• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2018/19 prvi dio

Started by vip-jahorina, 10 December, 2018, 21:30:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dix

inace staze vrhunske obzirom na temperaturu, tu nemam komentara uopste, naravno tu i tamo led ali sta se tu moze......

Zliko

Mislim da je danas oboren rekord u broju ljudi štp na stazama, što u kafanama. U 9 sam bio na žici, i već je bio red od 15-20min na Poljicama. Og se držala ok. Kasnije je svuda bila gužva (čak su se i Željo i dvosjed zagužvali). Staze se i dalje drže super i pored velikoj plusa. Srećom i dalje slab maestral puše, vrlo suh vazduh, tako da se snijeg samo blago površinski smekša od sunca.

Ako je ovo nova normala u broju ljudi na Jahi, podhitno treba novih transporta. Ne mogu prežaliti što su skinuli stari jednosjed Poljice, moglo se to možda u neki dvosjed prepraviti da se rasterete Poljice...a realno i jednosjed na Prači se mogao renovirati :)

Sa obzirom da se OC "ubio od para" ove godine od svih mogućih harača i poskupljenja, iduće moraju nešto novo napraviti od staza-transporta. Barem da završe S na spustu. Želju zamjeniti sa sidrom podhitno, jer se raspada. Nisam pametan za opciju 4sjed od Partizana, možda ima boljih lokacija, ali se mora nešto novo dodati.

Ako iko ima ikakvog uticaja na politiku OCa, bilo bi super da vidi da imamo početak rada transporta od 8AM. Barem za početak u martu da krene od pola 9.

Ne znam zašto bager ne može proći do Šatora. Moguće da ljudi parkiraju na cestu sa obje strane, tako da mu je rizik proći. A vidio sam da neko pametan šlepa do vrha za 30KM. Lanci i nije nikakav problem izaći, čak i ako je gužva u oba smjera.

vip-jahorina

nisam se neko vrijeme javljao, bas puno obaveza, eyof me najvise zadeverao  :))

U svakom slucaju imamo novu realnost na Jahorini: kapaciteti transporta su mali i ne zadovoljavaju potrebe skijasa. Iskreno, 2009 kad su se vodile diskusije o 6sjedima, nisam i slutio da cemo imati ovliki broj skijasa na planini. A predstoje nam gradnja novih hotela te rekonstrukcija starih.. znaci novih par hiljada kreveta i samim tim skijasa. O novim zicama je sve receno, samo je pitanje kad?
treba nam svega, zicara, liftova, sidra gondola...
Tako sponinjani 2sjed Poljica nije mogao biti skracen. Statika je u pitanja. Dimenzioniran je iskljucivo na ovu duzinu. Tako da nebi puno donio, osim kad je 6sjed pokvaren. Medjutim ova sirina staze Poljica bi bila ugrozena...

Inace stanje: savrsene staze (nekad je na Jahorini je bilo puno vise snijega a pri tome puno losjih staza). Jos uvijek se mogu malo izgrebati skije, ali je sve svedeno na minimalu.
Iako nas je onaj odozgo pogledao sa padavinama, kao i prosle godine, mislim da je pokazano stanje odlicno i vidan je napredak an svim poljima. Zato me ne iznenadju i ovolike guzve, a gosti su zadovoljni. Naravno da nam smeta svima red na kasama, ali u medjuvrmemenu su postavljene 4 nove kase (u odnosu na prije dvije godine)...
Guzve na zicama - mislim to je suludo komentarisati... drago mi je da je tako.
Mart, kao u dobra stara vremena ostaje nama :-)

hallo

"Mart, kao u dobra stara vremena ostaje nama :-)"
VIP-e ipak mislim da ce i to biti tesko uz ovoliko interesovanje za Jahorinu. S druge strane, to i jeste cilj bio...napuniti planinu.
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

mrjasmin

Ima li kakvi planova za nove staze?

vip-jahorina

Ja vam samo mogu reci da svaka marka ski passa je ovih dana otplacena, bar duplo!
I guzva se da izbjeci.. ali staze su jednostavno vrh. Sve!

maliq53

Meni ce staze jedino vrh biti kad gotovo nigdje ne naletim na kamencic sto je itekako moguce ako neko misli da nije. Uvijek teziti ka boljem i ne zadovoljavati se prosjekom...

dix

slazem se sa Vip-om, odmah pobjeci sa poljica na druge staze i sve cista desetka. Mada i juce kad je naj veca guzva bila za 15 min si na ¾ici

HeAd

Ubjedljivo najjaca sedmica u sezoni, a ja nisam gore  ideea:(  X(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Zliko

Poljice se zagužvaju i prije početka rada. Od 8:30 je već 100 ljudi u redu. Oko 14h je podnošljivo. Danas je na Og već oko 12 bilo čisto (<1min čekanja). Na dvosjedu isto nije bilo gužve. Olimpik i Željo nagužvani. Prača srednja gužva.
Ja moram na put na 10ak dana, javljajte stanje od ponedjeljka :)

vip-jahorina

Danas u 15h staza Poljica kao nekad u 9 ujutro na 2 metra snijega  :bravo::(

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina


Zliko

da :) 2-4 je izgleda ko nekad 9-11

Pretoplo je za topove. Jedva -1C zadnje dvije noći, inače blagi plus (srećom juga ni na mapi nije bilo, samo zapdanjak)

VIPe znaš li jel noćno za dž ove godine za vlasnike sezonskih?

vip-jahorina

nama koji smo pod ugovorom sa OC-om, vrijedi... e sad dali vrijedi svima ostalim ne znam.