Pozdrav Gost

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

• 411 Odgovora
  • 94502 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

otrov

• 1013
  • op op op
Odg: Stanje na stazama 2018/19 prvi dio
« Odgovori #15 u: 13 Prosinac, 2018, 17:48:19 »
Ja nisam stigao danas skijatinali vam suzra javljam. Trenutno pad. Lavina je za pohvalu
share it with friend or two

« Odgovori #16 u: 13 Prosinac, 2018, 19:55:14 »
Ja sam danas malo i pretjerao sa skijanjem obzirom da je prvi put ove sezone tako da mi ne gine sutra upala misica :D
Sto se tice staza : Ogorjelica je malo sa pocetka onaj strmi dio pun grudvi od vjestackog snijega pa je tu za neiskusne potrebna mala doza paznje, srednji dio ogorjelice je dobra i onda standardno lijevak malkice tu i tamo kamencica al' se moze zaobici i probrati, nije nigdje progledalo sto je vazno barem koliko sam vidio... Poljica je isto tako malo sa vrha poledjena i  ima malo grudvi od vjestackog ali nista strasno, od spojnice sa Ogorjelice pa na nize dole je sve dobro... Ja sam zadovoljan kada uporedim sa proslim godinama i kako se skijalo prvih dana, ovo danas je bilo sasvim dobro za prvi dan skijanja, nije bilo guzve pa se moglo iskijati i previse :D

*

Nmnj

• **
  • 16
« Odgovori #17 u: 14 Prosinac, 2018, 10:11:35 »
Kakva je situacija, ima li magle, kakve su staze, jel svi dijelovi ogorjelice i poljica rade? Ako moze koja slika u toku dana i vidimo se za vikend   :skijas: :skijas: (PIVA)

*

DarkoN

• 6034
« Odgovori #18 u: 14 Prosinac, 2018, 12:27:34 »

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

« Odgovori #19 u: 14 Prosinac, 2018, 14:35:16 »
Kineski skijaši treniraju na Jahorin

Ceremonija povodom početka treninga skijaške reprezentacije iz kineskog grada Tijanjina (Tijanđin), održana je danas na Jahorini, uz prisustvo organizatora te mnogih ličnosti iz javnog i sportskog života. Narednih tri mjeseca 15 mladih skijaša iz ovog trećeg po veličini kineskog grada, zajedno sa pet trenera trenirat će na ovoj olimpijskoj planini.
Kako je saopšteno, izvršni direktor Centra za promociju i razvoj Inicijative „Jedan pojas, jedan put“ Faruk Borić, koji je vodio raspravu, zahvalio se organizatorima na manifestaciji koja slavi olimpijski duh i saradnju dvije države.

U ime organizatora prisutnima se obratio Dragan Jaćimović, pomoćnik za sport u ministarstvu porodice, omladine i sporta Republike Srpske, koji je naglasio da su sportisti iz Tijanjina, njih 15, u prvom planu današnje manifestacije.

- Cilj nam je da BiH, RS, Jahorinu i grad Istočno Sarajevo predstavimo u najboljem svjetlu. Nadam se da će svi gosti koji su u delegaciji imati šta da vide i nauče jer sigurno da imamo šta i da pokažemo – rekao je Jaćimović, koji je najavio mogućnost dalje saradnje sa NR Kinom kroz ljetnju školu sporta u Trebinju.

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Vuković današnji događaj smatra dokazom da Jahorina ide pravim putem.

- Opravdano smo turizam stavili na broj jedan naših prioriteta. Ovo je pokazatelj da postoje ljudi koji imaju sposobnost da otvore vrata brojnim zemljama svijeta. Danas je u pitanju saradnja sa Kinom i obostrani je interes da bude prisutna ovdje – rekao je Vuković.

Šef delegacije kineskih sportista Zhang Zhongqua (Džang Džonćua) podsjetio je da saradnja BiH i NR Kine datira još iz osamdesetih godina prošlog stoljeća, kada je na Zimskim olimpijskim igrama učestvovalo 37 sportista iz Kine. Gost iz Kine je podsjetio da će BiH 2019. biti i domaćin manifestacije zimskih sportova u okviru 16+1, zemalja Centralne i Istočne Evrope i NR Kine.

- Nadamo se da će tim skijaša iz Tijenđina iskoristiti ovu platformu i otvoriti kanale komunikacije – rekao je Zhongqua.

