• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2019/20

Started by hallo, 04 December, 2019, 13:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Brera, cim stignem cu malo se posvetiti kamerama..

Od sinoc osnjezavaju koliko vodom svojim ocima sce sto mogu. Znaci i gondola i Ogorjelica (povermeno).
Ostaje nam da vidimo sta ce nam to donijeti...
Uslovi za osnjezavnje su tu, ioako je visok procenat vlage u zraku...

Kolepfc

Stanje na planini je blaga katastrofa. Staze su utegnute samo dole da bi se okacila reklama na instagramu i ljudi mislili da ce moci skijati. Sto se tice Ogorjelice, nema sile da radi ako ne napada 30,40cm snega.

Kolepfc

Sramota je da nema popusta na ski pass s obzirom da se moze skijati na pola staze kako dolikuje.

brera

 
Quote from: vip-jahorina on 27 December, 2019, 11:22:29
Brera, cim stignem cu malo se posvetiti kamerama..  ??? ??? ??? :bravo::(

Od sinoc osnjezavaju koliko vodom svojim ocima sce sto mogu. Znaci i gondola i Ogorjelica (povermeno).
Ostaje nam da vidimo sta ce nam to donijeti...
Uslovi za osnjezavnje su tu, ioako je visok procenat vlage u zraku...

hallo

Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

mijat


reger

"No koment"
I skibus su ukunili prije dva dana  (doh)

dea

U startu se izvinjavam sto cu biti malo off teme koja nosi naziv "stanje na stazama". Naime juèe nije bilo stanja na stazama, nego stanje na stazi! Razlog je taj sto je upotrebljiva bila jedino gondola i staza ispod nje jer na sidru se cekalo jako dugo, tako da takvo skijanje nema smisla. A staza ispod gondole je naravno vrlo brzo "pukla". Tim vise sto je na najstrmijem dijelu i najuza, sto me neugodno iznenadilo! Vrlo brzo je bilo jako puno kamenja. Takvo stanje skijalista (èitaj jedna izrovana kamena staza) apsolutno ne moze opravdati cijenu ski passa od 44KM + parking (koji je realno preskup i naplacuje se cak i ako ste gost hotela ili app) + popravka skija nakon skijanja! Gondola je dobra i kad je nevrijeme posluzit ce, ali dzaba gondola kada se mozes spustiti po jednoj stazi. Kvar sestosjeda je bio predvidiv/ nepredvidiv, ali OC to je vas rizik a ne nas skijasa! Juce omjer ulozeno/ dobiveno gledano iz ugla potrosaca je bio jako los! Poceli ste sve masno naplacivat (za sta imate puno pravo) tako da i mi koji pristanemo to da placamo imamo puno pravo da ocekujemo pravu protuvrijednost za svoj novac.

reger

Ja sam juce skijao na skijama iz '98. jer sve ostalo je bilo unistavnaje privatne imovine  (:smijeh:

Atomba

Pa mi se i dalje tesimo da se ovde stvari mogu promeniti, preores par staza udaris malo na marketing, postavis gondolu od 300metara i mislis sve ce samo raditi... Pa to se ne desava ni u bajci.... A kamoli na Balkanu. Podelicu sa vama jednu sliku rec je 14 decembru u 15:30 h stanje na stazi i celom skijalistu... Realno ovo na ovim prostorima ne mozemo ocekivati ni za 200 godina takav nam je mentalitet da ne kazem mentolitet rukovodecih.




HeAd

Sve je to dobro jos 50cm fali i da skijanje bude full. Ne treba zaboravit da je minus na Jahorini tek od nekidan, planina je smjestena  u podruciju jakog uticaja Mediterana, cak se ni sa Kopaonikom ne moze porediti, a kamo li sa planinama Austrije i Italije. Zivjeli i sve najbolje u 2020. godini!
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

maliq53

Upravo tako, planine su nam ovdje podlozne jakim udarima juga gdje moze pola metra snijega nestati bukvalno za sat vremena... Ali to svakako ne opravdava ove amaterske greske u upravljanju ski centrima

vip-jahorina


Atomba

Licno mislim da se manje halabuke stvara oko svega sve bi bilo podnosljivije ovako se prdi na sva usta a stanje u stvarnosti je potpuno drugacije. Realno politika je kurva a ljudi su skloni brzo poceti aplaudirati ili nicemu za dzabe ili istom tome iz licne koristi. Sve u svemu Jaru a o neke na njoj je dohvatio ovaj sindrom a gde ce ih dovesti pokazace vreme. Eto moze se reci daj boze da zahladni i da padne sneg pa da bude skijanja.... Jer u drugoj opciji od istoga nema nista posto ili nema vode ili su vremenski uslovi neodgovarajuci za pravljenje istog.

vip-jahorina

Ako je vec takva situacija kakva jest, je skroz u redu da je OC juce javno objavio stanje oko sestosjeda. I odmah su povukli pametni potez i daju taj djabni skipass za sutra.
Ja sam danas na stazi cijeli dan bio, i staze su relativno ok, tamo gdje je osnjezeno. Red na poljicama me je zamarao i to nije skijanje nego cekanje.
U svakom slucaju, 6sjed je proradio u neka doba i izgleda da su probleme rijesili...