Pozdrav Gost

Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio

• 589 Odgovora
  • 145250 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio
« u: 22 Siječanj, 2018, 12:40:38 »
Trenutno na Jahorini vladaju idelani uslovi, sto se tice snijega i kvaliteta staza.
Nas mjerac pokazuje 100cm snijega :-)
Ova i iduca sedmica su tradicionalno najmirnije u sezoni i za prave ljubitelje skijanja se otara mogucnost da u idealnim uslovima skijaju.

Ja sam zadnjh par dana skoro svaki dan skijao, i moram reci da su staze izvanredne.
Pogotovo Praca koju smo danima radili i pripremali za EYOF oglednu trku.

Samim tim, preporuka glasi PRACAAAAAA

*

niko

• 165
Odg: Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio
« Odgovori #1 u: 22 Siječanj, 2018, 13:20:45 »
Danas je jedan od ONIH dana , ko može neka uživa

« Odgovori #2 u: 22 Siječanj, 2018, 15:03:05 »
Ekipa i ja stižemo sutra, smještaj smo rezervirali početkom 12mj. i izgleda pogodili :D
"Ne možeš kupiti sreću ali možeš skipass"

*

goghie

• 221
    • It is I
« Odgovori #3 u: 22 Siječanj, 2018, 15:44:27 »
Ja planiram u srijedu gore, da otvorim sezonu.  ole
I can go with the Flow...

*

Zliko

• 185
« Odgovori #4 u: 22 Siječanj, 2018, 17:01:57 »
Na Prači su urađene sve tri staze (jednosjed, veleslalom, spust). Na spustu ima mrvu kamenja, ali ništa strašno. Danas nije bilo skoro nikoga na Prači, a nije bilo nešto puno svijeta ni na Poljicama, ni na Ogi. Staze su solidne, brzo se nahripaju jer je takav snijeg, teško se održi dugo utaban poslije ratraka.

Jedina zamjerka je opet stari problem motornih sanki na stazi. Danas su oko pola 3 na Poljicama (1a staza pored starog srušenog JNA centra veze) divljali gore dole, zamalo lika ne pokupiše. Stali su bili na sred spusta  X( Kad bi barem imali sirene da ih ljudi čuju kad dolaze, jer punom brzinom se tu zafuraju da mogu savladati uspon. Ne znam šta je problem, moraju li se baš vozikati ski stazom. Imaju pored cjelac ispod centra veze, mada tu bude dosta bordera, pa je i to opasno. Ako se već ta staza koristi i za motorne sanke i skijaše, neka jednom prodju oprezno sa uključenom sirenom i neka se vozaju po goloj Jahorini koliko hoće ili brate ima cesta do vrha sa druge strane planine pored SSK. Dok neko ne zagine, izgleda da neće doći pameti.

Po prognozi srijeda-petak bi mogli biti fantazija :)

:skijas:

*

Armin

• **
  • 12
« Odgovori #5 u: 22 Siječanj, 2018, 20:56:07 »
https://www.slobodnaevropa.org/a/28989188.html

*

rato

• **
  • 45
« Odgovori #6 u: 22 Siječanj, 2018, 22:47:40 »
Nekako je skroz mlak prilog, ništa novo nismo čuli. najmanje što sam očekivao da će tražiti odgovor na neka neugodna pitanja menadžmentu OC-a. Ovako dobismo ono što već znamo, suprotstavljene tabore, i mnoga pitanja bez odgovora ili pojašnjenja.

« Odgovori #7 u: 23 Siječanj, 2018, 09:34:36 »
Pozdravljam sve ljubitelje ove i ostalih planina.
Ja danas stizem sa drustvom na Jahorinu iz Svedske . To ce meni biti 4 puta za redom. Za te 4 godine sam mogu se pohvaliti, valjao kako u dubokom snijegu tako i u teskom blatu , a neki puta nije ni toga bilo.
Ipak ne odustajem i nastojim uvijek da dovedem nove ljude ( oni stari odustanu poslije prvoga pokusaja) :)).
Kad me neko pita zasto se vracam tako cesto, ja nemam neki dobar odgovor, u stvari imam ali ga nisam moga jos do dan danas opisati rijecima jer one ne mogu da prikazu to sta ja osjecam. U svakom slucaju, nedostatak snijeg izuzetno zamjenjuju predivni ljudi koje sam upoznao tu. Posebno u kolibi Mladost ( GSS ), Royal i pansion Vidikovac .
Pratio sam ovaj forum od jeseni, svaki dan. Zao mi je sto su ljudi razocarani zbog promjena i poskupljenja ,  na zalost takav je zivot, kapitalizam se ne obazire na zrtve.
Ja uzivam u offpist ( cjelac) voznji. Posto nisam uspio nigdje na Jahi da iznajmim takve skije ( nije mi jasno da se ne ulaze u tu opremu jer smatram da ima dobre buducnosti za nju) svoj omiljeni par skija sam ostavio tu samo da bih mogao uzivati u potpunosti.
Zato bih zamolio ako neko ima dobrih prijedloga gdje se moze naci dobar cijelac ( moze i dalje od samog centra) da mi kaze ili ako ima kakvih organizovanih izleta ja bih se rado pridruzio.
Lijep pozdrav i vidimo se.
Ja placam prvu rundu. Lozinka Ingemar Stenmark

*

vranex

• 591
« Odgovori #8 u: 23 Siječanj, 2018, 12:57:17 »
prilog je jednostavno ukazao na lazi i nelogicnosti u izlaganju uprave. ne znam sta je vise trebalo od toga.

sto se tice cjelca , Drazene najbolje ti je naci nekog da te provede prvi put. Sa sestosjeda Ogorjelica vidices veliku poljanu sa desne strane, negdje na pola voznje. To su Pogledine i one se prve "deru".
Dalje mozes ici liftom Olimpik, koji vidis sa lijeve strane sestosjeda kad se penjes. iza i oko tog imas cjelca do mile volje, a ako ides dalje (nadji nekog da te vodi), mozes probati i S stazu. samo ne sam , i obavezno se raspitaj o uslovima oko lavine, znali su stradati ljudi tu

ako budem gore poslacu ti p.p. pa da ti par tajnih kota pokazem :D

*

borisBP

• 1284
« Odgovori #9 u: 23 Siječanj, 2018, 13:27:18 »
Josipa Lisac za sekund.

« Odgovori #10 u: 23 Siječanj, 2018, 14:08:47 »
Zanimljiva postava izvođača-
https://youtu.be/ydZBWNZPZFE

*

borisBP

• 1284
« Odgovori #11 u: 24 Siječanj, 2018, 10:30:03 »
...jedan od onih dana....

*

Finac

• **
  • 46
« Odgovori #12 u: 24 Siječanj, 2018, 13:03:15 »
'bem ti posao, i ko ga izmisli... Vidi uslova za skijanje narednih dana, a ja... u pm.   WTF

« Odgovori #13 u: 24 Siječanj, 2018, 15:03:24 »
Kakav dan!
Sve je kako treba. Od staza, ljudstva, vremena , skijasa....

Ja sam sa svoje dvije curice ubio jedno 20 zica.
Staze vrh.

*

niko

• 165
« Odgovori #14 u: 24 Siječanj, 2018, 15:26:23 »
'bem ti posao, i ko ga izmisli... Vidi uslova za skijanje narednih dana, a ja... u pm.   WTF
Baš tako, nadam se da za vikend neće biti ništa lošije vrijeme i staze