• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2017/18 prvi dio

Started by vip-jahorina, 02 December, 2017, 20:31:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

HeAd

Da li topovi rade? Sta je sa pracom? Neko? 
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Skijas5

Slabo ove godine i na forumu. Pa skija li iko da nam kaze sta se desava?


Sent from my iPhone using Tapatalk


DelPotro

Ja krecem evo prema gore pa vam se javim.

Aschen

Bio sam gore od nedelje do utorka. Palo je dosta snjega tako da sada sve izgleda ok. Za Pracu ne znam kakvo je stanje, ali kazu da su radili topovi. Ogorjelica solidna, ima malo kamena na vrhu, ali nista strasno. Sto se tice Poljica, staza je ok. Evo nekih zamjerki:

- od Idiotske (iznad kinder jajeta) ka vrhu, tj. dijelu gdje se staza racva na 2 dijela, napravljena je prava livada. Staza je pretvorena u totalno pocetnicku stazu i to je po meni veliki -
- za dnevnu kartu se trazi ime i prezime, tako da nece da dozvole da kupis dnevnu, a onda pola dana skijas i nakon toga je das nekom svom, da on odskija drugu polovinu dana. Po meni je ovo nevidjen bezobrazluk. Skijao sam na dosta skijalista, ali nigdje nisam vidio da ti neko trazi ime i prezime za dnevnu. Ma nisam ni za nedeljnu
- najvaljeno je slikanje za sve karte (kamere su postavljene na svim ski-kasama). Ovo je neprovjerena vijest, pa vas molim da je tako i posmatrate
- rampa prije baze, gdje svako placa 5KM, ako hoce da prodje dalje (bukvalno placaju svi, bez obzira da li samo zele da nekog odvezu i odmah se vrate)
- parking kod Satora (onaj famozni dio koji pripada opstini Trnovo), niko nije ni pipnuo, tako da je tu sve razrovano i sve se zaglavljuju

Evo i nekih pozitivnih stvari:

- prosiren je dio Ogorjelice 1, na mjestu gdje se staza racva na lijevi i desni lijevak, kao i na penjanje na brdo. To je dobro, jer je tu bilo dosta problema za ljude koji ne znaju dobro skijat
- nova staza koja spaja Ogorjelicu i Poljice, tamo gdje je kosi smuk. Mislim da je dobro za ljude koji nisu dobri skijasi
- na donjem dijelu Poljica, pokusavaju da naprave instalaciju za mobilne topove
- povecan broj ski kasa na Poljicama

Ono sto treba da brine je da je u ova 3 dana, koja realno nisu bila idealna (zbog vjetra, snjega i jaceg minusa), ali su za prave skijase bili ok, Jaha je bila prava pustinja. U nedelju je jos i bilo ljudi, sto je ocekivano zbog posljednjeg dana popusta, ali ponedeljak i utorak  :P


Korisnik

Mislim da se ime i prezime uzima samo dok traje popust i kada se uzima ona plasticna karta, kao za sezonski i daje se.depozit.od 10km koji vrate kad vratis plastiku. Za One "papirne" karte ne bi trebalo da se trezi ime i prezime. Danas odlican dan!

DelPotro

Odlican je dan. Rade liftovi Poljice i Ogorjelica, slabo ljudi ima. Snijeg pada, a na vrhu samo jako malo magle... traze ime i prezime kad se kupuje ski karta, 51km je dnevna (10km depozit za karticu)...

Ime

Quote from: Korisnik on 20 December, 2017, 11:05:14
Mislim da se ime i prezime uzima samo dok traje popust i kada se uzima ona plasticna karta, kao za sezonski i daje se.depozit.od 10km koji vrate kad vratis plastiku. Za One "papirne" karte ne bi trebalo da se trezi ime i prezime. Danas odlican dan!
Kako popust kada je dnevna 41 KM, a to je puna cijena? Ti ili nisi gore ili imas sezonsku pa ne kupujes dnevnu kartu.

Aschen

I za dnevne karte se dobijala plastika, sa depozitom od 10KM. Zadnji dan popusta je bio nedelja, kada je dnevna bila 12KM.

Mislim da ce se ime i prezime uzimati stalno, jer postoji obavjestenje na ski kasama da su karte neprenosive na druga lica. Bilo je vristanje od smjeha kada su dosli stranci i kada su poceli da speluju imena i prezimena :)

md

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"

bari91

Da li to znaci da treba poneti licnu kartu ili pasos na uvid pre svake voznje?

Aschen

Dosta raje je bilo po..dilo zbog ovog. Kao sto MD napisa, ovo najvise steti ljudima koji imaju malu dijecu i skijaju na smjenu. Potpuno je kretenski da ljudi moraju zbog ovog kupit 2 dnevne karte, a realno ne mogu skijat u zajedno. Pored svih posklupljenja, ukidanja tackica, broja sati, pomjeranja datuma kada krecu popusti, ovo je stvarno ljuti bezobrazluk.

HeAd

Mislim da je ovo uvedeno jer su se pojedinci svercali na djeciju ski kartu, e sad me interesuje kod kupovine ski karte da li se uzima licna ili drugi validan dokument. Jedino to ima logike kod kucanja imena i prezimena, sve drugo je glupost, pa nece svaki put kad sjedam na zicu me indentifikovati i uporedjivati, nije policija  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Aschen

Nisu trazili dokumenta na uvid. Glupost je jer ako roditelji hoce da skijaju na smjenu, onda nema nista od toga jer uzimaju ime i prezime. Jedino da imaju unisex imena :) sto ce se sigurno i desit, jer nisu ludi da daju 82KM za 2 dnevne karte. Takvih skijasa ima gomila