• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2018, 21:30:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


IggyPop

Nema nikakvih sprektakularnih novih staza. Malo su ih bolje povezali samo. 40 km staza koliko se direktor hvalise nema ni na mapi. Kao sto neko rece 20 km je realno. Pogledaj Alta Badiu ima 130 km staza 20 gondola 32 sjedeæa lifta 12 tipa sidro i jedan lift bahn. Trenutno na vrhu 25 cm snijega na stazama kamen se ne moze naci. Daleko je jos Jahorina od ozbiljnog zimskog turizma iako vidimo da je uprava na prici izuzetno jaka. Bilo bi dobro da neko direktora pita ko mu je izmjerio preko 40 km staza i kako. Vertikalni transport ne odgovara duzini staza i vidi se disproporcija sa svim gore navedenim podacima.

HeAd

A kako prosecan dan skijanja izadje 12 eura, nek prvo to pojasni..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

djmiros


vip-jahorina

I pored svih socijalnih mreza, ovaj forum je i nakon skoro 15 godina je ubjedljivo najbolje informativno mjesto Jahorine.  ole

HeAd

Quote from: vip-jahorina on 17 January, 2019, 13:07:17
I pored svih socijalnih mreza, ovaj forum je i nakon skoro 15 godina je ubjedljivo najbolje informativno mjesto Jahorine.  ole


Zato sto ovde nam "Photoshopa", a koliko vidim po prognozama, kada ja dodjem i Prace ce biti pod debelim snijegom  (PIVA)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


brera

Quote from: vip-jahorina on 17 January, 2019, 13:07:17
I pored svih socijalnih mreza, ovaj forum je i nakon skoro 15 godina je ubjedljivo najbolje informativno mjesto Jahorine.  ole


:bravo::( :bravo::( :bravo::(  ole ole ole


vip-jahorina



skifreak


taraba

Ma sve valja .
Jahorina je prekapacitirana sa smjestajem ( vikendice , hoteli, pansioni, autobusi, automobili, samo sto nema tramvaja) . 
Ovih skromih do 20Km  ( 40 nema ni u bajkama ) staza jednostavno ne moze da podnese tako veliki broj skijasa.
Posebno kada ne radi lift SSK ( Olimpik )  , Zeljo , dvoguza.  A to je gotovo svaki dan.
Ali zato placamo karte kao da sve radi i da sve stima .
Guzve na stazama su ocajne. Ski "instruktori" koji vode malu djecu
prave "S"  sa njima p o najfrekventnijim stazama . S kraja na kraj . I to nije jedna grupa, nego ih ima kao u prici.
Koliko je to opasno da i ne govorim a dobro ce biti da nikada i ne saznamo.
Dakle , na Jahorini, skijanje za malu raju i tete. Nista ozbiljno od skijanja ne mozes ocekivati .
Jedino ostaje zenski slalom , ali i on je veoma cesto "zauzet" .
Kaze Vip red na stazama i oko njih.
Hmmmm. Lijepo zvuci, jos kad bi bilo tako gdje bi nam bio kraj.
Ali para vrti gdje burgija nece.  :skijas: :skijas: :skijas:

vip-jahorina


vip-jahorina

Ja sam se ove sezone naskijao na olimpiku i oko njega. Zeljo nije nikako radio, a olimpik skoro da nije prestajao sa radom.
Sto se tice reda po stazama i oko njih mislio sam na zaposlenike OC-a. Skole su skockane samo tako. Ne vidim razloga zasto bi zabranili skolama da vijugaju. Preopterecena je samo staza Poljica i to redovno. Ostale su OK.
A skijase mi ne pada na pamet uciti redu i pravilnom ponasanju.  austin:(

taraba

I ja sam.
Ali sam placao kartu za cijelu planinu, ne samo za jedan lift.