• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Planovi za narednu sezonu i poslije...

Started by vip-jahorina, 22 February, 2018, 11:25:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnik



DarkoN

Uzecemo da je 12EUR = 24KM a znamo da nije...
175 000 skijasa x 12 EUR/24KM prosjecna cijena karte = 4 200 000 KM
4 900 000 KM - 4 200 000 KM = 700 000 KM

Idemo dalje... kao sto neko rece i Gebels bi se postidio  :skijas:
Vrtoglavo dobra zima...
Ocekujem i film "Sise koje su napravile planinu" ili mozda uvele red na planinu a sve u skladu sa marketingom OC-a  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

hallo

Ja mogu da razumem strah od novog Koromana (zaboravili ko je?) i od novih "investicija" tipa 42 miliona KM za "osnezavanje" Prace/Skocina i one barice nazvane akumulacija za isto.... to je bilo 2011.godine ako se dobro secam, sad je 2018.godina na mestu direktora OC-a je Dejan Ljevanic koji je na Kopaonik dosao 2008.godine i napravio to sto Kopaonik sada jeste, ima podrsku Vlade Rep.Srpske i PRIVATNIH preduzetnika na Jahorini, uradjeno od OKTOBRA 2017.godine do danas nesto sto je cekalo da se uradi od 2011.???
Cinjenicno, stanje na STAZAMA je neuporedivo bolje. Stanje u privatnom sektoru, koliko sam CUO, takodje. Red i disciplina na stazama neuporedivo bolje.
E sad, koliko je istina ili ne, tesko da mi ovako "pogodimo"...moje zivotno iskustvo kaze da je istina uvek negde "izmedju". Sve u svemu, na sajtu Poreske uprave Rep.Srpske mozete, kad sezona zavrsi, pronaci neke podatke koji ce biti merilo ZARADE skijalista, ako zelite OZBILJNO o tome diskutovati.
Zasto u opste i gledate TV? Zasto gledate S Jahorine s ljubavlju i ocekujete nekakav realan podatak? Mislite nesto ce neko "otvoreno" reci? Pa gde ste to videli? CNN je Fakultet kontraobavestajne masinerije pa su svi pomalo naucili u medjuvremenu...
Misljenja sam, da , Uprava OC koja sada rukovodi, po svemu prikazanom od oktobra 2017.godine do 13.marta 2018.godine (5 meseci!!!) zasluzuje podrsku i poverenje da ce planirano sprovesti i uciniti Jahorinu BOLJOM turistickom destinacijom od koje ce ziveti cela okolina, a mi, skijasi i posetioci, imati bolje uslove za skijanje i sve ostalo..
Ako ipak negde zaskripi, treba naci nacin da se popravi i poboljsa , kao sto su uslovi prodaje nekih vrsta ski karata koje su ukinuli, a tu posebno mislim na karte za SENIORE i DECU....sezonski ski pass za lokalno stanovnistvo bi takodje, mogao biti jeftiniji, ali o tome se mora organizovano voditi razgovori sa OC-om i naci nacin za poboljsanje uslova.
Sve najbolje.
(PIVA)
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

DarkoN

Znam da nam se misljenja cesto razilaze ali ovo sto si procitao gore iznad je izjava Dejana Ljevanica... i to su vjeruj mi sponzorisani clanci jer znam kako funkcionise taj portal.
Moja profesionalna deformacija je da primjecujem sitnice. Ova sitnica je teska samo 700 000KM. I nisam dovodio u pitanje cifre koje je on rekao.
O tenderima za "najvece radove od 84." da ne govorim... ne uvodi se red na planinu tako. Ako se uvodi red onda se uvodi u svim segmentima i za sve vaze jednaka pravila. Dvostruke arsine mrzim mrzim najvise na svijetu.
Ne volim lazi i mislim da nema potrebe za manipulacijama. Svi smo svjesni da je ovo vrlo uspjesna sezona. Snijeg nas je pripazio maksimalno. I bas iz tog razloga mislim da nema potrebe za preuvelicavanjem.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