Predstavnik kompanije Ski Sarajevo koja je dovela kineske skijaše prof. dr. Siniša Karišik rekao je da je današnja ceremonija jasna poruka dobrodošlice te apalirao da se planine oko Sarajeva uvežu na način kako to rade evropska skijališta.

- Veća skijališta prave cjeline od 200, 300 ili 400 kilometara staza. Mislim da je potrebno napraviti jedinstveno skijalište kao što je to nekad bilo za vrijeme Olimpijskih igara 1984 – rekao je Karišik, inače instruktor i profesor skijanja.

Izvršni direktor za financije Olimpijskog centra Jahorina Nada Šljivić također se obratila prisutnima i rekla kako Jahorina postaje sinonim za siguran snijeg, nove staze i dobru zabavu.

- Drago nam je da je NR Kina prepoznala sve i da ćemo ih ugostitit na pripremama za Olimpijadu. Zahvalni smo što smo ukazali povjerenje Jahorini i da će ovakvi susreti - kazala je.

Ceremoniji je prisustvovala i delegacija Ambasade Narodne Republike Kine, koju je predvodila ambasadorica NR Kine u BiH Chen Bo. Ambasadorica je istakla kako je 1984. pao snijeg dan uoči Olimpijade, a tako je pao i sinoć, kada je došla delegacija, što je navela kao simbol uspješne saradnje.

-  Sa stupanjem na snagu bezviznog režima za nosioce običnih pasoša između dvije zemlje sve više kineskih turista dolazi u BiH. Nadam se da će današnji događaj pomoći da se promovišu resursi zimskih sportova u BiH kako bi još više Kineza došlo u vašu zemlju – istakla je ambasadorica NR Kine u BiH Chen Bo.

*

mijat

• 6699
« Odgovori #20 u: 14 Prosinac, 2018, 15:45:27 »
odlična vest  ole podseti me borise mog omiljenog vica, hare ga je oplako dok sam mu svojevremeno pričao  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

mujo konobariše u sarajevu, dođe mu kinez u kafanu i naruči:
- ći ćen ću koka kola
mujo sav zbunjen pita:
- limenku ćega? 

*

otrov

• 1013
  • op op op
« Odgovori #21 u: 14 Prosinac, 2018, 15:56:18 »
Danas magla i sitan snjeg. Vrlo tesko za skijati, ali kad 10 mjeseci ne j daj sta das :)
share it with friend or two

« Odgovori #22 u: 15 Prosinac, 2018, 07:47:50 »
Dobro jutro i pozdrav svim ljubiteljima Jahorine!
Radujem se sedmodnevnom gosotovanju na Jahorini u periodu od 27.12. do 03.01. Nisam skijo na Jahorini ima pet godina. Zadnji put u februaru prije tri godine
sam zbog nedostatka snijega bio primoran da po cijeli dan pijem.
Ovaj put mi se cini malo bolja prognoza (preko dana skije pa tek onda da se malo pije).
Zanima me skola skijanja da li treba unaprijed da se rezervise i kome da se obratim? Radi se o cetri djeteta (4, 8, 9 i 12 godina) sa razlicitim ski iskustvima i jednoj odrasloj osobi.
Unaprijed hvala!

« Odgovori #23 u: 15 Prosinac, 2018, 10:28:13 »
Trinaestog radila oba sestosjeda. Ne mogu nigdje naci informaciju zasto danas ne radi sestosjed Poljice.

*

HeAd

• 4332
« Odgovori #24 u: 15 Prosinac, 2018, 10:31:26 »
Mora da je kvar..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #25 u: 15 Prosinac, 2018, 11:59:15 »
Eno proradio. Da se hoce danas svi umoriti, da sutra bude manja guzva  :))

*

Finac

• **
  • 46
« Odgovori #26 u: 15 Prosinac, 2018, 12:01:30 »
Sredjivali stazu, pa nije radio. Napadalo noćas dosta...  ludzatobom:((

*

HeAd

• 4332
« Odgovori #27 u: 15 Prosinac, 2018, 12:04:47 »
Ne moze se to utabat kako treba :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #28 u: 15 Prosinac, 2018, 17:19:51 »
Može li info kako je danas bilo na stazama,  koliko ima snjega i koje staze su radile??

« Odgovori #29 u: 15 Prosinac, 2018, 17:26:42 »
Kakvi su pristupni putevi, moze li se stici nekako do Jahorine?  anan