• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2018, 21:30:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

brera


majasamaja

Bilo je ok danas, s obzirom.da je nocas snijeg padao bilo je dosta hangova, ali dosta dobre staze na Ogorjelici. Na Poljice nisam isla jer je guzva bila, dok se na Ogorjelici cekalo 2-3 minute u prosjeku. Kamenje izbija na par mjesta na onom prvom djelu Ogorjelice i na stazi skroz desno sto prema dvosjedu ide ali sve je to sto se mene tice podnosljivo. Za pocetak sezone ja zadovoljna.
Zamjerka je lose ociscen put prema Jahorini a ni Jahorinu nisu bas uglancali. Od Pala prema Sarajevu je malo bolja situacija.
Sutra bi moglo biti dobro s obzirom da je u najavi prestanak padavina.



majasamaja

Quote from: brera on 15 December, 2018, 18:07:08
Kako je regulisan parking, naplata istog, rampe ima ili nema...
Rampa ima, 5KM je parking prema Ogorjelici, doduse ja imam sezonsku kartu za parking pa samo prolazim. Mislim da je na Poljicama 10KM parking ali nisam sigurna.


brera

Quote from: majasamaja on 15 December, 2018, 19:40:38
Rampa ima, 5KM je parking prema Ogorjelici, doduse ja imam sezonsku kartu za parking pa samo prolazim. Mislim da je na Poljicama 10KM parking ali nisam sigurna.

Hvala  ??? U¾ivaj  :skijas: :bravo::( :bravo::(


taraba

Staze odlicne . Uradilo se stvarno mnogo.
Ali na Jahi opet stara prica. Izgleda to se ne moze promjeniti.
Kalkulisu sa zicama, liftovima. Kaze nema dovoljno skijasa.
Ali sta je sa onima koji su dosli i platili punu cijenu karte?
Podrazumjeva se da je puna cijena karte za sve staze na planini.
Ako  ne radi pola, onda i cijena treba da je pola pune cijene .
He he he . Ali nema nade da se to ikada promjeni.
Takav nam je mentalitet pa eto .
Ako nekome ovo smeta , izvinjavam se , radi ovog komentara.
:skijas:


Finac

Gospodo iz OCJ, zahtevamo (ne molimo) da upalite sve ¾ice danas!!! Ako ste vec otvorili prvi sezonu u regionu, ako ima dovoljno snega, ako vec imate najmanagera godine - nagradite skijase da probaju i ostale staze. Dosadise nam Poljice i Ogorjelica po ceo dan.   :skijas:

delija999

bitna je lepa brena za 4 osobe a skijanje manje vise  :))

jel ima snijega na skocinama?

alternativni

Sve staze spremne, ali prosle godine smo naucili da akcija 70% znaci da necemo dobiti bas sve liftove. I ja bih da skijam ispod dvosjeda, ali nece da moze.

Jutros sto auta parkirano uz kasu na Ogorijelici, a kasa ne radi, pult zatrpan snijegom, ljudi psuju, ja ih preusmjeravam na novu kasu  (:smijeh:
Sramota za upravu sto nisu odstampali jedan papir "KASA JE 50m niže"

Na Poljicama postavili tetu da provjerava ko ima tuđu kartu.
Na Ogorijelici nema kontrole, primitivci se guraju preko reda, uz komentar "ja ovdje skijam od 84-te bez karte, ja sam brži od ostalih, šta ja imam čekat"

Staze su extra. Tu se nema sta prigovoriti.

brera


HeAd

Treba napravit jos jedan sestosjed na poljicama..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Carving tri

Staze se urede da je potrebno 30 cm snijega za skijanje. Padne 70 cm snijega, a u pogon se puste 2-3 zice.
Cijene su naravno u punom iznosu.
E, to je Jahorina.

majasamaja


Kako je cijena u punom iznosu ako je juce i danas 70% popust i platis 13,50 KM za dnevnu kartu.
Budimo realni da su pustilu sve zice onda bi nam opet smetalo nesto, sto ima toliko kamenja na stazi, sto su pustilu sve zice ako nema dovoljno snijega,.... vazda nam nesto smeta. Nikad nismo zadovoljni sta god da urade.
Juce i danas sam skijala i meni je bilo super, ima stvari koje nisu bile savrsene, ali ne zalim se jer sam pozelila stati na skije i pustiti se i osjetiti onaj nalet adrenalina.
Sezona je tek pocela i tek nas ocekuje pravo skijanje.
I evo i od mene par danasnjih slika.


Carving tri

Tako je Majo, treba biti zadovoljan sa svime i ne treba nikada reci ako nesto nije u redu.