• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola na Jahorini - izgradnja prve gondole na Jahorini

Started by vip-jahorina, 08 May, 2019, 14:54:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


hallo

Ako Vam je OK, onda nista...svakako je jeftinija od Beogradske gondole..
Zlatibor   13miliona EUR (cca 26 mil KM) za 9km!!
Jahorina  8miliona EUE (cca 16 mil KM) za 1km!!!
Beograd 15miliona EUR (cca 30 mil KM) za 1km!!!!
Jos samo da skontaju gde ce raja skijat' i nema problema.(15 dana sam bio i 10 dana bezao od Poljica jer je cekanje bilo cca 30min na zicu)..ski pass verovatno na 50EUR dnevni a parking na 5EUR sat...shodno povecanu "kvaliteta" i "renomea" skijalista odmah i pasulj na 20KM a rakiju mucenicu na 10KM i da Vas/Nas sve Bog vidi..
Nisam kritikovao do sada, na neki nacin bilo mi je opravdano i poskupljenej ski pass-a i parkinga, ali ove nebuloze su zabrinjavajuce..
:X
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

Staro zlatno pravilo vazi i za Jahorinu.
Trziste odredjuje cijenu!

Ako se bude se rakija mogla prodavati za 10km, ja cu je prvi onda poceti prodavati a ne piti vise  (:smijeh:

hallo

Quote from: vip-jahorina on 08 May, 2019, 17:47:30
Staro zlatno pravilo vazi i za Jahorinu.
Trziste odredjuje cijenu!

Ako se bude se rakija mogla prodavati za 10km, ja cu je prvi onda poceti prodavati a ne piti vise  (:smijeh:
Hmmm...otidjite u Bansko pa vidite koliko je NOVIH hotela zamandaljeno....ali svakako, ko ume nauciti na tudjim greskama, taj je hadzija...ovako glupi smo pa ucimo na svojim greskama....vec ste na "falcu" sa smestajem i kapacitetom staza, posebno na Poljicama,...
I bas me zanima, STA Vm pomenuta "gondola" na toj lokaciji i u toj duzini donosi??? Otidjite na Staru Planinu pa na licu mesta vidite GLUPOST sa slicnom idejom i resenjem za gondolu u duzini od 900m...
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

vip-jahorina

Nema potrebe da se zestis  rr
"VAM" - mislis na OC?
Idem svake godine u Bansko, bar jednom. Studio-apartman za kupiti kosta 12-14.000 €, sa parkingom, WIFi, pa cak i sa bazenom. Ali radi se se o zestoko tajkunskom novcu. Za svjetski kup se daje velika lova. Pobjednici dobijaju stanove u centru Banskog... Nije bas neka usporedba. Mada su staze vrh. Ali se sjecam reda od jednog sata na polaznoj zicari...

Sta te jos zanima? Ove sezone sam imao oko 100 dana skijanja po Alpama, skoro sve centre sam izredao.
Zakljucak je "trziste odredjuje cijene" Svidjelo se to nekome ili ne.

Sto se tice spomenutih staza, Jahorina ima mogucnosti za oko 20-40Km dodatnih staza samo sa sjeverne strane. Uz dodatne investicije je moguce spojiti skijaliste sa Trnovom i Palama.


mrjasmin

Negdje sam meni se cini citao da uz gondolu idu tri nove ski staze? Jel ovo tacno?

vip-jahorina

Staze ce se praviti usporedo sa Gondolom. Moramo i doci nekako na skijama do gondole. (stara PArtizanova staza + prilazne staze sa Ogorjelice i Poljica.
U OC su veoma svjesni potrebe izgradnje novih staza i liftova.

rale

Smijesna je recenica u objasnjavanju sta znaci gondola , u kojoj se kaze da ce raditi u ekstremnim uslovima kada ne mogu da rade sesterosjedi. Samo jedno pitanje. Kome treba skijanje u ekstremnim uslovima. Ko je lud da debelo plati ski pas i da se pati na stazi  nu tim ekstremnim uslovima. I jos jedna stvar, sta znaci uopste gondola od jednog kilometra. Mislim Nista samo veliko trosak i dizanje cijene ski pasa !

vip-jahorina

Rale,
Mi slicnu ideju zagovaramao godinama. Ne bas gondolu, ali kad bolje razmislim nije to lose. Zasto?

Jahorina ima problem kad je jak vjetar. Tada postojece zice ne mogu ici na vrh je postoji mogucnost prevrtanja korpi. Sa ovom opcijom (gondola ne ide do vrha) ce se moci bez problema skijati i Poljica i Ogorjelica ce se medjusobno povezati i biti povezane sa Pracom.

Nevrijeme?
Skijasi skijau po svemu pa i nevremenu. Mnogo njih. Pogotovo oni koji su dosli na odmor i zateklo ih nevrijeme.

Da li je mozda bolje bilo imati jos jedan 6sjed, ne znam. Zavisi od karakteristika buduce gondole (izgledati ce isto kao ona na Majnexu).
U svakom slucaju je sa markentiski puno jaci potez od 6sjeda.

Carving tri

Koliko godina je potrebno da se opravda ulaganje od 16 miliona  za gondolu ?
Sta se sve umjesto gondole, moze izgraditi na Jahorini za ista sredstva ?
Konacno rijesiti problem punjenja vodom jezera, izgradnja veceg broja brzih ski liftova i novih staza bi imalo vecu korist od gondole duge 1 kilometar.

vip-jahorina

Ne znam. Mislim da o tome ja ili mi ne treba da razmisljamo.
2009. je tadasnji menadzment na celu sa Koromanom dobio oko 44 miliona maraka, a napravili su 3 gola sestosjeda. Osim toga su se jos sa dosta druguh sredstava zaduzuli. Pa evo, sa Ljevnaicem na celu je za samo dvije godine uspjesno vracen dug. Ako se sjecate, bilo je plijenidbe, prijetnje stecajima, prodaje,  cak i skidanjem stubova za staro zeljezo. Zato mislim da mene kao korisnika apsolutno ne zanima njihiva isplativost. Jahorina je vratila svoj sjaj dobro ukaljani brend. U 2 godine samo. Zasto ne ici na ovakvu investiciju?
Sa par liftova cemo se moci pohvaliti i reklamirati da imamo najmodernije instalacije za vertikani transport. Uz kvalitetne staze (i nove staze koje nam slijede), savrsena opustajuca atmosfera sa ovakvim domacinama..
Dobar marketing...  :bravo::(


vip-jahorina

Cijene kako parkinga tako i skipasa nisu nikad pojeftinile nego su svake godine skuplje. U svim skijaskim centrima. Pa tako ce biti i kod nas.

Ja bi volio da cijene ostanu iste, mislim da su dobro jake, pogotovo za mart. A nadam da nece bas puno poskupiti. Realnost mi kaze da ce  poskupiti.

Gledajte, oko cijena skipasa mi isto nemamo sta pametovati. Ako OC procjeni da mogu to prodati, oni ce to i uraditi. Svidjelo se nama ili ne. Ove zime su mogli prodati i po skupljim cijenama. Dva mjeseca je bila Jahorina krcata, dobro krcata. Znaci svi oni sto nesto su pozivali na neke bojkote i sl. su sami sebi skocili za vrat.

Mene brinu ova "dva mjeseca". I na tome radimo intenzivno mi a i OC.

vip-jahorina

Jos nesto, da neko ne pomisli nesto:
Ja moram 15 sezonskih kupiti  (:smijeh: