• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnik

Proèitah da ima i neki snow factory za staze na kojima æe se odr¾avati EYOF. Taj sistem valjda omoguæava da se snijeg pravi na veæim temperaturama...


Korisnik



Vitamin ®nj

Pozdrav ekipa, prije svega isprike sto upit nije vezano za navedenu temu ali nisam htio otvarati novu.
Vidio sam da je Termag nudio boot fitting, ali nakon sto sam ih zovnuo rekli su da to vise ne rade. Zanima me je li ima jos negdje na Jahorini, Sarajevu ili negdje u BiH da rade boot fitting?

markoko

EYOF 2019 odrzava se od 10. Do 16.02 zna li se kako ce se to odraziti na rad skijalista?


ninodragoljub

Закључно са 01.10.2018. завршена је акција предсезонске продаје ски пасова. Била је јако слабо медијски пропраћена као да су намјерно крадомице радили. Бар је такав мој утисак.
Не знам хоће ли бити још акција.
Ја купио.....


vip-jahorina

Spominjao sam vec jednom prijasnjem postu i spust stazu.
I u medjuvremenu sam razgovarao sa masinistom koji je taj dio odradio. On kaze da je u samoj S-krivini sve sredjeno i da nije niti dobio nalog da se na djelu prije S-krivine ili poslije nje nesto radi. Ako se sjetimo, prije desetak godina, upravo na tom mjestu s-krivine je bio smrtni slucaj (lavina).
Dio krivine je medju stijenama, podlozan lavinama i veoma opasan a navodno je u potpunosti saniran. Mislim da cemo morati sacekati pocetak sezone i snijegove da vidimo kako ce to sve funkcionisati.

Vezano za EOYF: ne postoji jos zvanican plan oko regulacije i zatvaranja staza. U svakom slucaju se trke odrzavaju na stazi olimpijskog veleslaloma (Praca), pa je za ocekivati da ce vec dvije sedmice prije ta staza biti zatvorena. Naravno, ako bude potrebe, predpostavljam da ce djelovi staza Olimpika i Rajska Dolina biti zatvoreni za treninge reprezentacija. Ja sam u jednom djelu ukljucen u organizaciju EYOFA i imacu na vrijeme informacije oko toga.

Sto se tice jezera, ono se puni. Ima tu dosta problemcica i vjerovatno ce ove godine se ici na to da se odradi kako-tako, da bi se djecije bolesti onda rjesavali nakon sezone.

Carving tri

Na jezeru su poceli da rade krajem prosle jeseni. Imali su na raspolaganju citavo proljece, ljeto i jesen.I  jezero nisu u potpunosti zavrsili. Sa ovim dotokom vode, nece ga napuniti. A nije rijesen ni problem vodosnabdijevanja.


vip-jahorina

To stoji sto si napisao. Ali do sada smo imali 44mil KM investicija i 10 menadjmenata koji nisu bili u stanju da iskopaju cijev za vodu.

Sa ovom strukturom sam stalno na terenu i izgledaju kao pravi znalci i profesionalci. Moze neko biti za ili protiv ali se radi na svim poljima u svim smjerovima i to veoma uspjesno.
Sto se tice jezera, kise su padale do sredine augusta, samim tim je bilo nemoguce nesto oko jezera uraditi. A i izvodjac radova nije bio OC. Tako da mislim da je ova kritika nije osnovana.

Kako god, mi imamo sada osnjezenu stazu Poljica i Ogorjelica 1, te Pracu. I jezero koje je u mogucnosti da pokriva osnjezavanje cijele Jahorine.

Carving tri

Uradjeno je zaista mnogo i svi ljubitelji Jahorine se tome raduju. To niko ne moze da obezvrijedi.  Ako se navede konstatacija da se jezero gradi godinu dana, nije namjera da se kritikuje citav projekat.

Bajkara

Pozdrav svima! Zna li neko hoce li biti izradjena nova mapa staza s obzirom na prethodne radove i dopune i gdje ce se to moci elektronski vidjeti, hvala?

vip-jahorina


Carving tri

VIP-e ima li fotografija sa obilaska Jahorine ?