer se izbjegava stvaranje guzve na vertikalnom transportu i stazama od 12:30.
Ukidanje 100 bodova je pored povecanja cijena ski pasa, dodatno opterecenje za pocetnike i one koji slabije skijaju. Oni su na taj nacin dvostruko kaznjeni.
Ukidanje over 67 je sramota. Sa Jahorine su time protjerani stari skijasi, penzioneri. Njih na stazi nema mnogo i zaista je zadovoljstvo bilo vidjeti stare majstore skijanja na stazi. Nikome nisu smetali, a svoje znanje i iskustvo su prenosili na mladje.Sa ovim povecanjem cijena, njih vise nece biti na Jahorini. Sramota za OC.