• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mrjasmin

Quote from: vip-jahorina on 17 September, 2018, 18:54:22
Ja sam se davno prestao nervirati kad ovakve stvari koriste za politicku promociju. U takvoj drzavi zivimo i mislim da oko toga nema smisla ovdje raspravljati.
Jezero se puni. Non stop dotice voda iz vodovoda.
Radovi teku po planu. Mislim da mozemo biti zadovoljni, jer nas glavni problem se pocinje polako rijesavati.


Citao sam da se grade nove staze? Mozes li potvrditi dal je ovo tacno?

vip-jahorina

Ne znam odakle ti to da se prave nove staze?
Prilazne staze su probijaju na sve strane.

Mi u Satoru dobijamo isto tako nesto kao prilaznu stazu, tako da cemo biti uz samu stazu.
U principu, vikendica mi je o"od odmah" na samoj stazi. Mogu jahorinski caj (rakiju) kroz prozor prodavaiti  (:smijeh:

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

To je vec izgledan opcija.
I bez zicare ka vrhu se snalazimo  austin:(



vip-jahorina

To moras pitati KLIX da li njihove informacije tacne. Nego iz iskusta su tu rijeci potparola OC-a za javnost. Onako za tvoju informaciju :-)

Ja ti mogu reci da do prije 7 dana nisam vidio masine na spustu. Jos zimus mo pisali o tome i to je najavljeno. Naravnoi sve zavisi od love i vremenskih uslova.
Isto tako nisam vidio nove staze. Ali staze se spajaju i prosiruju pa je mozda to taj efekat.

Ako neki formus sad proseta serpentinom preko spust staze, moze nam dati izvjesta da li je negdje vidio masine. Na kameri olimpka se vidi i gornji dio staze i psistupni put. Tu bi se i masineriaj vidjela.
Ali mozda nam je bolje vjerovati klixu  ole




mrjasmin

Quote from: vip-jahorina on 19 September, 2018, 12:00:47
To moras pitati KLIX da li njihove informacije tacne. Nego iz iskusta su tu rijeci potparola OC-a za javnost. Onako za tvoju informaciju :-)

Ja ti mogu reci da do prije 7 dana nisam vidio masine na spustu. Jos zimus mo pisali o tome i to je najavljeno. Naravnoi sve zavisi od love i vremenskih uslova.
Isto tako nisam vidio nove staze. Ali staze se spajaju i prosiruju pa je mozda to taj efekat.

Ako neki formus sad proseta serpentinom preko spust staze, moze nam dati izvjesta da li je negdje vidio masine. Na kameri olimpka se vidi i gornji dio staze i psistupni put. Tu bi se i masineriaj vidjela.
Ali mozda nam je bolje vjerovati klixu  ole


Ista stvar se spominje na zvaincom site-u.

http://oc-jahorina.com/tim-dejana-ljevnaica-probudio-uspavanu-olimpijsku-ljepoticu-jahorinu/

Znaci da lazu onda :D :D

Carving tri

U najavi realizacije sistema vjestackog osnjezavanja, bilo je rijeci da ce se voda za popunu akumulacionog jezera dovoditi sa Prace i drugih izvora. Sada cujemo da se koristi voda iz vodovoda. Najskuplje rjesenje. Pitka voda se koristi za pravljenje vjestackog snijega.

vip-jahorina

Quote from: Carving tri on 19 September, 2018, 18:14:47
U najavi realizacije sistema vjestackog osnjezavanja, bilo je rijeci da ce se voda za popunu akumulacionog jezera dovoditi sa Prace i drugih izvora. Sada cujemo da se koristi voda iz vodovoda. Najskuplje rjesenje. Pitka voda se koristi za pravljenje vjestackog snijega.

Navodno traze alternativne nacine napajanja, tj na koji ce nacin dovesti vodo do jezera. toliko prirodne vode tu i nema... uglavnom je daleko. ova sto se nalazi oko skijalista ce biti skupljena i iskoristena (ali kad :-)

@Jasmin:
imas tel od hotela Bistrice i priupitas ih na taj broj. tako da nema potrebe da mi ovdje ti nesto potvrdjujemo ili negiramo.

Korisnik


vip-jahorina

+2
a juce jos setnja i planinarenje po vrhovima

djmiros


Carving tri

Ovakvim tempom jezero se nece do proljeca napuniti.

SerpaSki

Sta se ovo radi na Poljicama? Izgleda da stazu dodatno ravnaju?