• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio

Started by vip-jahorina, 22 January, 2018, 12:40:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

Trenutno na Jahorini vladaju idelani uslovi, sto se tice snijega i kvaliteta staza.
Nas mjerac pokazuje 100cm snijega :-)
Ova i iduca sedmica su tradicionalno najmirnije u sezoni i za prave ljubitelje skijanja se otara mogucnost da u idealnim uslovima skijaju.

Ja sam zadnjh par dana skoro svaki dan skijao, i moram reci da su staze izvanredne.
Pogotovo Praca koju smo danima radili i pripremali za EYOF oglednu trku.

Samim tim, preporuka glasi PRACAAAAAA


niko

Danas je jedan od ONIH dana , ko mo¾e neka u¾iva

Ile_db

"Ne mo¾e¹ kupiti sreæu ali mo¾e¹ skipass"

goghie

Ja planiram u srijedu gore, da otvorim sezonu.  ole
I can go with the Flow...


Armin

https://www.slobodnaevropa.org/a/28989188.html


drazen

Pozdravljam sve ljubitelje ove i ostalih planina.
Ja danas stizem sa drustvom na Jahorinu iz Svedske . To ce meni biti 4 puta za redom. Za te 4 godine sam mogu se pohvaliti, valjao kako u dubokom snijegu tako i u teskom blatu , a neki puta nije ni toga bilo.
Ipak ne odustajem i nastojim uvijek da dovedem nove ljude ( oni stari odustanu poslije prvoga pokusaja) :)).
Kad me neko pita zasto se vracam tako cesto, ja nemam neki dobar odgovor, u stvari imam ali ga nisam moga jos do dan danas opisati rijecima jer one ne mogu da prikazu to sta ja osjecam. U svakom slucaju, nedostatak snijeg izuzetno zamjenjuju predivni ljudi koje sam upoznao tu. Posebno u kolibi Mladost ( GSS ), Royal i pansion Vidikovac .
Pratio sam ovaj forum od jeseni, svaki dan. Zao mi je sto su ljudi razocarani zbog promjena i poskupljenja ,  na zalost takav je zivot, kapitalizam se ne obazire na zrtve.
Ja uzivam u offpist ( cjelac) voznji. Posto nisam uspio nigdje na Jahi da iznajmim takve skije ( nije mi jasno da se ne ulaze u tu opremu jer smatram da ima dobre buducnosti za nju) svoj omiljeni par skija sam ostavio tu samo da bih mogao uzivati u potpunosti.
Zato bih zamolio ako neko ima dobrih prijedloga gdje se moze naci dobar cijelac ( moze i dalje od samog centra) da mi kaze ili ako ima kakvih organizovanih izleta ja bih se rado pridruzio.
Lijep pozdrav i vidimo se.
Ja placam prvu rundu. Lozinka Ingemar Stenmark

vranex

prilog je jednostavno ukazao na lazi i nelogicnosti u izlaganju uprave. ne znam sta je vise trebalo od toga.

sto se tice cjelca , Drazene najbolje ti je naci nekog da te provede prvi put. Sa sestosjeda Ogorjelica vidices veliku poljanu sa desne strane, negdje na pola voznje. To su Pogledine i one se prve "deru".
Dalje mozes ici liftom Olimpik, koji vidis sa lijeve strane sestosjeda kad se penjes. iza i oko tog imas cjelca do mile volje, a ako ides dalje (nadji nekog da te vodi), mozes probati i S stazu. samo ne sam , i obavezno se raspitaj o uslovima oko lavine, znali su stradati ljudi tu

ako budem gore poslacu ti p.p. pa da ti par tajnih kota pokazem :D


borisBP


Korisnik


borisBP


Finac

'bem ti posao, i ko ga izmisli... Vidi uslova za skijanje narednih dana, a ja... u pm.   WTF

vip-jahorina

Kakav dan!
Sve je kako treba. Od staza, ljudstva, vremena , skijasa....

Ja sam sa svoje dvije curice ubio jedno 20 zica.
Staze vrh.