• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2019/20

Started by hallo, 04 December, 2019, 13:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brera

 regge Idu izkljuèit ili ukljuèit topove i ¾irafe     ideea:(  (devil:(

HeAd

Ode Head na more, tebi Brera snijeg i ne treba :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera

Quote from: HeAd on 08 January, 2020, 09:55:36
Ode Head na more, tebi Brera snijeg i ne treba :)
Treba, treba...treba na skijama doèi do kontrolnih taèki....do BJ....RV....P..... :skijas: regge


mijat



HeAd

Nema tu kamenja kad padne metar.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Brera, svaki dan se sjetim ali obaveze...
Mijate, doci ces ti  austin:(
Ajmo o stanju na stazama:
Jutros je staza Poljice 1 bila skoro izvanredna. Tvrda, ispeglana, skoro da nema kamencica. U toku dana, su popustili poznati djelovi: prva prelomnica i djelomicno juzni lijevak. Sve se da zaobici i na Poljicama je bilo i oko 15h dobro skijanje.

Lejla

Ja sam danas otisla nisam mogla vise da gledam sezonu kako prolazi, iako su svi govorili da je puno kamenja. Najgore je sto nema nekih najava da ce zapadat metar.
Iskreno, s obzirom da snijega fakticki nema uopste staze su negdje i dobre.
Poljice je dobra skoro cijelom duzinom, centralna od Gondole je isto drzala skoro cijeli dan. Odusevljena sam novim stazama koje su napravili za gondolu. Dvije potpuno nove staze (doduse pri kraju se sjedinjiju) kojih prije nije bilo, i 4-5 prispajanja sto prema Poljicama sto prema Ogorjelici, svaka cast. Prejednostavno za prelazit sa gondole gdje god zelis bas su se potrudili.
Ono sto je meni nevjerovatno je staza Ogorjelice 2 koja je cijelom duzinom pokrivena topovima a ima dosta kamenja, pogotovo zadnja trecina (inace tu uvijek ima problema ali sada je kompletna prosarana kamenjem).
Praca je jedna sramota, cudi me da su je pustili, licno mislim da ono nisu smjeli ni pustiti jer je sigurnost na najnizem nivou. Tamo nisu kamencici nego kamenje velicine sake i vece. Spustila sam se srednjom (staza 6) koja je komplet pokrivena topovima ali sumnjam da je tu ijedan top radio danima. Uposlenici OC-a su sa vrecama skupljali kamenje po stazi dok su skijasi prolazili. Neko je na forumu pravio poredjenje sa Ravnom Planinom, tako da OC definitivno treba biti sramota da se na Ravnoj skija danima, a oni puste Pracu u ovakvom stanju. Svi znamo slike sa evropskih skijalista po kojima ljudi skijaju a okolo staza je trava, znaci ako uslovi postoje moguce je napraviti beton stazu sa vjestackim snijegom. Ne znam sta OC ceka (mozda vikend da bude vise skijasa?). Desnu stazu Prace nisam htjela rizikovati.
Dosla sam sa servisiranim skijama i otisla sa jednom dubokom brazdom i 5-6 sitnih (Prosle godine na Alpama 7 dana skijanja niti jedne jedine parnice).
Ako ovako nastavi bez snijega OC ce biti u debelom minusu jer je planina naravno polu-prazna (nekad se ceka po pola sata na kasi za kartu danas nikoga prva sam bila).
Iako je to jedna od dobrih stvari sto nije bilo guzvi....

Moram priznati da se ipak odskijalo cijeli dan ali uglavnom po te dvije staze koje su dobre bile...

Carving tri

Dragi VIP-e, tvoje obrazlozenje sa inverzijom temperature ne mogu da komentarisem, jer  o tome nemam saznanja i neka je tako kako ti tvrdis. Nema razloga da ne vjerujem
Vjetar kao razlog se moze prihvatiti, kada su pitanju visi dijelovi Jahorine.
Ali vjetar kao razlog se ne moze prihvatiti, kada je rijec o Praci.
Narocito donji dio ove staze, tamo bukvalno nema nikada vjetra. I on je uvijek u najgorem stanju.
Ko je prisutan na pocetku sezone na Kopaoniku, moze vidjeti koliko vjetar odnosi snijega, i prirodnog i vjestackog koji se nabacuje na vrhu Pancica, Duboke, a narocito na vrhu Krcmara.
I sve te staze sa minimunom prirodnog snijega i prisutnim vjetrom, obavezno budu u funkciji, prvih dana januara, zahvaljuci vjestackom osnjezavanju.
I tako svake zime.

HeAd

Dobro si Carving zakljucio i komparirao sa Kopaonikom. Danas citam da je Kopanik 46% posjeceniji nego u istom periodu prosle godine, e sad kako bi isti bio 46% posjeceniji da je na Jahorini sve u redu  :)) Sto kaze Sojic "Strani Placenici"  (:smijeh: i Praca nikad nije imala adekvatno uradjeno vjestacko, od onih zirafa koje su lakrdija do one kade od jezera na pocetku Prace. Pasce metar poslije 20esetog bice to sve dobro  :skijas:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

alekRovic

Quote from: HeAd on 08 January, 2020, 21:09:57
Pasce metar poslije 20esetog bice to sve dobro  :skijas:

Moj je termin poslednja nedelja januara, spasi me nervoze i otkrij nam koji izvor kaze da pada metar od 20og  austin:( ili je od 20og februara  ideea:(  (:smijeh:

vip-jahorina

Dragi forumasi, carving... tako je kako sam ti rekao. I za temp sam ti objasnio, da bi ti presao preko toga. Da li ces mi ti vjerovati da je prije par dana na Palama bilo -9, samo za 10minuta na Jahorini -3, mi je svejedno.

Kop i Jahorina se niti mogu niti zelimo ovdje uporedjivati. I bas me briga kakoje na Kopu. Ako se budemo morali uspredjivati, onda zelim sa nekim drugim centrima.

mijat


HeAd

Vipe statistika je pokazala da ganjajuci kvantitet, a zanemarujuci kvalitet dodjemo na nivo statisticke greske. Zato s'tob se reklo ne "PaneL" bar oko 20esetog bice crne statistike  WTF
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera