Pozdrav Gost

Naplata ULASKA na Jahorinu???

• 10 Odgovora
  • 5049 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Naplata ULASKA na Jahorinu???
« u: 11 Ožujak, 2018, 20:38:21 »
Trazio sam po forumu da vidim ima li sta slicno ovoj temi, a novo, da je tamo otvorim, nisam nasao. Zato, ako je pogrešno, ne zamjerite- ipak mi se cini da u naslov "Stanje na Jahorini.." ovo moze ici.
Evo o cemu se radi- maloprije prebacim TV na BN kanal i tu vidim prilog o tome da se naplacuje ULAZ/PRISTUP na jahorinu???? Novinari su prikazali pricu dvojice ljudi- jedan je vlasnik kuce/vikendice na Jahorini, boravi u inostranstvu, ali mu je Jahorina prebivaliste. Trazio je odogovor ZA ŠTA ili ZAŠTO mu traze da plati pristup svojoj imovini i, prema novinarskom prilogu, umjesto odgovora- dobio je hapšenje i zadržavanje u paljanskoj policiji 10 sati. Druga osoba je u sustini jedna porodica, imaju uplacen aranzman u Bistrici. Izrevoltirani postupkom, napustili su hotel. U suštini, to je sadrzaj priloga.

Ovaj prilog me je zainteresovao, jer ne vidim pravni osnov naplate ULASKA na Jahorinu? Zato molim bilo koga ovdje, ko zna ili ima informaciju- da li se zna koji je pravni osnov ove naplate (na snimku se lijepo vidi rampa gore- ko plati- dignuta, ko ne plati- taraba...)? Da li je to neka odluka/rješenje SO Pale, ili UO OC Jahorina ili nesto trece, tj. bilo kakav akt na "papiru"? Koliko mi se cini, Jahorina nije proglašena nacionalnim parkom, pa za sada ne vidim pravnu mogucnost naplate ulaska.
Nije rijec o naplati parkiranja, vec o naplati ulaska. 

Odg: Naplata ULASKA na Jahorinu???
« Odgovori #1 u: 11 Ožujak, 2018, 21:36:55 »
Nije to ulazak na Jahorinu nego na maloj raskrsnici nakon hotela Board. Tu se placa prolaz kao jednodnevni parking kojeg moraju platiti svi koji tuda prolaze.
Na osnovu cega i kako se to radi ne znam.

« Odgovori #2 u: 04 Ožujak, 2019, 20:28:19 »
Dosta je i skup parking. Ja sam ovdje 5 dana i cca 40tak eura to ispadne. Tako da sam nakon prvog dana tamo nakon izlaza (di je hotel nebojsa) na onom zavoju ostavio auto. Tamo je sljuncani parking. Ne smeta nikome, nema znala da se ne smije. Jedino je moj auto tamo ali kaj je tu je

*

hallo

• 171
« Odgovori #3 u: 05 Ožujak, 2019, 15:33:14 »
Dosta je i skup parking. Ja sam ovdje 5 dana i cca 40tak eura to ispadne. Tako da sam nakon prvog dana tamo nakon izlaza (di je hotel nebojsa) na onom zavoju ostavio auto. Tamo je sljuncani parking. Ne smeta nikome, nema znala da se ne smije. Jedino je moj auto tamo ali kaj je tu je
5 dana Ogorijelica 48KM (4-7 dana je ista cena!) licno sam platio tako da cifra 40EUR ne pije vodu...
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

« Odgovori #4 u: 06 Ožujak, 2019, 10:18:31 »
platis 1marku cak i kada se provozas autom bez ikakvog zadrzavanja.

« Odgovori #5 u: 06 Ožujak, 2019, 16:50:53 »
Pa to je taj vrli sistem... Umjesto da pruze barem 15 minuta slobodno ako ko zeli da pokupi nekog ili slicno da ne mora placati, ali eto bas nas paze...

*

hallo

• 171
« Odgovori #6 u: 25 Studeni, 2019, 10:10:36 »
I onda revolucionarna ideja od strane OC-a 7 dana pred "opening"...hajd' da podignemo cenu parkinga ?????

*

hallo

• 171
« Odgovori #7 u: 25 Studeni, 2019, 13:51:54 »
Stvarno su pretjerali sa cijenama.
I jos napomena da sezonska karta vridjedi samo za prostor Vuciji most?!?!
Mene samo zaprepascuje ideja da PRVO prodas smestaj i ski pass a onda treba da objasnjavas Gostu da su, eto, uveli poskupljenje i NOVE uslove parkinga .... i onda Gost, sa pravom, nepusi tebe i tvoj smestaj i "tvoju" Jahorinu alali novac ode u Francusku, Italiju, Austriju Sloveniju i NIKAD se vise ne vrati.
Elem, kad je objavljena cena SkiPass-a za ovu sezonu objavis i SVE ostale namete pa se ja sracunam i odlucim imam para za "planinarenje" ili ne...ovako je pederski do krajnjih granica.

*

grga

• **
  • 29
« Odgovori #8 u: 25 Studeni, 2019, 18:59:31 »
Meni je prije tri godine naplaćeno parkiranje na privatnom posjedu na mjestu koje sam si sam morao petnaestak minuta lopatati kako bih uopće mogao parkirati. Nakon što je lokalni baja vidio da sam parkirao auto došao i bahato i bezobrazno tražio da platim parkiranje.

Jbg, ne poznaješ ljude, nemaš pravo glasa. Pokriješ se ušima i platiš. Ali zato kasnije odeš u Francusku i ne moraš se uopće zamarati s balkancima.

« Odgovori #9 u: 26 Studeni, 2019, 09:50:33 »
Hmm, ovo znači da za puni dan skijanja od 9:00 do 16:00 treba platiti 16 KM za parking (15 min prije dođeš, 15 minuta poslije odeš). Najskuplji parking koji sam na skijanju platio je 5 EUR u Canazei-u, u La Villi je npr 3 EUR (100 m udaljen od ciljne arene Grand Risa staze). Ako je za utjehu, Jahorina je u ovom segmentu uspjela nadmašiti i neke od najpoznatijih ski centara u Evropi.

*

mbat

• **
  • 11
« Odgovori #10 u: 27 Studeni, 2019, 09:23:20 »
Jesu nam najavljivali da cemo imati vrhunski centar?  WTF
Imamo sad i gondolu od 600m duzine, staze blage, sve plave, bojim da ne budu zelene ove godine  rr

Neki dan skijam ja u Kitzbilu, kad ono staze prirodne, valovite, pa prelomnicama i padinama.
Objasnim ja onda jednom kolegi kako bi nas direktor ovo vec odavno sve poravnao i napravio plave staze.

Ali zar niste vi olimpijska planina? upita on. Jesmo bili dok nam nisu dosli da nas prosvijetle kako to u svijetu skijanja ide.
Parola je: od olimpijskih napravi rekrativne staze.
Zelene teško da će biti ikad više, prije smeđe i blatnjave