• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2018/19

Started by vip-jahorina, 24 April, 2018, 17:49:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


mijat

100% sam siguran da hoæe, èak æe i sezonu otvoriti prvi u okru¾enju!

ninodragoljub


Ime

Radi se, i to kao nikad do sad. Cini mi se da zatravljuju staze ovim crijevom.

Carving tri

Uklonjen kamen sa staza. Nanosi se humus i zasijava trava na stazama. Na Jahorinu vise ne treba nositi skije kamenjarke !

Vitamin ®nj

Pozdrav, je li moze informacija koliko ce km staza biti osigurano umjetnim snijegom ako sve stignu zavrsiti do pocetka sezone?

Ime

Quote from: Vitamin ®nj on 18 October, 2018, 10:44:37
Pozdrav, je li moze informacija koliko ce km staza biti osigurano umjetnim snijegom ako sve stignu zavrsiti do pocetka sezone?
Prema onome sto sam ja vidio, nekih 70-80% staza je pokriveno topovima i zirafama. Problem je sto je to jos uvijek nepoznanica, jer je prva sezona da ce se jezero koristiti, ako ga uopste osposobe do tada.

Korisnik


ninodragoljub

Quote from: Ime on 18 October, 2018, 12:02:00
Prema onome sto sam ja vidio, nekih 70-80% staza je pokriveno topovima i zirafama. Problem je sto je to jos uvijek nepoznanica, jer je prva sezona da ce se jezero koristiti, ako ga uopste osposobe do tada.

Језеро је већ завршено да не кажем "оспособљено"

HeAd

Sve je to dobro samo zasto ZIRAFE (na poljicama koliko vidim na kameri)!??, sami smo svjedoci da su se katastrofalno pokazale na PRACI, vise kao ledomat...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Korisnik

Imaju i oni mobilni topovi koliko vidim.

bnbg

Sto se sekirate za topove i jezero,, padace prirodan sneg bez brige. I onako nije neki ugodjaj kada na stazi kao ima snega a pored staze blato.

vip-jahorina

Sto pitanja a malo odgovora....
U principu kako stvari stoje, niko nista jos ne zna.
Ja ocekujem da ce ovo sa jezorom biti ok. I ako ne bude, ja znam da je, bar sto se tice angazmana OCa uradjeno sve sto se moglo. Ima sto razlicitih i oprecnih informacija...

Sto se tica staza pod topovima:
glavna Poljica, Ogorjelica 1 sa prelazomima za Ogorjelicu 2 te O2 od polovice. Naravno ostaje i Praca.
U principu osnjezeni nisu: rajska dolina i Olimpik, spust staza, gornji dio O2

Spust staza: na S-Krivini su radili nesto, mene uvjeravaju da je to spremno. Ja sam pogledao sa gornje strane gdje se ne vide nikakve rekonstarukcije i sa donje strane gdje se vide minimalne promjene. U sredini S krivine se nisam penjao. Da li ce to biti dovoljno da stazu otvore, vidjet cemo.

®irafe:
Na Praci su se zirafe pokazale kao neproduktivne jer je tip, kolicina i jacina zirafa totalna fula. To smo i prilikom postavljanja govorili i sa pocetkom rada.
Ja sam vidio ove nove zirafe (i kako rade) i mislim da na Poljicama nece biti problema. Na mjestimanna Poljicama gdje su zirafe postavljene nema jakog vjetra. U svjetskim skijalistima se cesto mejsaju zitafe i klasicni topovi. Ja ih stalno vidjam na razlicitim skijalistima.

Nama je veoma dtago da su probijene dvije staze  koje spajaju naselje Sator. To sam vec spominjao.