hallo

Pazi, ne razmimoilaze nam se misljenja tek nesto drugacije dozivljavamo neke stvari. Veruj mi da od 06.oktobra 2000.godine NI JEDNU izjavu datu ni od koga ne slusam...naucio sam da ih ne slusam...ni o jednoj sferi zivota. Pokusavam plivati kroz zivot sa sto manje osvrta na gluposti i priustiti sebi nesto sto mi prija, s vremena na vreme.
Zato, samo pokusavam reci da bi se lokalno stanovnistvo moralo i trebalo organizovati u neki zvanicni vid udruzenja koje bi onda pokusavalo poboljsati uslove i pravila za njih. I nece biti lako, ali samo tako moze se ,eventualno nesto postici.
Sa druge strane, ono sto VIDIM svojim ocima prenesem...nista vise nista manje...
OPOZICIJA mora postojati jer bez opozicije i pozicija gubi kurs...
Zaista se nadam da cemo se sresti na planini i popiti krusku (mada i nju je tesko ovih dana popit' u restoranima jbg...EU i integracija...)..do tada, sve najbolje!
:skijas:
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Korisnik


hallo

Koliko sam razumeo, za sledecu godinu je planirano osvtljenje za nocno skijanje celom duzinom sestoseda na Poljicama?
(Y)
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Korisnik

www.glassrpske.com/drustvo/vijesti/Dugovi-gurnuli-na-dobos-olimpijski-simbol-Jahorine/257710.html

Бањалука - Један од најпознатијих и највећих хотела на олимпијској планини Јахорини "Вучко" иде у принудну продају због невраћања милионских кредита, а најнижа цијена по којој ће га моћи преузети нови власник износи 2,57 милиона КМ.

Хотел "Вучко" изграђен је за потребе Зимских олимпијских игара чији је домаћин 1984. године било Сарајево, а име је добио по званичној маскоти игара и био је намијењен за смјештај најугледнијих гостију.

Лицитацију је за 23. март заказао Основни суд у Сокоцу у склопу извршног поступка покренутог послије спора који је некадашња Хипо Алпе Адрија банка добила против фирме "Б&Б Вучко" у чијем је власништву хотел.

У јавном огласу за продају наведено је да потраживања банке од фирме "Б&Б Вучко" износе 11,27 милиона КМ, јер она није враћала кредит.

У Адико банци Бањалука, која је наставила пословање са мрежом Хипо Алпе Адрија банке након промјене њеног власника, истичу да тренутно немају никаква потраживања од фирме "Б&Б Вучко".

- Када је ријеч о потраживању које је наведено у јавном огласу, то се односи на потраживања некадашње  Хипо Алпе Адрија банке. Она су пренесена на предузеће "Бора" прије куповине у којој је настала Адико банка - навели су у Адико банци.

Кредите фирми  "Б&Б Вучко" одобравала је и Инвестиционо-развојна банка РС. На сајту ове банке наведено је да је посредством бивше Хипо Алпе Адрија банке фирми "Б&Б Вучко" пласиран кредит у износу од пет милиона марака, те још један зајам од шест милиона КМ без финансијског посредника. Из Инвестиционо-развојне банке РС у петак нису одговорили на питања у вези с отплатом тих кредита, те да ли су покренути судски поступци због наплате потраживања. Инвестиционо-развојна банка РС је половином 2016. године објелоданила да је активирана хипотека због неплаћања кредита.

На продају је понуђен хотел површине 1.300 метара квадратних и земљиште на којем се налази објекат, те 26 апартмана, 35 гаража, винотека и киосци. Имовина понуђена на продају је процијењена на 5,14 милиона КМ. На првој лицитацији имовина не може бити продата за мање од половине процијењене вриједности, односно 2,57 милиона КМ.

У склопу хотела "Вучко" постоји неколико ламела, а претходних година изграђено је више апартмана који су продати и више нису у власништву фирме "Б&Б Вучко".

- Приватни апартмани су етажирани и нису предмет лицитације - рекао је директор фирме "Б&Б Вучко" Александар Провић и додао да је у Њемачкој те да му се за више информација обратимо почетком седмице када ће бити на Јахорини.

Депозит
На јавном надметању за хотел "Вучко" и пратећу имовину могу учествовати сви који уплате депозит од десет одсто процијењене вриједности. Прије почетка надметања заинтересовани су дужни да доставе доказ да су уплатили депозит. Продаја ће бити одржана и ако се појави само један заинтересовани купац.

mrjasmin

Zna li neko koliko topova je planirano za narednu sezonu? Koliki broj staza ce topovi moci pokriti?