• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bjela¹nica - sezona 2017/18

Started by Spock, 22 December, 2017, 23:21:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


vranex

ma nije bas tako rato. sve ima svoj optimalni zlatni balans. a kad vidim te silne vipove i tajkune sa parama da odrzavaju sami jedan ski centar dacu ti za pravo. I necemo o periodu oko NG jer tad bi bila puna i da nema nikakve uprave uopste.
Za sad stoji  Bjelasnica u dominantnom polozaju sto se rada uprave i rezultata tice, bar do danas 25.12.2017.
Jahorina sa boljom infrastrukturom, polozajem, ljudstvom, ugostiteljima. trenutno gubi utrku samo zbog samvolje pojedinaca.



vranex

ma staze na bjeli su  duze i zanimljivije, nema poredjenja, pogotovo sad sa sestosjedom.

sve ostalo je meni bolje na jahorini, a to je moj subjektivni pogled :)

za sezonski od 900 km na obje planine, to je i bila ideja na pocetku, i to bi svi prihvatili. samo odjednom ostade ista cijena a samo jedna planina :D

ja sad trazim i smjestaj na bjelasnici na 15 dana, nigdje kreveta nema u januaru. sezonski mi je gore i vise cu se bazirati gore normalno.




maliq53

Mozemo to ovako postaviti : Na Bjeloj su staze strmije i zahtjevnije svakako bolje za one koji traze vise adrenalina. Jahorina je vise za raju, ko voli druzenja i neki ugodaj jer imamo dosta objekata na samoj stazi uz koje se moze stati dok skijas, osvjeziti itd...  Najbolje bi bilo neka zajednicka sezonska karta pa da se covjek moze odluciti jedan dan vamo jedan tamo kako mu se bude skijalo taj dan  ;D ;D

Sarajevo 1984

Danas stigao na Bjelu iza 13h.
Gornji dijelovi tvrdi sa dosta leda, a dole popustilo i bas se topi.
Problem Bjelasnice je ta pocetna stanica koja je na oko1270mnv, kao sto je polazna Prace.
Na toj nmv snijega je malo, dok ga gore ima jos uvijek fino.
Ispod ZOI baze do X-a vise nije moguce normalno proci.
Temperatura je bila 6*C kada sam dosao.
Najbolja staza danas, po meni, bila je staza 5 sa ski lifta X. Kolijevka isto nije bila losa.
Sta ce uraditi ove vremenske nepogode, koje se najavljuju, ostaje da se vidi?!
Zato, ko moze, neka koristi svako slobodno vrijeme na planini, skijanju, zraku,...

dea

A jesul na Bjelasnici sada topovi u funkciji i koliko staza je objektivno pokriveno vjestackim? U sustini pitanje je da li je sad Bjelasnica na nivou da je zagarantovano skijanje osim kad je ekstremno nevrijeme a prije svega mislim na vjetar i maglu i bas debeli plus?


vranex

prosle sedmice 2 dana radna sam bio i bio je minus ali nisu radili
ima ih bas puno ali ja nijedan nisam vidio da radi zasad.


mrjasmin

Na Bjelasnici trenutno pada snijeg. Mislim da ima oko 15-ak cm novog snijega. I sutra najavljuju padavine.

:skijas: :skijas: :skijas: :skijas:

Sarajevo 1984

I danas popodnevno skijanje.
Sipao snijeg do nekih 15:30. Napadalo ga oko 15-20cm.
Vozio sam samo ski lift X, jer je gore furao vjetar od 100km/h (na medjustanici). Radio je i K1.
Iako je sestosjed cijelo popodne okretao nije bio otvoren za skijase (kao sto rekoh vjetar). Radio je samo za web kamere.
Kritika: ZOI nije postavio znak da sestosjed nije u funkciji (npr. kod Benetona), pa ko je god dosao iz pravca Stineg Dola, odnosno X-a, morao se vracati nazad.
Pohvala: Oko 13:30 izasli ratraci i par puta prospartali stazom, koja u pocetku i nije licila na stazu.

Snijeg koji je pao je ljepljiv i tezak, ali neka ga.  ;D

dugokontov

Danas jedan od onih dana za ljubitelje skijanja na neuredjenim terenima... Napadalo je nekih 35cm snijega, koji nije bio vlazan i bila ga je milina cijepati.

Kako mi rece ekipa sa Bjelasnice, na Bjeli kad tako napada malo vise novog snijega, prvi dan ne tabaju Heliodrom, vec ga ostace za cijepanje... A s obzirom da je u pitanju jedan od najstrmijih dijelova Bjelasnice, ugodjaj je bio neopisiv. Ali tu se bajka ne zavrsava. Naime, staza broj 4 je bila uradjena nekad rano jutros, ili kasno sinoc, tako da je na nju uspjelo napadati oko 20cm snijega, tako da se dala cijelom svojom duzinom voziti kao neuredjena staza. 2km strmog neuredjenog cjelca u komadu bez da moras tabanati do njega... mmmmmmmmmm...

Nakon toga smo vozili ispod trase sestosjeda, da bi potom presli na neuredjenu stazu veleslaloma (ispod dvosjeda). Strmo, siroko...

Vidljivost je bila odlicna, vjetra nije bilo nikako (ili nesto neprimjetno). Sestosjed je radio punom parom. Guzve je jedino bilo na Kolijevci (koliko smo mogli vidjeti sa sestosjeda). Negdje oko 11:30 su 4 ratraka prosla opet preko Kolijevke... Svaka cast za trud... koliko se on isplatio, nismo stigli provjeriti...

Elem, Bjelasnica se sa ovim sestosjedom stvarno otvorila. Vidjet cemo kako ce to izgledati kad bude guzvi... ali ovo danas je bilo jedno jako lijepo iskustvo...

mrjasmin

Citao sam negdje da za sljedecu godinu imaju u planu probijanje novi staza? Zna li iko nesto vise o ovome?