• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2018, 21:30:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hallo

Ko ceka ponekad i doceka...prelep dan u nedelju, pouceni iskustvom u 09.00h bili na Poljicama i nigde ni g od guzve..do 10h prevezli sve po Poljicama po 2 puta a onda haos na sestosedu..prebegli na Ogorijelicu i bez guzve skijali sisli na Pracu i nju izvozali..sve u svemu odlicno i pored pune planine. Staze odlicne s obzirom na broj skijasa uz malo kombinacije zaobidju se i led i guzva...pomalo kamencica po stazama bez vestackog osnezavanja ali i u Fra sam naletao na takva mesta.

U povratku put potpuno ociscen uz Romanijsku maglu oko Han Krama i Han Pijeska..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

Nisam se duze vrijeme javljao, imao sam pored velikih obaveza na terenu i priveremni gubitak mobitele i podataka...
sad je sve u redu, pa se mogu malo ukljuciti u raspravu.

uglavnom su ovi svi postovi od nasih stalnih forumasa 99,9% ispravni i slazem se sa vecinom.
Snijega ima oko 80-90cm (vidi na nasoj kameri), ali na stazama je malo manje, prhak je i suh, tako da bez mokrog nema prekrivanja kamenja.
Sto se tice staza i prosirenja, ugodno je voziti ih i skakati sa staze na stazu. problem pri tome su sto jos uvijek moram malo starije skije koristiti jer nove relativno brzo unistim (nema bas ono kamenja previse, ali ima i ne pazi mi se stalno).
Veci problem mi je rad 6sjeda i problemi sa naponom, zimom (rekose mi da neki uredjaj se stalno razvaci na ovim temperaturama) i svim ostalim nedacama. U svakom slucaju, penjanje 6sjedom je STOP&GO varijanta.
Dvosjed ogorjelica 2 koji je uglavnom bio pouzdan je toliko usporen da voznja traje skoro 20 minuta. Praca je uvijek kocka... Na Poljicama velika guzva, na Ogorjelici 1 puno manja.
Kao sto rekoh, na SPUST stazu necu ici jer mi je to sve nekako nesigirno.

Jedan od problema je i predstojeci EYOF. Takmicenja ce biti na Praci a snijega nema bas za takmicenja. Tu imaju problema sa dovodom vode. Stare instalacije su nekako spojili na nove, koje naravno nisu dovoljno duboko bile postavljene tako da sad ne znau ni sami sta ce. Cekamo na rjesenje. U svakom slucaju taj dio planine ce biti zatvoren i pristup moguc samo za akreditovane ili posjetioce. Bar su nam tako rekli.

Sve u svemu, karte su po meni preskupe, ali nam se gosti definitivno vracaju. Imali smo prvi put poslije 2010 veliku navalu gostiju iz Hr, pa i sve vise sa ostalih strana. Nasi koji zive vani su nam se ponovo vratili u velikom broju. Srbija je standardno dobro zastupljena, i tu osjecamo pomake jer nam dolaze ljudi koji su ranije isli iskljucivo na Kop.

HeAd

Ne znam kako Ljevanic dodje do racunice da je 12 eur dan skijanja na Jahorini? Mora da sezonski dijeli sa brojem dana WTF
"Ova planina je jedina destinacija u regionu koja ima najbolji odnos cijena-kvalitet, odnosno da za najmanje ulo¾enih sredstava korisnici dobijaju uslugu zavidnog kvaliteta. Prosjeèna vrijednost ski karte za ovu zimsku sezonu iznosi 12 EUR-a, saopæeno je iz Olimpijskog centra Jahorina"
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

ne znam ni kako dodje do 40km staza, ali dobro.
Nas par smo jednom prilikom mjerili i dosli do skoro 20km. Naravno da su dodani neki djelovi staza i prosireni postojeci, ali 40km mi malo pretjerano.
Ali dobro to su neke slatke brige i ajmo se drzati te informacije dok neko ne dokaze da je drugacije  austin:(

Mene brine manjak vode u jezeru ...

Carving tri

Na zenskom spustu u donjem dijelu nema dovoljno snijega.
Moze se skijati. Zanimljiva konfiguracija terena. Ali zbog cinjenice da je donji dio staze na niskoj nadmorskoj visini i da nije pokriven sistemom vjestackog osnjezavanja treba biti oprezan zbog djelimicnog nedostatka snijega.

skisator

Danas se staze ubile za povredu, ali ko je bio oprezan mogao je uzivati. Narednih par dana bi trebalo biti dosta dobro.

HeAd

Prvi dan u sezoni da se moze reci da je TOP  (Y)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Podkapa83

Danas samo na Jahorini i Maldivima ovako sunce 😉😉😉 Pozdrav za Djordja sa ski kase, hvala druze na ljubaznosti i uputama 👍👍👍

mijat



Carving tri

Danas tipicno vrijeme za januar. Jutros kratak period vedro i suncano, brzo se naoblacilo, u drugom dijelu dana, na vrhu i maglovito.
Staze danas u odlicnom stanju. I Praca, sa sve tri svoje staze je izdrzala citav dan.
Bilo je hladno, ali opsti zakljucak, danas je bio odlican dan za skijanje.

brera


emil

Pozdrav drugari...jel vozio ko stazu 6b i jel otvorena :skijas: :skijas:

Djordje89

Pozdrav ljudi. Jedno pitanje za nove staze. Cuo sam da su napravili 5,6 novih staza na Jahorini, jel to istina i gde su one? Prosle godine sam bio i jedino sam skontao da su izravnali neke staze, tj. malo ih ublazili.

brera