• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2019/20

Started by hallo, 04 December, 2019, 13:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carving tri

Skijaliste na Ravnoj planini otvoreno je 7. decembra i radi evo vec mjesec dana, bez prestanka.
Pocetna stanica gondole je na 900 m/nv, a izlazna je na 1350 m/nv. Znaci, Ravna planina je znatno niza od Prace, a koja ne radi.
Razlog je, sto na Ravnoj planini 11 topova radi, cim postoje odgovarajuci uslovi za njihovu upotrebu.
Zbog toga, od kako je izgradjeno skijaliste na Ravnoj planini, ono ima znatno veci broj skijaskih dana od Prace, koja se nalazi na znatno vecoj nadmorskoj visini, sto je paradoks.
Ako je opravdan razlog sto na vrhovima planine nema snijega, zbog vjetra koji ga odnosi, za Pracu se to ne moze reci.


alekRovic

Quote from: HeAd on 05 January, 2020, 20:21:13
Termini se blize, nervoza na vrhuncu, a legenda kaze da je nekad i Praca radila ;)

Bas tako, al evo otvorise i Skocine jutros prvi put u sezoni ako ne gresim :)

HeAd

Da Mijat i ja juce ne spomenusmo da Praca ne radi OC ne bi ni skonto :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

mijat


brera

Dragi prijatelji
Sreæno Badnje veèe...MIR BO®IJI HRISTOS SE RODI...
😍

dea

Danas dobar dan za skijanje. Jak minus. Staze koje su pokrivene topovima su dosta dobro izgledale uz iznimku nekoliko inace kriticnih mijesta. Ovo ne vazi za Pracu. Ona nije radila. Neobicno je bilo vidjeti da je staza pokrivena topovima zatvorena zbog nedostatka snijega a da je otvorena 6b koja nije! Na njoj je stanje bilo lose. Prepuno kamenja. Pohvala za radnike koji su lopatama pored Royala nabacivali snijeg da bi se sa sestosjeda Skocine preslo na Ogorjelicu.


HeAd

Hehe..ovo je za vjerovali ili ne:)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4




Lejla

Pozdrav svima,
kakva je danas situacija sa stazama vidim da su ih vise otvorili ?

Mislila sam sutra dolaziti ali ako ima puno kamenja kao na slikama vise volim cekati snijeg ?

Moze li molim vas neko ko je gore malo detaljnije opisati danasnju situaciju , hvala! :)

Dara 750

Pozdrav Lejla! Ja sam na Jahorini! Danas je vrijeme idealno ali staze nisu ni blizu kakve bi trebale biti! Praèa je puna kamenja a i na ostalim stazama ima kamenja. Zalosno da ovi silni topovi sluze samo za ukras na planini.

Lejla

Hvala na odgovoru!
Panika me hvata snijeg se slabo najavljuje na prognozama a jos ni jednog kvlitetnog dana nije bilo..

Ne skija mi se po kamenju stvarno...skije tek uradjene a da ne govorim da je i opasno...

brera