• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Lanci ??

Started by tona, 04 January, 2007, 17:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tona

Pozdrav !

Jel su dovoljne nove zimske gume da bi se trenutno popelo na Jahorinu, ili su lanci obavezni ??? Radi se o malom gradskom autu s prednjim pogonom.

vip-jahorina

ko zna po snijegu voziti su dobre zimske gume skroz dovoljne. ali zakon kaze: lanci motraju stajati bar u gepeku.

3d

lanci nisu potrebni. ja sam isao sa golf 2 dizel po svakakvom vremenu i nikada nisam stavljao lance. Samo lagan gas i nemoj stajati.

vip-jahorina

zimeske gume su dovoljne onima sto imaju malo iskustva po snijegu. ali lanci moraju biti i zbog policije.

teksas


vip-jahorina

jos jednom ponavljam:
zimske gume su obavezne i zbog vase sigurnosti. ko hoce da riskira - nek izvoli, ali se glava zimi brzo gubi.
neki ce reci, sto ce mi gume za 7 dana!!
odgovor je:  jednom ih kupite i godisnje po 7 dana ih stavlajte, mogu vam godinama tako trajati.

Lanci:
su obavezni kao zimska oprema, a kako policija ovdje samo trazi razlog da bi vam pare uzela, bolje da ih poneste.
Oni uglavnom nisu potrebni, ali neiskusnim vozacima po snijegu (nemoj te se ljutiti ali 95% gostiju su manje vise neiskusini po snijegu) mogu zatrebati, pogotovo na Jahorini (ne vjerujem prije, ali se nikad ne zna kad ce pasti snijeg).

Neki izvjestavaju trebali su nam, odnosno nisu nam trebali.
Kad zapada ljudi ovdje snijeg, zna ga preko noci pasti i do metar - ne moze se tako lako sve to ocistiti i to jos u ovim brdskim uvjetima.

Moj savjet:
ZIMSKE GUME i LANCI bez obzira sta vam ko kaze.

John

Odgovor iz prve ruke lanci su potrebni uvjek u gepeku, put do Jahorine je OK èak i kada ima padalina. Samo je zeznuto za one koji moraju iæi u naselje ©ator u Jahorini jer je velika uzbrdica, pa ako su bile obilnije padaline preporuèljivo ih je stavit jer ako ne stavite lance i krenete u naselje i zaglavite na sred zavoja onda se to zove KATASTROFA.

Silvio

Quote from: John on 31 January, 2007, 21:14:21
Odgovor iz prve ruke lanci su potrebni uvjek u gepeku, put do Jahorine je OK èak i kada ima padalina. Samo je zeznuto za one koji moraju iæi u naselje ©ator u Jahorini jer je velika uzbrdica, pa ako su bile obilnije padaline preporuèljivo ih je stavit jer ako ne stavite lance i krenete u naselje i zaglavite na sred zavoja onda se to zove KATASTROFA.

Ma Jahorina je po pitanju lanaca savrseno rijesena za one koji nisu vicni zimskoj voznji! Montiraju ti lance za 10 maraka, kad zapnes negdje, dok si reko keks, od nigdje se stvori lik sa nabrijanom Fiat Pandom 4x4 i punim gepekom lanaca na prodaju i izvuce te za 10 maraka (mozda je i 20, nemojte me drzati za rijec, nebih mu htio rusiti cijenu, odlican je!). Kupis zeni parfem na stazi za.. 10 maraka (ako se das izlevatit od cige :) i maznes teletinu ispod peke za.. 10 maraka. S pivom! :)
Ljudi, uzivajte, vidimo se u subotu!  ;D


P.S. Svakako ponesite lance sa sobom.

MAXIMUS

Da li su lanci obavezni u uvjetima zimskog re¾ima prometa, ukoliko na vozilu imamo samo ljetne gume ili uvijek??

vip-jahorina

lanci su oabavezni, znaci policija te moze upitati da ih pokazes. jest rijetkost, ali se moze desiti.
vaznije je zbog tvoje sigurnosti da ih imas.

a bez zimskih guma niti u ludilu gore !!!!!!

greeny

Po zakonu u BiH lanci su obavezni kad imas 4 nove ljetne gume a nisu obavezni ako imas sve 4  nove zimske gume (mislim da sara na gumama mora biti najmanje 4 mm)

MAXIMUS

Imam zimske gume,ali kupio i lance za svaki sluèaj.  ;)

Hvala na odgovorima.

dadot

obavezni, pogotovo za dio puta koji vodi prema SATORU, KRETENI ciste samo snijeg bagerom, i ne posipa se nista, ni SOL ni PIJESAK.
Moze se izletjeti sa zimskim gumama, nazalost , vikendica mi je na samoj lijevij krivini, i gledao sam ceste scene. SVi nemaju zimske gume, i kada neko proklize ispred vas. gotovo je moras hvatati zalet ponovo, i tako ponekad satima.   

Bile su i dvije veceri kada je zaledila cesta poslije dnevnog topljenja, e to je tek situacija. Opet bez posipanja soli  i pravovremene intervencije. Sluzbi za ciscenje ocjena 3

odad


greeny