• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Boot fitting

Started by Elvir, 22 December, 2018, 13:54:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Elvir

Pozdrav svima. Morao sam otvoriti novu temu jer nisam nigdje nasao odgovor.
Zanima me da li negdje na Jahorini ili ikako u BiH postoji ski servis koji radi custom boot fitting? U gradovima u regiji postoji, ali zaista nigdje nisam nasao info za BiH.
Ako je neko to vec radio bio bih veoma zahvalan da podijeli svoje iskustvo. Hvala :)

maliq53

Jel mislis na ono zagrijavanje pancerica ?

Elvir

Da, na stimanje oklopa zagrijavanjem i razvlacenjem...Moje pancerice imaju svakako neku tehnologiju infra crvenog podesavanja, ali nisam siguran kako to sve fercera. Nekio novi modeli imaju vlastite procedure podesavanja, ali mislim i da postoji neka univerzalna procedura zagrijavanjem koja se moze primjeniti na sve modele pancerica.
Mada pancerice su mi jos relativno nove..Tek sam skijao u njima dva dana. U sustini prvi sat skijanja bude OK, ali poslije imam malo zuljanja na vanjskim rubovima stopala. Pa sam razmisljao da li se moze neka mala korekcija u jednom dijelu uraditi. Svi ostali dijelovi pancerice mi savrseno odgovaraju.

rato


maliq53

I ja nedavno uzeo Salomonke i one imaju onaj svoj "custom fit" kako oni to zovu ali svaki proizvodjac ima neki svoj naziv za to...Uglavnom ja koliko sam vidio malo na netu kako se to radi jeste da mozes i kucnu varijantu sebi odradit'... Potreban ti je samo termometar za pec i da imam ja bi sebi to odradio, meĆ°utim, gledao sam da uzmem termometar al' kad sam vidio da je cijena od 20KM pa na gore ohladio sam jer mi realno ne treba nizasta drugo... Uglavnom zagrijes pec na 100 stepeni celzijusa ni manje ni vise moze malo odstupati ali zato moras imat termometar da bi bio siguran i odstoji nekih deset minuta unutra i vadis i stavljas nogu zatim hladis naglo sa vodom pazljivo i tako dobijes taj neki individualni fit za svoju nogu...Malo sam sturo objasnio ali ima dosta bolje objasnjeno na netu ukucaj salomon custom fit home variant a ima i videa gdje objasnjavaju ljudi iz salomona kako se radi sa onom njihovom peci koja je u biti samo obicna pec koju su podesili da ide do 100 stepeni i nista vise... Ako ti se ne da peglati oko ovoga, ja mislim da bi Comprex d.o.o. trebao imati to u Sarajevu, kontam obzirom da je specijalizovan za atomic skijasku opremu valjda bi trebao i to imati...