• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Zliko

Na kameri (izlaz sa Poljica) vidim bagere, ali folije nigdje...


vip-jahorina

Gore se kopa zestoko.
Postavili su one, ajmo ih nazvati 'vjetrobrane' na sve strane. Po meni dobre ograde, ali malo poskupe za ograde. Ima i dobrih ideja, npr. na prelazu izmedju Ogor. 1 i Ogor. 2.
Tu su se uglavnom gosti znali po magli izgubiti. sad je to skoro nemoguce.

Sto se tice cijevi za topove, mozete vidijeti na nasoj novo j kameri na vrhu, na sve strane ih postavljaju.

Na jezeru se jos nista ne desava. Zasto, ne znam. Nagadja se svasta, ali realno kisa pada vec dva mjeseca skoro svaki dan.

DarkoN

Konacno se radi na vrijeme... kao sto sam vec nekada ranije rekao, osnjezavanje ce sigurno biti gotovo zbog EYOF-a.
Mene brine ova kolicina kamenja koja je iskopana... ok, znamo da je teren takav ali ako se nesto ozbiljno ne uradi poslije zatrpavanja kanala bice katastrofa... bice mi zao i kamenjarki  (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina



hallo

Quote from: Finac on 03 August, 2018, 23:26:53
Ni ja ne kontam zasto to sada stoji na datumu poruka na Forumu - srpanj, lipanj, trpanj... wth! Ne mogu se snaci.  (doh)
Klik na Vas Profil-Podesavanja vezana za nalog-Jezik pa izaberite koji zelite ...
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

MisterXZY

Prosle sezone je nocno skijanje bilo ukljuceno u cijenu dnevne karte, a sada imamo i dnevno nocnu ski kartu koja u piku sezone kosta, zamislite 73KM, ili samo nocno skijanje (za ono malo slabo osvijetljene staze) 38KM :)

Carving tri

Za danas 22. avgusta je zvanicno najavljeno punjenje akumulacionog jezera.  Danima radovi na jezeru stoje.
Citavo ljeto je proslo, a pod folijom tek pola jezera.

vip-jahorina

Radovi na jezeru stoje iz opet banalnog razloga: masina (samohodna) za varenje je pokvarena i prije nekih desetak dana otisla na popravku u Beograd. Navodno je trebala doci jos u ponedjaljak ovdje... ali ja je do jucd nisam vidio na planini.


Finac

Oprostite na glupom pitanju, ali kako se planira punjenje tog jezera tako visoko? Nekim pumpama?  WTF

vip-jahorina

Quote from: mijat on 22 August, 2018, 18:39:21
vipe, da nije bobina  (:smijeh:

https://www.youtube.com/watch?v=oCwqLpbyazM
(:smijeh:

Quote from: Finac on 23 August, 2018, 23:18:03
Oprostite na glupom pitanju, ali kako se planira punjenje tog jezera tako visoko? Nekim pumpama?  WTF
Druze, pitanja nisu nikad glupa. Prije oni sto sve znaju i ne postavljaju ih.

Jezero je spojeno na gradski vodovod i pumpama ce se pumpati voda u jezero. Osim toga, OC radi na pronalazenju alternativnih punjenja i to sa prirodnim izvorima iz okolice.

Filipino

Poèelo je probno prskanje


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Korisnik