• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Sezona je uspjesno zavrsena  austin:(
imali smo miljardu gostiju i 18 milijardi € zarade.  (:smijeh:

Svima nam je jasno da je po prvi put doslo do velikog pretjerivanja, da ne nazovemo lazi u informisanju javnosti o stvarnom stanju na Jahorini.
Ako je tako odluceno, mi smo ovdje da i dalje izvjestvamo kako jest. To smo radili prije, pa i dalje cemo tako.

Za ovu sezonu je dosta toga predvidjeno, prije svega ocekujemo zavrsetak osnjezavanja i daljne radove na stazama, a ako se obezbjedi novac i nove zicare i liftove.

Treba imati na umu da su i izbori ove godine. Od toga ce zavisiti ko ce dalje biti na celu OC-a. Vazno je da se struku pita  (:smijeh:


DarkoN

Ja prvo cekam komentare od portparola... pa cu onda ja... ipak neki red mora da se zna  WTF
Radovi koji su zapoceti ce biti realizovani... vec sam pisao o tome na drugoj temi... EYOF je zasluzan za to. Tako da ce osnjezavanje biti gotovo. Ja se iskreno nadam da ce maksimalno iskorisiti organizaciju EYOF-a da provuku i urade jos neke stvari.
Sto se tice vode za jezero i svega toga ne mogu komentarisati jer ne znam puno o tome... iskreno se nadam da ce to biti uradjeno kako treba.
Finalni izvjestaj se i dalje ceka... makar bio i friziran  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

ninodragoljub

Sudeæi po postovima na poèetku ove teme vedrog duha i raspolo¾enja ne fali iako je kraj sezone. Izgleda da ne fali ni objektivnosti i to je dobro  :bravo::(
Mora neko i biti objektivan kada veæ nadle¾ni nisu.

vranex

sezona je bila odlicna za sve skijase i bordere, a i za sve operatere u tom sektoru koliko vidim.
dosta se uradilo, a PUNO VISE se ispricalo da se uradilo pa gdje prodje prodje.
negdje je proslo, a negdje ocito i nije.

"divlji" operateri su vecinom uklonjeni, iako ja jos gajim nadu da ce se naci neki nacin da i stari prodavaci sa staza, koji su se godinama mrznuli sa nama i na minus 30, cupkajuci u mjestu dok smo se mi igrali snijega, naci svoje mjesto pod suncem.
nekako mi planina bez njih nema taj sarm, a realno nisu ni ugostitelje nesta ostetili, bolje kad gost udje vec "zagrijan" :)
ne moramo bas sve kopirati od evrope, lijepo je ostaviti malo tog balkanskog sarma, uz naravno neku naplatu "kirije" i inspekcijski nadzor ( inspektori svejedno vec dolaze zbog njih, nije nikakav dodatni trosak :D )

sto se tice radova, nek se zavrse vec jednom i nek se oni topovi sto su nacrtani na mapama cijelu sezonu, dogodine i spoje. za jezero je dovoljno 20 dana na plus 5 da se polijepi folija, kontam da cekaju avgust da ih ne zezne kakav majski mraz.

zelio bih da napomenem da su sve spojne staze koje su napravljene OPASNE za one koji skrenu sa njih, zbog mnogo stijena koje su samo maknute nize. nadam se da ce se to ocistiti preko ljeta, kad je radjeno zapadao je snijeg i prirodno je da se nije stiglo

sto se tice lokalnog stanovnistva, ove godine se politika OC pokazala uspjesnom za njihov dzep (i samo njihov), ali mislim da to nije dugorocno dobro. nadam se da ce dogodine naci modus da privuku lokalne skijase i bordere manje platezne moci. siguran sam da takvi entuzijasti povecavaju stepen iskoristenja kapaciteta, kako transporta tako i ugostitelja, jer su tu uvijek, i kad je mrtva sezona turisticka. dodajte i cinjenicu da prateci njih, mnogi turisti koji traze malo vise adrenailna, dobiju priliku da to i nadju.

vrijeme je za biciklo, ko stigne se provozati gore za vikend, imace priliku da se valja po snijegu na plus 25 :D

DarkoN



Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo. U potpisu: CIJENE  :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Kako se opravdava ovo poskupljenje?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Filipino

Panoramska vo¾nja skoro 50% skuplja [emoji35][emoji35]
Vo¾nja gondolom na Palama 5 KM , a gore zener za korpu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

SerpaSki

Dvoje odraslih i jedno dijete za samo jednu vo¾nju 27KM. Hm... Da li su pretjerali  :<)

dugokontov

Bit ce za lokalce snizenje krajem oktobra, 9KM za odrasle (:

Salu na stranu, nista bolje nije ni na Bjelasnici: http://zoi84.ba/2018/04/19/panoramske-voznje-cjenovnik-ljeto-2018/

S Kojotovski

Na Bjelasnici valjda racunaju na arape kojima je svejedno koja je cijena panoramske voznje. Pretpostavljam da je slican "biznis model" na djelu i na Jahorini. Sitna buranija se panoramski voza na Ravnoj

Sent from my D2303 using Tapatalk


ninodragoljub

Nemojte biti na kraj srca, na Jahorini imate turistièku atrakciju na vrhu planine. Rupu u kojoj æe mo¾da biti vode.
To treba vidjeti i nije skupo da se plati. austin:(

MisterXZY

Panoramska voznja na Jahorini poskupila je na jesen prosle godine, kada je objavljen NOVI cjenovnik ski pass-a, ali to izgleda mnogi nisu primijetili. Ovo je sada samo ljetnji cjenovnik bez dnevnih i sezonskih ski pass-ova.
http://oc-jahorina.com/wp-content/uploads/2018/03/Cjenovnik-ski-pass-oc-jahorina-pojedinacni.pdf

roPebn

Ima li kakvih desavanja na Jahorini ili ovaj forum polako umire? :<) :<) :<)


roPebn