• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boris123

Tako je @head ,idemo samo pozitivno dosta kritika ,skijamo za par dana sa vrha!!!

bnbg

Nisam nesto puno pratio ovo oko topova.
Da li neko zna gde su sve postavljeni topovi,koliko sam cuo, ogorijelica (da li sve staze) , poljice(da li sve staze-trase?)
na kamerama nesto ne vidim na olipiku i zelji.
I da li mogu svi topovi ,koji su postavljeni na Jahorini, raditi u isto vreme. Gledam kamere ovih dana i nesto ne videh da prase punom parom a temp ispod -3.

vip-jahorina

Zeljo i olipmpik nemaju topove, jos ne.
Mogu svi istovremeno raditi, bar ogromna vecina.
Temp -3 je imaginarna.
Mora se poklopiti vlaznost i temp (npr. -3).
A tek od -5 ili -6 rade kako treba.
U principu sto hladnije, to je efikasnije. Inace prscu samo vodu koja i pada kao voda na tlo.
Topovi imaju program koji se sami ukljicuju ako odgovaraju uslovi.

Dajte malo se po ovoj temi informisite. Hiljadu puta se postavljaju ista pitanja. Ovo su trenutno najbolji topovi koji postoje u svjetu i nema potrebe za nevjericom.I ja sam se uvjerio sta su sve uradili i sa kojim znanjem i intezitetom, tako da onda mogu i ostali.

bnbg

Quote from: vip-jahorina on 08 December, 2018, 17:27:41
Zeljo i olipmpik nemaju topove, jos ne.
Mogu svi istovremeno raditi, bar ogromna vecina.
Temp -3 je imaginarna.
Mora se poklopiti vlaznost i temp (npr. -3).
A tek od -5 ili -6 rade kako treba.
U principu sto hladnije, to je efikasnije. Inace prscu samo vodu koja i pada kao voda na tlo.
Topovi imaju program koji se sami ukljicuju ako odgovaraju uslovi.

Dajte malo se po ovoj temi informisite. Hiljadu puta se postavljaju ista pitanja. Ovo su trenutno najbolji topovi koji postoje u svjetu i nema potrebe za nevjericom.I ja sam se uvjerio sta su sve uradili i sa kojim znanjem i intezitetom, tako da onda mogu i ostali.

Hvala vipe za info. Nisam mislio nista lose nego sam mislio da se iskoristi ovo vreme da bude sto vise snega na stazama. Oko detalja, za uslove koji su idealni za pravljenje snega, ne znam puno.Negde sam procitao da je od -3 dovoljno, e sad oko procenata vlaznosti stvarno ne znam. Sve je meni jasno oko vremena na jahorini, da to nisu alpi gde nema juga i gde su noci u toku zime 99% u minusu, ali bih voleo da bude gomila snega

otrov

Pozdrav drugari :)
Vidim da je zanimljivo. Nadam se da ce tako da bude od 16 do 19. Ako nista da se nesto popije  :)
share it with friend or two

vip-jahorina


otrov

share it with friend or two

brera



vip-jahorina

sad tarlahaju topovi  (:smijeh:

ali mi stojimo uvijek u pozadini i cekamo ako zatreba  ole

otrov

share it with friend or two

maliq53

Kakve su sanse da ove sedmice makar osposobe stazu Poljice citavu...Kontao sam doletit dok je jos popusta na karte  :>

vip-jahorina

cisto sumnjam, zele je imatu top pripremljenu za otvaranje (cetvrtak).

emil

https://www.jahorina.org/forum/index.php?action=dlattach;ts=1541619913;topic=1859.0;attach=10093....jel ovo lift za skijase ka praci  ili beby ski lift?