• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2017/18 - drugi dio

Started by vip-jahorina, 22 January, 2018, 12:40:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnik

Ko nije bio mo¾e samo da plaèe. Ja plaèem :(
Ove godine nikako da utrefim!

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera



HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


bnbg

Quote from: vip-jahorina on 24 January, 2018, 15:03:24
Kakav dan!
Sve je kako treba. Od staza, ljudstva, vremena , skijasa....

Ja sam sa svoje dvije curice ubio jedno 20 zica.
Staze vrh.
Ja ti zavidim, a narednih dana blagi plus uz nisku vlaznost.. idealno. Ja cu 04.02 pa se nadam da ce biti dobro


HeAd

Praca spust je slabo i spreman,  a jos su neki radovi bili ljetos tamo pa vjerovatno nisu ni kamenje sredili. Ja i mijat smo pili i na po metra pa nam je bilo dobro (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Malo da se osvrnem na stanje na Jahorini.

Danima sam na skijama, sto privatno sto poslovno. Obilazim staze, posmatram zaposlenike i goste, posmatram odnos prema planini.
I ne sjecam se da sam u zadnjih 20 godina bio zadovoljniji stanjem na planini.
Daleko od savrsenog, ali isto tako, neuporedivo u odnosu na sve prethodne godine i napretke koje su prosli menadzmenti OCa napravili.

U principu, mi (firma VIP Jahorina) ne radimo nista sto nismo do sada radili, samo je razlika sto je ovaj put OC prepoznao nase kvalitete i za sve imamo odgovarjuce ugovore.
Razlika je u tome sto su svi razliciti sitni prevaranti i interesdjije primorane da pocnu raditi legalno, a nedokazni prevaranti se polako uklanjaju sa planine.

S druge strane, imamo vidno bolje staze (na djelovima koji su radjeni), imamo staze kakve srecemo po Alpama. Satze su siroke, kontra nagibi su uklonjeni, velikom duzinom staze imaju konstantan nagib. Kriticne prelomnice su uklonjene, uski lijevci su prosireni, staze su sa vise novih puteva spojenei i to na vise mjesta, pocetnicma je omoguceno da se spustaju sa vrha Jahorine, jer po prvi put imamo konstantno plavu stazu (Poljica 1b). S druge strane Poljica 1a, strma i popeglana. Po ovom pitanju sam vise nego odusevljen (a bio sam u pocetku skeptican). Najbolji dokaz za to su izvjestaji Zlika i moja zapazanja: kamenja ima skoro samo na prelomnicama na Olimpiku i na stazi spusta na Paraci. Staza do spusta (olipm. veleslalom) je u idilicno dobrom stanju. Znaci, tamo gdje se radilo, se dobro odradilo.

Jezero je skoro zavrseno, i vjerujem da ce prvom prilikom ga i dovrsiti. Kanali za topove su vec bili zapoceti, ali sa snijegom su i zaustavljeni. U vise navrata sam razgovarao sa glavnim izvodjacem radova koji mi je objasnjavao kuda i kako. Sve sto se radi, radi se organizovano i na temelju strauke a ne "rekla-kazala" ili "sta ti znas, znam ja kako se to radi". Osim toga, svojim ovima sam vidio topove koji se nalaze na jednom skladistu blizu Sokoca.

Vidne su razlike u kvaliteti staza, priprema staza (nemoj samo da mi neki junak kaze mekane su ili zaledje su). Ne postoji carobni stapic niti carobno rijesenje, nego samo struka, priroda i topovi.
Moze neko reci: Bog nas je pogledao sa snijegom. Pa i nije bas, imali smo do prije par dana duzi period blato na Jahorini. E sad, ako usporedimo stanje pod snijegom, na famoznih 20cm, pa 40, 60 i 100cm - neopisiva je razlika u odnosu na prosle periode kad je bilo do 2 metra snijega, a na stazama kamenje.

Zato, skoro u potpunosti opravdavam poskupljenje koje su u djelu javnosti izazvali polemike. Prije svega u lokalnom stanovnistvu.
Ja sam isto dio njih, i kupio sam sezonski ski pas, i mislim da mi nude vise nego sto sam platio. Prije sam kupovao skipass u pola cijene, ali je iskoristenost bila veoma mala.

A i na kraju krajeva, ako vec se busamo da toliko volimo Jahorinu, ajmo malo onda podnijti i tereta. (i dalje se ne slazem sa sezonskim za penzionere i djecu od 12 god. i cudim se pregrstu neistinitih informacija koje se objavljuju preko kanala informisanja OC-a).



Ile_db

"Ne mo¾e¹ kupiti sreæu ali mo¾e¹ skipass"

vip-jahorina

Potvrditi ti moze samo OC, a j ti mogu iznijeti informaciju koju imam:
nocno je svakog petka, subote i nedjelje.

Utrke na Praci su danas zavrsene, tako da od sutra su sve staze slobodne za skijanje.

Ile_db

Quote from: vip-jahorina on 24 January, 2018, 23:18:55
Potvriditk ti moze samo OC, a j ti mogu iznijeti informaciju koju imam:
nocno je svakog petka, subote i nedjelje.

Utrke na Praci su danas zavrsene, tako da od sutra su sve staze slobodne za skijanje.

Hvala puno VIPe na brzom odgovoru!
"Ne mo¾e¹ kupiti sreæu ali mo¾e¹ skipass"