Pozdrav Gost

Kopaonik sezona 18/19

• 5 Odgovora
  • 315 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

mijat

• 6520
Kopaonik sezona 18/19
« u: 30 Listopad, 2018, 06:59:35 »
Otvaramo novu temu za novu sezonu  :skijas: objavljen je cenovnik ski pasa i naravno povećanje cena od 10%  :X :X :X

http://www.infokop.net/images/stories/cenovnici/2019/zima/cenovnik-ski-pass-kopaonik-2019.png

*

Ime

• 193
Odg: Kopaonik sezona 18/19
« Odgovori #1 u: 31 Listopad, 2018, 11:52:23 »
I na Kopu ludilo poprima nove razmjere. Sezonska karta je 73.800 dinara, sto je oko 1230 KM ili 630 EUR.

Usporedbe radi, puna cijena sezonske karte na Nassfeldu (vrijedi za 3 skijalista Nassfeld + Weissbriach + Kötschach-Mauthen) kosta 490 EUR i to sa ukljucenim nocnim skijanjem, a u pretprodaji 454 EUR. Sezonska djecija karta na Kopaoniku je 300 EUR, a u Nassfeldu 245 EUR (u pretprodaji 227 EUR).

$ $ $ Ludilo! $ $ $

« Odgovori #2 u: 31 Listopad, 2018, 15:10:54 »
Skidam kapu rukovodstvu Kopaonika i Jahorine za svaku prodatu sezonsku kartu rr

*

raca

• 602
« Odgovori #3 u: 10 Prosinac, 2018, 23:38:01 »
Malo novosti sa lica mjesta...

Bio sam na prvom Ski Openingu na Kopu prije 9 godina i narednih 3,4 i ovom poslednjem ove godine (jos sam gore). Moj utisak je da je doslo do ozbiljne turisticke dekadencije ovde, bilo je uvijek ali je bilo trunke razuma ranije. Kao da su se i hotelijeri i Skijalista zasitili posla i turista ili su skontali da se turista ne moraju plasiti (vjerovatno ima istine, jer je turizam precjenjen u modernoj kulturi). Neke stare ideje se jos uvijek muzu, nista novo. Hotelijeri su ponudili popuste ali generalno u fazonu za manje para manje i usluge. Za sve je izgovor od sledece nedelje nam pocinje da radi... ovo je kao opening... Primjera radi, u jednom dobrom hotelu u centru ne gori kamin u kamin sali/aperitiv baru, sta god da je, kao za opening im nije stiglo drva, pa gori vatra samo po par sati i ugase je. :D

Sto se tice cjene ski pasa, to je prica za sebe... pocetna ideja tog ski openinga je bila da budu simbolicne cjene kao promocija nadolazece sezone, naravno i simbolican broj staza koje rade. Simbolican broj staza je ostao. Cjena i kvalitet pripreme istih nije. Da bude ludilo jos vece dani izmedju dva ski openinga (da, ove godine imaju dva, drugi kad i opening na Jahorini, slucajno ili ne :) ) imaju regularnu cjenu ski pasa. Naravno, nidje nikoga na stazama pa su ugasili Pancic, tako da ove koje su zajebali zajebu jos malo vise. Na moju srecu mene nisu, ja sam se grudvao a to je jos uvijek dzaba. Po mom nekom utisku, organizacija samog skijalista nije vise na onom nivou koji je bio prije 5,6 godina.

Bice Kopaonik broj 1 u okruzenju jos neko vrijeme ali dekadencija je tu.

Ludilo je prisutno, samo ne znam ko je ludji, skijasi ili skijalista?
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

*

mijat

• 6520
« Odgovori #4 u: 11 Prosinac, 2018, 08:30:04 »
odličan post  ole

ni meni nije jasno zašto 2 ski openinga i zašto se trude da otvaranje sezone i na kopaoniku i na jahorini svake godine pomeraju prema početku decembra? da li je to samo zato da bi mogli da se hvale da imaju po 120 dana skijanja? šta ako sledeće godine sneg padne 20 novembra, da li će na sva zvona tada otvarati sezonu a posle do 20 decembra neće biti nikog  :X kalkuliše se maskimalno a skijašima se pruža minimalno. nije niko lud da dođe na kop kada radi KGB i mašinac

kopaonik je ludilo zbog nenormalne izgradnje smeštajnih kapaciteta koji ne prate izgradnja novih žičara i staza. kopaonik je tobože "nacionalni park" a gradi se na sve strane, bukvalno na ski stazama. u špicu sezone su nenormalne gužve, parking nije rešen, kanalizacija nije rešena. ovo može još par godina da traje ali ne dugo, priroda ne prašta samo što će onda biti kasno.

jahorina je krenula u pravom smeru ali me je strah da će i ovde uskoro da se javi disbalans između smeštajnih kapaciteta sa jedne strane i staza i ski liftova sa druge strane.   

*

raca

• 602
« Odgovori #5 u: 11 Prosinac, 2018, 13:58:50 »
Evo i par slika. Gradjevinska sezona je jos u toku. Likovi vitlaju ovim kranom iznad glava iako vjetar siba citav dan.

Dobra vijest je da snijeg mete vec par dana a i temperatura je niska.

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.