Pozdrav Gost

Bezbjednosnt skijaša na Jahorin,utisci i prijedlozi

• 237 Odgovora
  • 102327 Hitova

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

*

borisBP

• 1282
Odg: Bezbjednosnt skijaša na Jahorin,utisci i prijedlozi
« Odgovori #225 u: 01 Prosinac, 2013, 11:03:16 »
još najavljuju baš dobar plus za sredu, četvrtak...

*

Stale

• 347
  • najbrži je najbolji
« Odgovori #226 u: 01 Prosinac, 2013, 11:10:05 »

toplije je nego juče, vlaga ko u podrumu, duva jugo.....sad samo hladi talas sa boka i eto padavina

« Odgovori #227 u: 08 Prosinac, 2013, 22:05:30 »
Evo, u češkoj se zapalio transformator....kod nas 'fala bogu sve fercera!!

Over 100 evacuated after Czech ropeway hit by blaze 

ˆ Photo: Voice of Russia
More than 100 people have had to be evacuated to safety after the main transformer of an aerial ropeway in the Czech ski report of Cervena Voda caught fire. The evacuation took about 40 minutes. No one was hurt in the incident.
The 3-year-old ropeway is one of the Czech Republic’s newest and best.
Read more: http://voiceofrussia.com/news/2013_12_08/Over-100-evacuated-after-Czech-ropeway-hit-by-blaze-1398/

http://voiceofrussia.com/news/2013_12_08/Over-100-evacuated-after-Czech-ropeway-hit-by-blaze-1398/

*

vranex

• 591
« Odgovori #228 u: 21 Ožujak, 2016, 13:52:32 »
Citam sad da je borderka dobro stradala sinoc gore oko 10 navece.. zna li ko sta se desilo?

I jos jedno pitanje, juce mi je jedna prijateljica "pometena" na stazi , na skijama je bila i isla sa ogorjelice na poljice. Sad je u bolnici, doktori sumnjaju i na lom ali nisu sigurni.. da li je ko sta vidio? Imala je bijelu jaknu
Ovaj sto ju je oborio nije ni stao. To je bilo oko 13.45..

« Odgovori #229 u: 21 Ožujak, 2016, 20:44:05 »
Ja sam u redu na žicu čuo razgovor neke žene i nekog iz GSS, nisam uspeo da pohvatam sve, ali koliko sam shvatio devojka je bila na nekoj žurci negde na vrhu ili gde već, i verovatno pod dejstvom alkohola i mraku krenula dole, gde je tačno pala i šta se desilo nisam skontao, a našli su je neki gosti koji si oko 22h isli od gore..

« Odgovori #230 u: 12 Siječanj, 2018, 10:40:27 »
Citam ove vase komentare i lijepo me strah  :SS
Za par dana po prvi put dolazim na Jahorinu. Skijam preko 20 godina i nisam kamikaza nego jednostavno volim laganicu  :) Do sad sam uvijek gledala iza sebe, pogotovo na prevojima, jer me strah da me neko ne pokupi. Vecinom skijam po desnoj strani staza :) Nikad do sad nisam koristila kacigu, ali iz vasih komentara sam izvukla da bih ipak trebala, barem na Jahorini??!!  (W)

*

mijat

• 6567
« Odgovori #231 u: 12 Siječanj, 2018, 11:18:43 »
dobro nam došla  ole

ne znam zašto misliš da samo na jahorini treba kaciga? kaciga je veoma korisna i dobra stvar, nije previše skupa i zato ti predlažem da je nabaviš što pre. mislim da će ski centri u bliskoj budućnosti uvesti kao obavezu korišćenje kacige. na kopaoniku od ove godine instrutori skijanja moraju da imaju kacigu prilikom izvođenja nastave. kacige su veoma lagane i bolje su od kape, naočare ne mogu da padnu dok si na skiliftu a najvažniji je aspekt bezbednosti.

ne treba da te bude strah, staze su proširene a kamikaza je sve manje. ja isto volim laganicu i uvek pravim nekoliko pauza, bolu me noge a i pljosku treba liznuti  ideea:(

« Odgovori #232 u: 12 Siječanj, 2018, 12:40:25 »
Hvala na dobrodislici! Ne mislim da samo na Jahorini treba nositi kacigu nego me isprepadase vasi postovi  X( Upravo tako, i ja pravim pauze zbog bolova u nogama, preferiram opusteno i lagano skijanje. Ako ne stignem kupiti, da li mogu iznajmiti kacigu na Jahorini?

*

rato

• **
  • 45
« Odgovori #233 u: 12 Siječanj, 2018, 13:24:25 »
Može u ski rentalima...Barem je moglo prethodnih godina, pošto ove još nisam ništa iznajmljivao...

*

brera

• 7126
« Odgovori #234 u: 12 Siječanj, 2018, 14:07:03 »
Dobro nam došla, Lala82.  ???  Kao što kaže moj drug Mijat, dobra kaciga glavu čuva. Svugdje.  (Y) (Y)
Ne trebaš se bojat, nije Jahorina bau bau, a kamikaza svake godine sve manje i manje...
Ja više brinem o onim početnicima, koji još nemaju pojma o skijanju, nisu osvojili s od skijanja, a popnu se na vrh i onda: "pusti skije, da osjetiš brzinu"....

« Odgovori #235 u: 04 Veljača, 2019, 01:39:14 »
moj utisak je da je kamikaza na stazama  sve vise, skijam na jahorini od 70 tih godina.puno je skijasa koji misli da znaju nesto skijati , ne postuju odstojanja, ne vladaju situacijom. prosle godine me jedan pokupio od pozada.skije su letjele 20 metara od mene.cudo da nije bilo povreda.ove godine zamalo  me pokuipio od pozada na poljicama na onom dijelu gdje je spust, siroka staza pa se nabijaju skijasi i  opsta guzva.

« Odgovori #236 u: 19 Veljača, 2019, 17:30:41 »
Ove sezone redari prvi put prilaze i opominju skijase koji luduju po stazama. U svakom slucaju, mozes svakoga prijaviti prvom redaru. Vjeruj mi da ce se odmah krenuti u akciju. Menadjment ne zna za sale, i odbija radnicima za svaku nepravilont novac od plate.

« Odgovori #237 u: 28 Veljača, 2019, 10:54:31 »
Pozdrav svima,

malo mi je nejasno ovo s ludovanjem i redarima na stazi.
Što zapravo znači ludovanje u očima redara obzirom da planiram doći na par dana početkom trećeg mjeseca, pa da ne bi bilo neugodnih iznenađenja na stazi.

Ja sam rekreativan skijaš koji voli pustiti skiju i jurcati padinama, ali ne smatram da time ugrožavam druge skijaše. Zapravo skijaši koji nedovoljnog znanja dođu skijati na crvenu/crnu stazu kako bi se mogli pohvaliti, a znanje ima je realno za plavu ugrožavaju ostale skijaše.