• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bjela¹nica - sezona 2017/18

Started by Spock, 22 December, 2017, 23:21:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

murga

Quote from: S Kojotovski on 17 February, 2018, 16:42:07
Zbog guzve okrenuo na Igman i bio je pun pogodak. Jes' da zica vozi 12 minuta, al' je zato cekanje minuta. Staza malo popustila, al' opet se fino moglo. Izuzev nekoliko ski skola nije bilo puno skijasa

Sent from my D2303 using Tapatalk

Vala da onaj dvosjed zamjene ne bi ih Bog ubio ....al eto :)


dugokontov

Jutros bio na Bjelasnici. Snijega je bas napadalo, vidi se po kleki koja lagano nestaje kako se koji cm snijega pojavi (:

Staze su bile uradjene (cak je velesalom uradjen po cijeloj sirini), ali je staza mekana, tako da je oko 12h vec bilo grbavo vozati se po njoj.

Cjelca kao u prici. Danas ga nije napdalo da prekrije jucerasnje tragove, ali se moglo naci i skijati danas poprilicno. Na kraju se cak i magla malo razisla, pa smo otisli i na juznu stranu, popularnu sesticu. Tako se vidi da je bas napadalo puno snijega.

Swan99

Obicno ne pisem na forumu iako ga pratim godinama... Super su slike, imam pitanje: rade li staze kako treba, jer mi rekose da se bas i ne rade? Samo me to zanima, posto se definitivno pridruzujem se "protjeranim" Sarajlijama sa Jahorine i odlazim na Bjelasnicu nakon 15 godina skijanja na meni dragoj Jahorini :(

dugokontov

Sto se staza tice, nisam neki ekspaert, mnogo vise vremena provodim izvan njih... Ali rekao bih da staze odrzavaju sasvim solidno s obzirom na vremenske prilike. Mislim da ima prostora za napredak, ali daleko od toga da je lose. U rangu su sa proslogodisnjim uredjenju staza na Jahorini... nisu bolji, ali sigurno ne puno losiji...

Swan99

To je odgovor koji mi je trebao. hvalaaaa :)

baksuz

Hajd sreca pa imamo Bjelasnicu u blizini..nesto kontam da je nema,ostalo bi mi samo sanjkanje po lokalnim brdima fuf  :X

dugokontov

Danas ne radi sestosjed, navodno zbog minusa ima zaledilo nesto na izlaznoj stanici. Jedino je X radio od 8h jutros, Y tek poslije 9h upaljen.

Snijega ima, staze solidne, cijelac prhak... jedino sto je ispod dobro izvozan i strvrdnut.

Korisnik



dugokontov

Vec par dana pricamo kako nismo vec par godina bili na Igmanu i danas se odlucimo da obidjemo isti. Jedna od boljih odluka koje smo napravili.

Staza je savrseno uradjena... rekao bih da je za klasu bolje nego na Bjelasnci...
Guzve nikakve, pored nas je skijalo jos 5 ljudi
Cjelac netaknut...

Parking je 3KM za one koji nisu bili...

Jedina mana je stari dvosjed, koji vozi oko 11 minuta...

maliq53

Mozda treba te ljude koji ureduju Igman prebaciti na Bjelasnicu  ;D ;D ;D

Spock

Danas ubjedljivo najbolji dan u sezoni! Sve, sve perfektno, ko nije bio ne zna sta je propustio :)) :skijas:

S Kojotovski

Jutros na zicari od 8:30h staze predobre, fino uraðene, tu i tamo malo cjelca. Meni najbolja dvojka (ispod trase dvosjeda) nema guzve, milina. Oko 10:30h poceo je zestoko da siba vjetar na heliodromu. Oko podne, nisi na zicari mogao glave okrenuti od vjetra, ali ipak nisu gasili zicu

Sent from my D2303 using Tapatalk