• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2018, 21:30:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


alternativni

Normalno da je bilo guzve, suncana nedjelja, jeftina karta...

Ja sam ocekivao da danas upale Pracu (ako je puna cijena karte), a sad vidim da i Ogorijelica ne radi  ideea:(

HeAd

Zanimljivo da danas ne radi Ogorjelica..jel zbog nedostatka snijega? ili radi kvara?..glupo je malo da ne upale lift radi nedostatka ljudi, ako je startala sezona tu nema vise kalikulacije..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Zliko

Ima li neko oficijelno pojašnjenje za puštanje samo 6sjeda Poljice? Za 45KM koliko je sada dnevna, pušten jedan 6sjed!? Ako budu ovo radili radnim danima i dalje, onda sam se dobro zaj što sam se povalio za sezonski radne dane.

Ja sam bio jučer da se upišem na skije. Gužva očekivano velika (čekanje Poljice cca 20min, Og 10min) radi popusta, vikenda, a i lijepog vremena. Lift Šator nije radio. Staze ok, mada ima kamenja na očekivanim mjestima na skoro svim stazama (najbolje se drži idiotska) i tu i tamo leda od vještaka. Pohvalno što sam vidio redare da kupe kamenje. Snijeg je očigledno padao pre prhak, pa se nije moglo dobro utabati, a i podloga gdje nema topova i žirafa je vrlo upitna. Bilo je dosta lomova po stazi.

Evo par slika sa drona pred kraj žica:





taraba

Tako nesto ( da radi jedna zica ) je za ocekivati.
Dejan je dao teziste na reklamu svog poslovnog uspjeha. Mozete citati samohvalu na svim portalima i medijima u bivsoj Yu.
Ali to je tipicni balkanski bezobrazluk. Negdje vidjeh  termin "rasni balkanac " . Trebalo bi da opisuje onoga ko sve te nase osobine ( "balkanske" )
beskompromisno objedinjava i drsko ispoljava  u praksi.
To sto je ljude(  danas i svaki dan kao danas ) oderao za 45 KM da skijaju na jednoj stazi , nema veze.
Vazno je da se ( ti odrani)  mogu pohvaliti da su skijali
na Jahorini na kojoj je nas Dejo sredio  stanje tako da je OC sad u plusu , nakon godina gubitaka.
Nije problem jedna zica i staza , nego cijena koju placamo za jednu zicu i stazu.
Pa i ne bio u plusu,  preko nasih ledja. he he he   regge regge
Potrosi 100KM struje dnevno i 50 l. nafte.


delija999

Quote from: Carving tri on 16 December, 2018, 20:57:56
Tako je Majo, treba biti zadovoljan sa svime i ne treba nikada reci ako nesto nije u redu.

ne mogu se sa tim sloziti. zasto ne napraviti bolje ako moze?

ako je bog ove godine dao snijeg na vrijeme zasto ne iskoristiti?

problem je u tome sto nema konkurencije pa im se moze

hallo




Nova sezona, ski karte full cena za 1 sestosed i tanjir, a azuriranje infa na zvanicnoj prezentaciji OC Jahorina dan U NAZAD???
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!


hallo

@mijat, na zalost, ova nasa ExYu pamet i rezon tako funkcionise...ene Kopaonik recimo- 1/4 skijalista radi sa full cenom ski pass... Stara Planina za vikend otvaranje radice samo Gondola(??)... na more u region ako krenes ista prica, da je da se otme para za 45 dana a da se od toga zivi 365... na zalost, nemamo mi to u sebi, tu posvecenost, a opet moze im se...odnosno moze NAM se.
E sad, fakat tako je-prilagodi se ako hoces da skijas na Jahorini, i spreman sam na to, ali, nemati tacan info sta radi DANAS na ZVANICNOJ web stranici??? Naj normalnije bi bilo da ima najava sta ce SUTRA raditi da bih mogao planirati jer cu sesti u auto 200km da predjem, ali jok, ni to se ne moze ispostovati..
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!


HeAd

Mijate sad da si u Lavini smjesten bio bi osudjen samo da pijes, posto Ogorjelica ne radi..ili da iznajmis biciklo i spustis se do Poljica, a onda u povratku biciklo na ledja pa lagano slalomom opet do Lavine  (:smijeh: .......malo mi je ovo nevjerovatno sta se desava, pretpostavicu da je u pitanju kvar... police:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


ninodragoljub


taraba

Nije to ni tako naivna prica.
Ogorjelica daje bar duplo vise mogucnosti za skijanje na razlicitim stazama , nego Poljice, da se uvijek mozes vratiti na pocetnu poziciju, na polaznu stanicu.
A drugo pitanje je sto kada radi samo Poljice sestosjed   moras i parking platiti 10 KM umjesto 5 KM .
Jer ako hoces da platis 5KM ( pola od 10KM)  mozes auto parkirati samo iza rampe sto znaci pjesak do polazne stanice Poljice,
a u skijaskim cipelama nije bas jednostavno . Narocito natrag. ludzatobom:(( ludzatobom:((
Sta Dejo hoce od nas ostaje tajna. To samo on zna. Ali da nam ne ide na ruku, cinjenica je.
To govori i posjeta radnim danima, dok nema popunjenih kapaciteta u hotelima i vikendicama.
Ukratko "NIGDJE NIKOG" .

Dakle.
Jedna zica  = cijena karte 50%
Dvije zice = cijena karte75%
Sve preko toga  karta 100 %
U toj varijanti lakse bi podnijeo ovo za ... nje.

mrjasmin